Koronaviruso pandemija skatina pasaulį investuoti į bekontaktes technologijas

Publikuota: 2020 m. rugpjūčio 7 d. penktadienis

Visą pasaulį užvaldžiusi „COVID-19“ pandemija padarė didžiulę įtaką visuomenės įpročiams ir bankiniam sektoriui. Siekdami sustabdyti viruso plitimą, pradėjome vengti artimo kontakto ir sąlyčio su viešosiose erdvėse esančiais paviršiais. Dėl šios priežasties daugybės šalių bankai, bendradarbiaudami su mokėjimo sistemomis, padidino bekontakčio atsiskaitymo be būtinybės įvesti PIN kodą limitą.

Londone įsikūrusi bankinių tyrimų bendrovė RBR prognozuoja, kad „COVID-19“ pandemija paspartins bekontakčių kortelių išdavimą, nes jų paklausa sparčiai auga. Bekontakčių kortelių skaičius pernai visame pasaulyje padidėjo 23 proc., tačiau jos kol kas vis dar sudaro tik 40 proc. nuo visų mokėjimo kortelių. Mūsų regione absoliuti dauguma šiuo metu išleidžiamos naujos kortelės jau yra bekontaktės.

„Ateityje bekontaktės operacijos vis labiau populiarės. Kalbu ne vien apie atsiskaitymą bekontaktėmis kortelėmis per kortelių skaitytuvą, bet ir bekontaktį naudojimąsi bankomatais, paštomatais, parkomatais, užkandžių ir kitokiais prekybos automatais. Visa klientų autentifikavimo infrastruktūra ateityje bus bekontaktė“, – prognozuoja UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) strateginių partnerių vadovas Kornelijus Šišla“.

Kaip veikia bekontaktė technologija?

Bekontaktė technologija sutrumpintai vadinama NFC (iš angl. Near Field Communication – artimo lauko ryšys). Tai - belaidžio ryšio technologija, veikianti iki 10 cm atstumu. Nors duomenų perdavimas šiuo būdu galimas mažesniu atstumu nei „Bluetooth“ ryšio atveju, bankinių technologijų sektoriui tai yra labiau privalumas, nei trūkumas, nes geriau saugo nuo galimų duomenų vagysčių. 

Įdiegus NFC technologiją, galima užtikrinti bekontakčio kliento atpažinimo ir operacijos patvirtinimo funkciją bankinėms operacijoms atlikti naudojantis mokėjimo kortelių skaitytuvais, bankomatais ir kitais įrenginiais. Ji taip pat gali būti taikoma ir prieigai  prie įvairių objektų (įeiti į biurą, metro ir pan.). 

Anot Kornelijaus Šišlos, visiškai nesvarbu į kokią priemonę bus įdiegta NFC technologija, ji vis tiek veiks vienodai. Tai gali būti ir bekontaktė banko kortelė, ir NFC programėlė telefone, ir NFC žiedas, išmanioji apyrankė, NFC lipdukai ar įsiuvai drabužiuose. Jei minėtas įrenginys turės NFC technologiją, juo bus galima bekontakčiu būdu atsiskaityti per skaitytuvą ar bekontakčiu būdu naudotis bankomatu. „Gali būti, kad ateityje išnyks plastikinės mokėjimo kortelės, tačiau bekontaktis atsiskaitymo būdas tikrai išliks“, – sako bankinės srities ekspertas.

Bekontakčių bankomatų atsiradimo istorija

Kaukazo regione bekontakčius bankomatus pirmieji įsidiegė Sakartvelo bankai prieš šešerius metus. Beje, prie to reikšmingai prisidėjo Lietuvos bankinių technologijų įmonė BS/2. 2016 metais bekontakčius bankomatus pradėjo aktyviai naudoti JAV bankai.

Baltijos šalyse pirmieji bekontakčiai bankomatai pradėjo veikti Estijoje, 2017 metais. Po metų jie jau buvo prieinami Latvijos gyventojams, o Lietuvoje ši naujovė pasirodė šiemet vasarą, koronaviruso pandemijos metu.

 Tyrimų duomenimis, bankomatų, kuriuose įrengti bekontakčių atsiskaitymo įrenginių skaitytuvai, skaičius pernai augo 83 procentais, o šių metų koronaviruso pandemijos akivaizdoje jis turėtų dar sparčiau išaugti.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

komentarai

ZewEPiKIb IP: 191.54.49.37
2020-08-09 01:34 (!)
wrKYFRyIJceNs

BS/2 dalyvaus virtualioje parodoje „Self-Service Banking Asia 2020“

Rugsėjo 23–24 dienomis vyks tarptautinė konferencija „Self-Service Banking Asia 2020“. Renginį organizuoja garsi pasaulinė bendrovė RBR, teikianti strateginių tyrimų ir konsultavimo paslaugas organizacijoms, dirbančioms mažmeninės prekybos bankininkystės, bankinės veiklos automatizavimo, mažmeninės prekybos technologijų, mokėjimo kortelių ir atsiskaitymo paslaugų srityje. skaityti »

Kaip technologijos padeda prekybos sektoriui pandemijos metu

Koronaviruso pandemija gerokai pakeitė ir vis dar tebekeičia pirkėjų įpročius visame pasaulyje. skaityti »

„Penki kontinentai“ siūlo vilniečiams išbandyti išmanųjį termovizorių

Vilniaus gyventojai, įvairiais klausimais besilankantys miesto savivaldybės Klientų aptarnavimo centre, gali pirmieji išbandyti „Penkių kontinentų“ įmonių grupės siūlomą naują produktą – stacionarų termovizorių, skirtą pasimatuoti temperatūrą, siekiant valdyti žmonių srautus per koronaviruso pandemiją. skaityti »

„Penki kontinentai“ kviečia dalintis šypsena

Mūsų akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į intelekto negalią turinčių žmonių socialinę izoliaciją ir pakeisti visuomenės požiūrį į juos. skaityti »

„TransLink.iQ“ sujungs kortelių skaitytuvus su viešbučių verslo valdymo sistemomis (1)

„ASHBURN International“ integravo savo plėtojamą mokėjimo kortelių skaitytuvų valdymo bei mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“ su viešbučių valdymo sistemomis „Oracle Hospitality OPERA“ ir „Oracle Hospitality Suite8“. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su „HRS Hospitality & Retail Systems”. skaityti »

„ASHBURN International“ prižiūrės SEB banko elektroninių kortelių skaitytuvų tinklą visose Baltijos valstybėse

Lietuvos bendrovė „ASHBURN International“, kurianti specializuotą programinę įrangą, skirtą mokėjimo kortelių skaitytuvams valdyti ir jais atliekamoms mokėjimo operacijoms paskirstyti, plečia bendradarbiavimą su SEB banku. skaityti »

Nauja į bankomatus nukreiptų atakų lavina: ko galime pasimokyti iš Belgijos patirties

Šių metų birželį ir liepą įsilaužėliai pasikėsino į Belgijos banko „Argenta“ bankomatus. Naudodami specialią programinę įrangą nusikaltėliai užvaldė savitarnos įrenginių pinigų modulį ir išvogė visus bankomatuose buvusius pinigus. Bankas ne tik patyrė finansinį nuostolį, prarado gerą reputaciją, bet ir buvo priverstas visiškai išimti iš naudojimo 143 bankomatus, į kuriuos buvo įdiegta sudėtinga, padedanti į juos įsilaužti, programa. Tik tai galėjo išgelbėti nuo pakartotinų atakų. skaityti »

Bankomatų istorija: vakar, šiandien ir rytoj

Pirmąjį įrenginį, išduodantį grynuosius pinigus, sukūrė armėnų kilmės amerikietis Liuteris Džordžas Simdžianas dar 1939 m. Šią datą galima laikyti bankinės savitarnos gimimo diena, tačiau, ne veltui sakoma – „pirmas blynas visuomet prisvilęs“. Bankomatas buvo pasiūlytas išbandyti bankui „City Bank of New York“, tačiau po pusmečio bankas grąžino jį kūrėjui dėl pernelyg sudėtingo naudojimo. skaityti »

Penki TV: pandemija ir artėjantis ruduo grąžina žiūrovus prie ekranų

Pandemija ir saviizoliacija pakeitė daugumos mūsų įpročius. Staiga prievarta įstrigę namuose, vaikai ir suaugusieji, kaip ir buvo galima nuspėti, pradėjo dažniau žiūrėti televizorių. Šviesolaidinio interneto ir IPTV tinklo „Penki“ duomenimis, laikas, praleidžiamas prie televizoriaus ekranų, nuo 2020 metų pavasario išaugo 30 procentų, palyginti su atitinkamu pernai metų laikotarpiu. skaityti »

Koronaviruso pandemija skatina pasaulį investuoti į bekontaktes technologijas (1)

Visą pasaulį užvaldžiusi „COVID-19“ pandemija padarė didžiulę įtaką visuomenės įpročiams ir bankiniam sektoriui. Siekdami sustabdyti viruso plitimą, pradėjome vengti artimo kontakto ir sąlyčio su viešosiose erdvėse esančiais paviršiais. Dėl šios priežasties daugybės šalių bankai, bendradarbiaudami su mokėjimo sistemomis, padidino bekontakčio atsiskaitymo be būtinybės įvesti PIN kodą limitą. skaityti »