Laikas inovacijoms: Uzbekistano viešojo maitinimo sektoriaus laukia permainos

Publikuota: 2018 m. spalio 23 d. antradienis

Uzbekistano Respublikos ministrų kabinetas 2018 m. gegužės 15 d. patvirtino nutarimą „Dėl laisvosios turizmo zonos „Čarvak“ veiklos organizavimo priemonių“. Vienas iš turistinės zonos infrastruktūros plėtros tikslų – pritraukti į šalį pasaulyje garsias greitojo maitinimo įstaigas (ang. Quick service restaurants).  Tikimasi, kad stambių šio tipo maitinimo įstaigų tinklų filialų atidarymas teigiamai paveiks regiono ekonomiką ir konkurentabilumą.

Iki 2019 m. šalies valdžia privalo sudaryti tinkamas sąlygas, atitinkančias tarptautinius viešojo maitinimo reikalavimus bei standartus, ir užtikrinti galimybę į rinką ateiti pasaulyje gerai žinomoms greitojo maitinimo įstaigoms: „Starbucks“, „McDonalds“, „Burger King“ ir kt.

Beje, pasauliniai greitojo maitinimo tiekėjai į Uzbekistano rinką atėjo dar prieš pasirašant įstatymą. Taškente artimiausiu metu turi atsidaryti trys pirmieji KFC restoranai. Anot KFC frančizės valdytojos „Yum! Brands“, iki 2020 m. Rusijoje ir NVS šalyse numatoma atidaryti apie tūkstantį naujų maitinimo vietų. Tai tik greitojo maitinimo įstaigų plėtros Uzbekistane pradžia.

„Sveikiname bet kokią konkurenciją mūsų šalies rinkoje, kad ir kas tai būtų  – „McDonald’s“, KFC, „Baskin Robbins“ ar kiti“, –  šalies žiniasklaidai sakė Uzbekistano užsienio prekybos ministras Eler Ganijev.

Greitojo maitinimo ateitis – savitarna

Pasaulinių korporacijų įsiveržimas į vietinę rinką – ne vienintelis šalies plėtros rodiklis. Gyvename epochoje, kai siekiant didinti produktyvumą ir paslaugų kokybę, nebeįmanoma apsieiti be naujausių technologijų. Greitojo maitinimo sritis – ne išimtis. Viena iš pagrindinių tendencijų – masinis savitarnos sistemų diegimas į rinkoje lyderiaujančių maitinimo įstaigų infrastruktūrą.

Pirmieji interaktyvūs savitarnos kioskai „McDonalds“ restoranų tinkle pasirodė JAV, 2000-ųjų pradžioje. Nuo to laiko jie sėkmingai diegiami ir kitose šalyse. Šiuo metu korporacija yra numačiusi įrengti daugiau nei tūkstantį savitarnos kioskų kiekvieną ketvirtį vien JAV. „McDonald's“ generalinis direktorius  Steve Easterbrook išreiškė viltį,  kad iki 2020 m. visuose 14-oje tūkstančių JAV esančių restoranų stovės savitarnos įrenginiai.

Privalumai verslininkams

Tai, kad savitarnos įrenginiai sulaukia didelio dėmesio, visiškai nestebina, kai įvertini pagrindinius jų privalumus ir jų įtaką verslo plėtrai.

Visų pirma, savitarnos įrenginiai padeda mažinti eiles. Ekrane su patogia ir intuityviai suvokiama vartotojo sąsaja klientas gali neskubėdamas patogiai peržiūrėti meniu, patiekalų derinių rekomendacijas, specialius nuolaidų pasiūlymus. Papildomas padažas ar desertas pristatomas interaktyvia ir patrauklia pirkėjui forma.

Pasaulinės savitarnos įrangą gaminančios įmonės „Diebold Nixdorf“ viceprezidentas Devore Henderson teigia, kad įdiegus savitarnos kioskus vidutinė kliento sąskaita išauga  15-20 proc.  

Be to, sumažėja galimų klaidų dėl žmogiškojo faktoriaus įtakos, priimant užsakymą ir už jį atsiskaitant.  Per savitarnos kioskus galima atsiskaityti grynaisiais, bankine kortele, taip pat ir bekontakte. Sumažėja grynųjų trūkumo rizika, grąžos neatitikimas dėl kasininko klaidų. Integravus kioską su mokėjimo terminalu, atsiskaityti tampa dar greičiau ir patogiau – klientui belieka atsiimti užsakymą.

„Mūsų patirtis parodė, kad savitarnos terminalų įdiegimas turi tiesioginės įtakos įmonių apyvartai.  Kai naudojami terminalai, įgyvendinant užsakymą nebereikia tarpininko, žymiai sumažinamos prekybos įmonių sąnaudos. Tai ypač aktualu stambioms įmonėms, nes jos per metus sutaupo milijonus dolerių, – pasakoja UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) Mažmeninės prekybos įrangos pardavimo skyriaus vadovas Jurij Mikuckij.

Įmonių grupei „Penki kontinentai“ priklausanti BS/2 yra sėkmingai įgyvendinusi  savitarnos kioskų projektą „McDonald’s“ restoranuose Azerbaidžane.

Nuo 2008 m. BS/2 Uzbekistane yra įsteigusi antrinę įmonę „BS/2 Tashkent“, kuri tiekia šiai šaliai bankinę ir mažmeninės prekybos įrangą bei užsiima visapusiška jos priežiūra, kuria ir diegia specializuotus programinius sprendimus, optimizuojančius finansinių įstaigų ir mažmeninės prekybos įmonių darbą.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Ar žinote, kad šviesolaidinis kabelis naudojamas anaiptol ne tik sparčiam interneto ryšiui užtikrinti? skaityti »

„Penki kontinentai“ stiprina Lietuvos kariuomenės ITT infrastruktūrą

Lietuvos kariuomenė galės naudotis kokybiškesnėmis ir patikimesnėmis ryšio priemonėmis, įmonių grupei „Penki kontinentai“ priklausančiai ITT bendrovei „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ (PKKC) laimėjus Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono viešųjų optinių kabelių pirkimo konkursą. skaityti »

Bankininkai ir finansininkai tradiciškai varžėsi teniso turnyre „BFI Cup“

Daugiau nei 10 metų Lietuvoje organizuojamame tarptautiniame teniso turnyre „BFI Cup“ lapkričio 10–11 d. tradiciškai susitiko Baltijos šalių ir Švedijos finansinių įstaigų atstovai. skaityti »

Azerbaidžane bus aptartos skaitmenizavimo problemos ir biometrinės identifikacijos perspektyvos

Naujausios skaitmenizavimo tendencijos ir problemos – pagrindinė tema, kuri bus analizuojama lapkričio 15–16 d. Azerbaidžane vyksiančiame III-iajame tarptautiniame bankiniame forume. Renginyje dalyvaus daugiau nei šimtas atstovų iš įtakingų įvairių šalių įmonių: Europos, NVS, JAV, Japonijos, Kinijos. skaityti »

BS/2 pasirašė sutartį su Kazachstano banku dėl 111 bankomatų įsigijimo

Bankines technologijas ir mažmenines prekybos sprendimus diegianti bendrovė „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) pasirašė sutartį su vienu stambiausių Kazachstano bankų „Bank CenterCredit“ dėl 111 bankomatų su įdiegtu BS/2 plėtojamu savitarnos įrenginių apsaugos sprendimu „АТМеуе.iQ“ tiekimo. skaityti »

Tenisas + verslas = Sėkmė

Jau šį savaitgalį Vilniuje vyks tradicinis teniso turnyras „BFI Cup“, kuriame varžosi bankų bei finansinių įstaigų atstovai. Ta proga – šiek tiek istorijos apie tai, kaip atsirado ir išpopuliarėjo ši sporto šaka. skaityti »

20 metų – kartu su ilgamečiais klientais

Šiemet spalio 28-oji UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ kolektyvui jubiliejinė. skaityti »

Sostinės gyventojams duoda „Penkis“, šalies verslui – „Profit“

Prieš 20 metų spalio 28 d. UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ Vilniuje pradėjo tiesti šviesolaidinio interneto tinklą. Tai buvo pirmasis toks modernus ryšio tinklas šalyje, gerokai pažangesnis ir pranašesnis už iki tol naudotus kitų tiekėjų varinius kabelius. skaityti »

Šiuolaikinės technologijos ir inovacijos parodoje IN TOUCH ALMATY 2018

Didesnis bankų paslaugomis besinaudojančių vartotojų poreikių pažinimas, banko padalinių transformacijos tendencijos ir vis platesnė bankinių paslaugų skaitmenizacija – esminės temos, kurios dominavo jau 11-oje tarptautinėje konferencijoje „IN TOUCH Almaty 2018“. skaityti »

Šviesolaidiniam internetui Lietuvoje jau 20

1998 m. spalio 28 d. UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, priklausanti „Penkių kontinentų“ įmonių grupei, Lietuvoje pradėjo tiesti pirmąjį šviesolaidinį interneto tinklą. skaityti »