Latvijos mikrofinansų organizacija LAKS išduoda paskolas bankomatuose pagal pirštų atspaudus

Publikuota: 2020 m. vasario 27 d. ketvirtadienis

Mikrofinansų organizacijos lanksčiai žiūri į paskolų teikimą mažmeninės prekybos klientams ir tuo yra pranašesnės už didelius bankus. Jos neretai siūlo supaprastintą paskolų įforminimo procedūrą ir yra pasirengusios dirbti su didesnės rizikos segmento klientais.

Kitas šių įstaigų privalumas – tai, kad į savo infrastruktūrą jos greičiau diegiasi naujus IT sprendimus, todėl paslaugos tampa labiau prieinamos ir patogesnės klientams.

Latvijos taupymo ir paskolų bendrovė LAKS nusprendė ne tik automatizuoti paskolų išdavimą, teikiant jas per „Diebold Nixdorf“ bankomatus, bet ir supaprastinti klientų identifikavimą – klientai atpažįstami pagal piršto atspaudus.

Tokį projektą įgyvendino BS/2 antrinė įmonė Latvijoje („Penki kontinentai Riga“) kartu su „Diebold Nixdorf“ specialistais.

Pridėk pirštą – gausi paskolą

LAKS išsikėlė užduotį optimizuoti paskolos išdavimo procedūrą, kad ji būtų kuo paprastesnė tiek paskolos gavėjui, tiek pačiai organizacijai.

Dabar norint gauti paskolą klientui užtenka vieną kartą apsilankyti mikrofinansų organizacijos skyriuje. Pasirašant sutartį, klientas registruojamas duomenų bazėje, į kurią įtraukiamas ir jo biometrinis identifikatorius (piršto atspaudas). Tuomet standartinė operacija perduodama specializuotam savitarnos įrenginiui. Gavęs patvirtinimą apie suteiktą paskolą, klientas gali išsiimti grynuosius pinigus iš bankomato, savo tapatybę patvirtindamas piršto atspaudu.

Projekto privalumai

Įdiegus šį sprendimą, LAKS darbuotojai gali daugiau laiko skirti tiesioginiam bendravimui su klientu, siūlyti papildomų finansinių paslaugų. Be to, grynųjų pinigų išdavimas bankomate sumažina klaidų riziką, egzistuojančią kasos operatoriui tikrinant ir perskaičiuojant banknotus.

Dar vienas privalumas – galimybė sumažinti nesąžiningų paskolos gavėjų sukčiavimo riziką. Jei asmuo pakartotinai kreipsis paskolos, pvz., su padirbtais dokumentais, sistema tai iškart nustatys ir užkirs sukčiavimui kelią.

Klientui ši naujovė patogi tuo, kad jam nebereikia gaišti laiko, papildomai lankantis mikrofinansų organizacijos filiale, nereikia netgi nešiotis mokėjimo kortelės, įsiminti savo numerio ir patvirtinimo kodų. Prieiga prie kasdienių finansinių paslaugų išties tampa paprasta ir patogi.

Projekto perspektyvos

LAKS planuoja išplėsti automatizuotų paskolos išdavimo centrų skaičių iki penkių. Tikimasi, kad tokiomis kredito paslaugomis galės patogiai naudotis didžiųjų Latvijos miestų gyventojai. Planuojama, kad naudodamiesi daugiafunkciais LAKS bankomatais, įmonės klientai taip pat galės atlikti ir indėlių operacijas.

Projektą įgyvendinusi BS/2 yra viena iš pagrindinių savitarnos įrenginių optimizavimo sprendimų bankams tiekėjų Rytų Europoje, Centrinėje Azijoje ir Kaukaze.

Jei domina galimybė įdiegti biometrines technologijas į bankomatus ir kitus atsiskaitymo įrenginius, susisiekite su mūsų specialistais.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

NFC kaip bankinių operacijų standartas

Bekontaktis autorizavimas – jau seniai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Juo naudojamės įsigydami prekes parduotuvėse, mokėdami už keliones viešajame transporte, eidami į pastatus, turinčius įėjimo kontrolę. skaityti »

„Penkių kontinentų komunikacijų centrui“ vadovaus Evaldas Girskus (1)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonei „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, teikiančiai šviesolaidinio interneto bei IPTV paslaugas „Penki“ ir verslo sprendimus „ProfIT“, nuo šiandien pradeda vadovauti Evaldas Girskus. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė po karantino: keitėsi gyvas bendravimas, sparčiau diegiamos naujos technologijos

Šalyje atšaukus karantiną, bankinių ir ITT technologijų įmonių grupė „Penki kontinentai“ pamažu grįžta prie įprasto darbo režimo, dar labiau sutvirtinusi savo pozicijas rinkoje, nesumažinusi nė vieno iš savo darbuotojų atlyginimų ir ryžtingai žiūrėdama į ateitį. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacija rūpinsis A. Zubriakovas

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacijos vadovu nuo šiandien pradeda dirbti 38-erių Aleksandras Zubriakovas. skaityti »

Ateities bankinė savitarna. Naujų „DN Series“ bankomatų apžvalga

Viena iš pirmaujančių bankinės įrangos gamintojų ir jai skirtų programinių sprendimų kūrėjų „Diebold Nixdorf“ prieš metus anonsavo naują bankomatų liniją – „DN Series“. skaityti »

„ATMeye.iQ“ užtikrins Kenijos banko „Equity Bank Kenya Limited“ bankomatų apsaugą

Kenijos bankas „Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo 280 UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) sukurto programinio sprendimo „ATMeye.iQ“ licencijų. Ši vaizdo stebėsenos ir apsaugos priemonė diegiama į savitarnos įrenginius, siekiant užtikrinti jų apsaugą, išvengti sukčiavimo grėsmių, taip pat padėti spręsti su klientais kylančius ginčus. Programinis spendimas bankui įdiegtas bendradarbiaujant su vietine partnere – „Technology Associates Kenya“. skaityti »

„ASHBURN International“ atliko mokėjimo sistemų „Uzcard“ ir „Mir“ integraciją

„Penkių kontinentų“ įmonių grupei priklausanti „ASHBURN International“, kurianti ir diegianti lanksčius inovacinius atsiskaitymo sprendimus, integravo Uzbekistano nacionalinę mokėjimo sistemą „Uzcard“ ir rusiškąją „Mir“. Nuo šiol Uzbekistano gyventojai gali atsiskaityti debetinėmis ir kreditinėmis mokėjimo sistemos „Mir“ kortelėmis. skaityti »

Įmonių grupės „Penki kontinentai“ pirmojo ketvirčio pajamos

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės pajamos pirmąjį 2020-ųjų ketvirtį sudarė 10,2 mln. Eur. Šie finansiniai rodikliai tolygūs pernai metų to paties laikotarpio rezultatui. skaityti »

„Cash Management.iQ“ ir S&G el. užraktai „A-Series“. Inkasatorių prieigos prie bankinių įrenginių kontrolė

Automatizuoti užduotis ir inkasavimo tarnybos darbuotojų prieigos teisių suteikimą – yra vienas iš svarbiausių veiksnių, efektyvinant finansų įstaigos grynųjų pinigų tvarkymą. skaityti »

„TransLink.iQ“ ir „Ingenico“ kortelių skaitytuvai – Azerbaidžano bankui „Azer Turk Bank“

Valstybinis Azerbaidžano bankas „Azer Turk Bank“ įsigijo „ASHBURN International“ sukurtą el. kortelių skaitytuvų valdymo ir jais atliekamų mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“. Lietuvos įmonė taip pat pristatė šiam bankui „Ingenico“ el. kortelių skaitytuvus. Tai pirmieji šio gamintojo įrenginiai Azerbaidžane. skaityti »