Latvijos mikrofinansų organizacija LAKS išduoda paskolas bankomatuose pagal pirštų atspaudus

Publikuota: 2020 m. vasario 27 d. ketvirtadienis

Mikrofinansų organizacijos lanksčiai žiūri į paskolų teikimą mažmeninės prekybos klientams ir tuo yra pranašesnės už didelius bankus. Jos neretai siūlo supaprastintą paskolų įforminimo procedūrą ir yra pasirengusios dirbti su didesnės rizikos segmento klientais.

Kitas šių įstaigų privalumas – tai, kad į savo infrastruktūrą jos greičiau diegiasi naujus IT sprendimus, todėl paslaugos tampa labiau prieinamos ir patogesnės klientams.

Latvijos taupymo ir paskolų bendrovė LAKS nusprendė ne tik automatizuoti paskolų išdavimą, teikiant jas per „Diebold Nixdorf“ bankomatus, bet ir supaprastinti klientų identifikavimą – klientai atpažįstami pagal piršto atspaudus.

Tokį projektą įgyvendino BS/2 antrinė įmonė Latvijoje („Penki kontinentai Riga“) kartu su „Diebold Nixdorf“ specialistais.

Pridėk pirštą – gausi paskolą

LAKS išsikėlė užduotį optimizuoti paskolos išdavimo procedūrą, kad ji būtų kuo paprastesnė tiek paskolos gavėjui, tiek pačiai organizacijai.

Dabar norint gauti paskolą klientui užtenka vieną kartą apsilankyti mikrofinansų organizacijos skyriuje. Pasirašant sutartį, klientas registruojamas duomenų bazėje, į kurią įtraukiamas ir jo biometrinis identifikatorius (piršto atspaudas). Tuomet standartinė operacija perduodama specializuotam savitarnos įrenginiui. Gavęs patvirtinimą apie suteiktą paskolą, klientas gali išsiimti grynuosius pinigus iš bankomato, savo tapatybę patvirtindamas piršto atspaudu.

Projekto privalumai

Įdiegus šį sprendimą, LAKS darbuotojai gali daugiau laiko skirti tiesioginiam bendravimui su klientu, siūlyti papildomų finansinių paslaugų. Be to, grynųjų pinigų išdavimas bankomate sumažina klaidų riziką, egzistuojančią kasos operatoriui tikrinant ir perskaičiuojant banknotus.

Dar vienas privalumas – galimybė sumažinti nesąžiningų paskolos gavėjų sukčiavimo riziką. Jei asmuo pakartotinai kreipsis paskolos, pvz., su padirbtais dokumentais, sistema tai iškart nustatys ir užkirs sukčiavimui kelią.

Klientui ši naujovė patogi tuo, kad jam nebereikia gaišti laiko, papildomai lankantis mikrofinansų organizacijos filiale, nereikia netgi nešiotis mokėjimo kortelės, įsiminti savo numerio ir patvirtinimo kodų. Prieiga prie kasdienių finansinių paslaugų išties tampa paprasta ir patogi.

Projekto perspektyvos

LAKS planuoja išplėsti automatizuotų paskolos išdavimo centrų skaičių iki penkių. Tikimasi, kad tokiomis kredito paslaugomis galės patogiai naudotis didžiųjų Latvijos miestų gyventojai. Planuojama, kad naudodamiesi daugiafunkciais LAKS bankomatais, įmonės klientai taip pat galės atlikti ir indėlių operacijas.

Projektą įgyvendinusi BS/2 yra viena iš pagrindinių savitarnos įrenginių optimizavimo sprendimų bankams tiekėjų Rytų Europoje, Centrinėje Azijoje ir Kaukaze.

Jei domina galimybė įdiegti biometrines technologijas į bankomatus ir kitus atsiskaitymo įrenginius, susisiekite su mūsų specialistais.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

U. Tavakkalov: verslui būtina greitai įdėti grynuosius pinigus į sąskaitą (1)

Spalio 15 d. Uzbekistane, Taškente, vyko Eurazijos forumas „Grynųjų pinigų vartojimas. 2021-ųjų technologijos“ skaityti »

Šiuolaikiniai bankomatai bankinių paslaugų ekosistemoje (2)

Apie bankomatų įtaką bankinių paslaugų ekosistemai bus diskutuojama tarptautiniame PLUS forume „FinTech“ be ribų. Skaitmeninė Eurazija“, kuris vyks spalio 27-28 dienomis Kazachstane, Almatoje skaityti »

Nauja „Penki TV“ paslauga – filmų nuoma (2)

„Penki TV“ kviečia ilgus rudens vakarus leisti bežiūrint gerus filmus. skaityti »

Mašinos, kurios skaičiuoja ir taupo pinigus (2)

CPS atstovai lankėsi Vilniuje, kur susitiko su BS/2 atstovais aptarti pasirašytos partnerystės sutarties sąlygų. skaityti »

Finansų įstaigos varžėsi draugiškame teniso turnyre „BFI Cup“ (2)

14-ąjį kartą vykusį turnyrą kasmet organizuoja UAB Teniso turnyrai“, o remia įmonių grupė „Penki kontinentai“. skaityti »

Naujoje T. Dadaševo knygoje: viskas apie atsiskaitymą kortelių skaitytuvais ir dar daugiau (4)

Knygoje išsamiai analizuojamos ir aprašomos mokėjimo sistemos, mokėjimo operacijų perdavimo procesas ir perduodamų duomenų saugumo užtikrinimas. skaityti »

BS/2 vebinare ‒ apie tai, kaip bankams sutaupyti, užtikrinant grynųjų pinigų prieinamumą bankomatuose (4)

Š. m. rugsėjo 23 d. BS/2 organizuoja specializuotą vebinarą apie grynųjų pinigų valdymą ‒ „Kaip užtikrinti grynųjų pinigų prieinamumą bankomatuose“ skaityti »

Konferencijoje Kijeve BS/2 pristatys naujas bankomatų saugumo sistemų galimybes (5)

Rugsėjo 9 dieną BS/2 dalyvaus Ukrainoje, Kijeve, vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje „Apsauga nuo sukčiavimo skaitmeniniame pasaulyje“ skaityti »

„Cartu Bank“ pirmasis Sakartvele aptarnaus klientus per „DN Series“ bankomatus (4)

Bankas pasirašė sutartį su BS/2 dėl naujausios „Diebold Nixdorf“ bankomatų linijos „DN Series“ tiekimo. skaityti »

BS/2 tapo CPS partnere Uzbekistane, Azerbaidžane ir Sakartvele (2)

BS/2 užmezgė partnerystę su CPS – viena stambiausių pasaulyje banknotų rūšiavimo, validacijos ir perskaičiavimo mašinų gamintoja. skaityti »