Latvijos mikrofinansų organizacija LAKS išduoda paskolas bankomatuose pagal pirštų atspaudus

Publikuota: 2020 m. vasario 27 d. ketvirtadienis

Mikrofinansų organizacijos lanksčiai žiūri į paskolų teikimą mažmeninės prekybos klientams ir tuo yra pranašesnės už didelius bankus. Jos neretai siūlo supaprastintą paskolų įforminimo procedūrą ir yra pasirengusios dirbti su didesnės rizikos segmento klientais.

Kitas šių įstaigų privalumas – tai, kad į savo infrastruktūrą jos greičiau diegiasi naujus IT sprendimus, todėl paslaugos tampa labiau prieinamos ir patogesnės klientams.

Latvijos taupymo ir paskolų bendrovė LAKS nusprendė ne tik automatizuoti paskolų išdavimą, teikiant jas per „Diebold Nixdorf“ bankomatus, bet ir supaprastinti klientų identifikavimą – klientai atpažįstami pagal piršto atspaudus.

Tokį projektą įgyvendino BS/2 antrinė įmonė Latvijoje („Penki kontinentai Riga“) kartu su „Diebold Nixdorf“ specialistais.

Pridėk pirštą – gausi paskolą

LAKS išsikėlė užduotį optimizuoti paskolos išdavimo procedūrą, kad ji būtų kuo paprastesnė tiek paskolos gavėjui, tiek pačiai organizacijai.

Dabar norint gauti paskolą klientui užtenka vieną kartą apsilankyti mikrofinansų organizacijos skyriuje. Pasirašant sutartį, klientas registruojamas duomenų bazėje, į kurią įtraukiamas ir jo biometrinis identifikatorius (piršto atspaudas). Tuomet standartinė operacija perduodama specializuotam savitarnos įrenginiui. Gavęs patvirtinimą apie suteiktą paskolą, klientas gali išsiimti grynuosius pinigus iš bankomato, savo tapatybę patvirtindamas piršto atspaudu.

Projekto privalumai

Įdiegus šį sprendimą, LAKS darbuotojai gali daugiau laiko skirti tiesioginiam bendravimui su klientu, siūlyti papildomų finansinių paslaugų. Be to, grynųjų pinigų išdavimas bankomate sumažina klaidų riziką, egzistuojančią kasos operatoriui tikrinant ir perskaičiuojant banknotus.

Dar vienas privalumas – galimybė sumažinti nesąžiningų paskolos gavėjų sukčiavimo riziką. Jei asmuo pakartotinai kreipsis paskolos, pvz., su padirbtais dokumentais, sistema tai iškart nustatys ir užkirs sukčiavimui kelią.

Klientui ši naujovė patogi tuo, kad jam nebereikia gaišti laiko, papildomai lankantis mikrofinansų organizacijos filiale, nereikia netgi nešiotis mokėjimo kortelės, įsiminti savo numerio ir patvirtinimo kodų. Prieiga prie kasdienių finansinių paslaugų išties tampa paprasta ir patogi.

Projekto perspektyvos

LAKS planuoja išplėsti automatizuotų paskolos išdavimo centrų skaičių iki penkių. Tikimasi, kad tokiomis kredito paslaugomis galės patogiai naudotis didžiųjų Latvijos miestų gyventojai. Planuojama, kad naudodamiesi daugiafunkciais LAKS bankomatais, įmonės klientai taip pat galės atlikti ir indėlių operacijas.

Projektą įgyvendinusi BS/2 yra viena iš pagrindinių savitarnos įrenginių optimizavimo sprendimų bankams tiekėjų Rytų Europoje, Centrinėje Azijoje ir Kaukaze.

Jei domina galimybė įdiegti biometrines technologijas į bankomatus ir kitus atsiskaitymo įrenginius, susisiekite su mūsų specialistais.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

„Penki kontinentai“ prisideda prie socialinės iniciatyvos kovoje su COVID-19

Įmonių grupė „Penki kontinentai“ reiškia didžiulę padėką visiems socialiai atsakingiems piliečiams, savanoriams ir verslo atstovams, kurie koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu teikia paramą medikams, senjorams ir kitoms socialiai jautrioms grupėms. Įvairių socialinių projektų įgyvendinimui įmonių grupė skyrė 50 tūkst. eurų. skaityti »

„Penki“ siūlo savo žiūrovams 16-ika nemokamų TV kanalų

Kad Vilniaus gyventojų laisvalaikis karantino laikotarpiu būtų turiningesnis, šviesolaidinio interneto bei išmaniosios TV tinklas „Penki“ išplėtė nemokamų TV kanalų pasirinkimą. skaityti »

Darbuotojai dirba iš namų? Būtina iš naujo peržiūrėti įmonės informacijos saugumo politiką

Lietuvos Vyriausybei paskelbus šalyje karantiną dėl koronaviruso pandemijos, Lietuvos įmonių vadovai raginami sudaryti sąlygas darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. Ar verslas, siūlydamas savo darbuotojams nuotolinio darbo galimybes yra tinkamai pasiruošęs ne tik iš techninės pusės, bet ir gali užtikrinti apsaugą nuo kibernetinių įsilaužimų? skaityti »

Įmonių grupė „Penki kontinentai“ dalį savo veiklos vykdys nuotoliniu būdu

Įmonių grupė „Penki kontinentai“, reaguodama į koronaviruso (COVID-19) plitimą ir atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą visoje Lietuvoje skelbti privalomą karantiną, taip pat į kitų šalių, kuriose veikia grupės atstovybės, Vyriausybių rekomendacijas, dalį savo veiklos vykdys nuotoliniu būdu. skaityti »

BS/2 – sertifikuota „Datalogic“ techninės priežiūros paslaugų partnerė Azerbaidžane

Technologinius sprendimus bankams ir prekybininkams siūlanti bendrovė „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2), priklausanti „Penkių kontinentų“ įmonių grupei, tapo pasaulinės prekybos įrangos gamintojos „Datalogic“ sertifikuota techninės priežiūros paslaugų partnere Azerbaidžane. skaityti »

„TransLink.iQ“ – naujas T. Dadaševo tyrimo objektas

Tachmasibas Dadaševas rengia naują knygą. Šį kartą dėmesio centre – atsiskaitymai be grynųjų pinigų, el. kortelių skaitytuvai ir jų tinklams stebėti bei valdyti skirtas programinis sprendimas „TransLink.iQ“. skaityti »

Baltijos šalių konferencijoje – diskusijos apie debesijos paslaugų įtaką verslui

Užsakomąsias ITT paslaugas „ProfIT“ teikiančios UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ atstovai lankėsi tarptautinėje Baltijos šalių konferencijoje „Verslo transformacija – darbas debesyse“. skaityti »

Kovas – Klientų mėnuo!

Kovo 19-oji paskelbta Tarptautine kliento diena. Šiemet ji minima 10-ąjį kartą. Ar žinote, kad šios šventės iniciatoriai – Lietuvos verslininkai? Būtent iš Lietuvos šventė paplito po visą pasaulį. Jos tikslas – parodyti dar didesnį dėmesį klientams, padėkoti jiems. skaityti »

„EuroShop 2020“: kaip keičiasi prekybos įrangos pasaulis

Vokietijoje, Diuseldorfe, š. m. vasario 16–20 dienomis vyko didžiausia pasaulyje mažmeninės prekybos įrangos atstovams ir partneriams skirta paroda „EuroShop 2020“. skaityti »

Latvijos mikrofinansų organizacija LAKS išduoda paskolas bankomatuose pagal pirštų atspaudus

Mikrofinansų organizacijos lanksčiai žiūri į paskolų teikimą mažmeninės prekybos klientams ir tuo yra pranašesnės už didelius bankus. Jos neretai siūlo supaprastintą paskolų įforminimo procedūrą ir yra pasirengusios dirbti su didesnės rizikos segmento klientais. skaityti »