Naujoje T. Dadaševo knygoje: viskas apie atsiskaitymą kortelių skaitytuvais ir dar daugiau

Publikuota: 2021 m. rugsėjo 21 d. antradienis


Šios vasaros pabaigoje pasirodė naujausia Maskvos fizikos ir technologijų instituto docento Tachmasibo Dadaševo knyga „Mokėjimo kortelių skaitytuvų tinklų veiklos priežiūra“ rusų („Aутсорcинг сетей POS-терминалов“) ir anglų („POS-Terminal Network Outsourcing“) kalbomis.

Šį kartą mokslinių straipsnių ir knygų apie informacines technologijas autoriaus tyrimų objekte ‒ atsiskaitymas mokėjimo kortelių skaitytuvais ir jų veikla.

Knygoje išsamiai analizuojamos ir aprašomos mokėjimo sistemos, mokėjimo operacijų perdavimo procesas ir perduodamų duomenų saugumo užtikrinimas, aptariami populiariausi rinkoje mokėjimo kortelių skaitytuvai. Autorius taip pat aprašo atsiskaitymo kortelių skaitytuvais istoriją, aptaria šios srities kelerių metų plėtros perspektyvas. Knygos pabaigoje pateikiamas pagrindinių sąvokų žodynėlis, kad tekstas būtų gerai suprantamas ir tiems, kam ši sritis nauja.

Ypatingas dėmesys knygoje skiriamas „ASHBURN International“ sukurtai mokėjimo kortelių skaitytuvų valdymo sistemai „TransLink.iQ“, kurią sėkmingai naudoja įvairių šalių finansų įstaigos, siekdamos padidinti našumą ir sumažinti mokėjimo kortelių skaitytuvų priežiūros išlaidas.

Knyga skirta atsiskaitymo sistemų specialistams, bankų bei kitų finansų įstaigų darbuotojams, tačiau bus įdomi ir tiems, kurie nori sužinoti, kaip veikia mokėjimo kortelių skaitytuvai, kaip perduodami jais atliekamų mokėjimo operacijų duomenys, su kokiais sunkumais susiduria šios srities verslas ir kaip padidinti šio verslo sektoriaus pajamas.

Apie tai, kaip buvo rengiama knyga, pakalbinome jos autorių.

Jums pavyko surinkti ir susisteminti šiuo metu pačią aktualiausią informaciją apie mokėjimo kortelių skaitytuvų veiklą. Tačiau šis sektorius nuolat kinta. Kaip manote, ar knyga bus aktuali po kelerių metų?

Tikiuosi, kad per artimiausius dvejus-trejus metus šis sektorius nepatirs drastiškų pokyčių, t.y., kad knygos pagrindas išliks aktualus. Tačiau tolimesnę ateitį sunku vertinti.

Finansų tema yra ganėtinai konfidenciali. Su kokiais sunkumais susidūrėte, gilindamasis į šią temą?

Geras klausimas. Iš tikrųjų pasirodė, kad esminiai su knyga susiję klausimai iki šiol nebuvo viešinami atvirai internete. Iš esmės jie atskleidžiami tik vidinėse techninėse ataskaitose. O tai, ką pavyko rasti, arba buvo pasenusi informacija, arba tik iš dalies susijusi su esminiais dalykais.

Atlikote išties didžiulį darbą. Vartant knygą atrodo, tarsi ją būtų rašęs žmogus, glaudžiai susijęs su dauguma vidinių procesų. Kaip Jums tai pavyko?

Knygą pavyko išleisti, bendradarbiaujant su „ASHBURN International“ specialistais Žoržu Šarafanovičiumi bei Ježi Mardosevič ir BS/2 atstovu Kirill Ovsiannikov. Po to, kai buvo parengtas knygos maketas, minėti kolegos daug valandų praleido diskutuodami, kol knyga įgavo dabartinę formą.

Taip pat noriu padėkoti ir Tomui Šeikiui, kuris įvedė mane į kortelių skaitytuvų pasaulį ir dvė daug naudingų patarimų pradiniame knygos kūrimo procese. Parengti knygą užtruko beveik pusantrų metų.

Pastaruoju metu vis daugiau savitarnos įrenginių tinklų savininkų perduoda jų techninę priežiūrą specializuotoms išorinėms įmonėms. Kaip manote, dėl kokių priežasčių?

Daugiausia tai nulemia patogumas ir savitarnos įrenginių savininkų noras sutelkti dėmesį į patį verslą, o ne į jo techninę priežiūrą.

Su kokiomis rizikomis jie susiduria tokiu atveju?

Tai gana plati tema, todėl patariu perskaityti knygos 4-ąjį skyrių. Galiu tik pacituoti vieną ištrauką: „… vieni mano, kad mokėjimo kortelių skaitytuvų veiklos priežiūra ir jais atliekamų mokėjimo operacijų apdorojimas neatskiriamas nuo finansų organizacijos bankinių funkcijų, tačiau kiti, priešingai, galvoja, kad minėtos funkcijos nėra tiesiogiai susijusios su tikrąja bankine veikla ir jas turi atlikti specialistai“.

Kokie Jūsų artimiausi kūrybiniai planai? Kokia tema taps naujo tyrimo objektu?

Šiuo metu gilinuosi į didžiųjų duomenų (angl. Big Data) temą. Ši sritis dabar sparčiai plečiasi ir turės pastebimą poveikį tiek verslui, tiek visai visuomenei. Kažkada rašiau disertaciją apie vaizdų atpažinimą, todėl šios srities technologinės tendencijos man ypač artimos.

T. Dadaševo knygas anglų ir lietuvių kalbomis jau galima rasti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje, Vilniaus universiteto bibliotekoje, VILNIUS TECH bibliotekoje ir 17-oke Vilniaus miesto savivaldybės bibliotekos filialų, Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje, KTU bibliotekoje.

Iš šios svetainės taip pat galite parsisiųsti knygų PDF:

knyga anglų kalba POS-Terminal Network Outsourcing >>

knyga rusų kalba Aутсорcинг сетей POS-терминалов >>

Šaltinis: Ashburn.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

komentarai

JUSFvgzdwrMoTKCj IP: 183.232.32.178
2021-10-13 10:38 (!)
vHMedrlxoctkD
JpFBwZWEKYh IP: 187.191.0.93
2021-10-01 22:22 (!)
WRYaLKVFGDuTOik
nMrGLafNFczlhQTZ IP: 120.224.34.31
2021-09-26 19:09 (!)
majPLoeRclG
dsMSfpYVlJK IP: 110.169.77.72
2021-09-22 15:43 (!)
ybXvGTrt

„Bureau Veritas“ patvirtino aukštus BS/2 standartus (1)

Didžiausia pasaulyje standartų kūrėja ir leidėja „Bureau Veritas“ atliko auditą „Penkių kontinentų“ grupės įmonėje BS/2 skaityti »

U. Tavakkalov: verslui būtina greitai įdėti grynuosius pinigus į sąskaitą (7)

Spalio 15 d. Uzbekistane, Taškente, vyko Eurazijos forumas „Grynųjų pinigų vartojimas. 2021-ųjų technologijos“ skaityti »

Šiuolaikiniai bankomatai bankinių paslaugų ekosistemoje (5)

Apie bankomatų įtaką bankinių paslaugų ekosistemai bus diskutuojama tarptautiniame PLUS forume „FinTech“ be ribų. Skaitmeninė Eurazija“, kuris vyks spalio 27-28 dienomis Kazachstane, Almatoje skaityti »

Nauja „Penki TV“ paslauga – filmų nuoma (4)

„Penki TV“ kviečia ilgus rudens vakarus leisti bežiūrint gerus filmus. skaityti »

Mašinos, kurios skaičiuoja ir taupo pinigus (4)

CPS atstovai lankėsi Vilniuje, kur susitiko su BS/2 atstovais aptarti pasirašytos partnerystės sutarties sąlygų. skaityti »

Finansų įstaigos varžėsi draugiškame teniso turnyre „BFI Cup“ (2)

14-ąjį kartą vykusį turnyrą kasmet organizuoja UAB Teniso turnyrai“, o remia įmonių grupė „Penki kontinentai“. skaityti »

Naujoje T. Dadaševo knygoje: viskas apie atsiskaitymą kortelių skaitytuvais ir dar daugiau (4)

Knygoje išsamiai analizuojamos ir aprašomos mokėjimo sistemos, mokėjimo operacijų perdavimo procesas ir perduodamų duomenų saugumo užtikrinimas. skaityti »

BS/2 vebinare ‒ apie tai, kaip bankams sutaupyti, užtikrinant grynųjų pinigų prieinamumą bankomatuose (4)

Š. m. rugsėjo 23 d. BS/2 organizuoja specializuotą vebinarą apie grynųjų pinigų valdymą ‒ „Kaip užtikrinti grynųjų pinigų prieinamumą bankomatuose“ skaityti »

Konferencijoje Kijeve BS/2 pristatys naujas bankomatų saugumo sistemų galimybes (5)

Rugsėjo 9 dieną BS/2 dalyvaus Ukrainoje, Kijeve, vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje „Apsauga nuo sukčiavimo skaitmeniniame pasaulyje“ skaityti »

„Cartu Bank“ pirmasis Sakartvele aptarnaus klientus per „DN Series“ bankomatus (4)

Bankas pasirašė sutartį su BS/2 dėl naujausios „Diebold Nixdorf“ bankomatų linijos „DN Series“ tiekimo. skaityti »