„PayTech“ suvažiavimas. Atsiskaitymo paslaugų sistemos ir daugiafunkciai įrenginiai

Publikuota: 2020 m. vasario 25 d. antradienis

Viena iš didžiausių pasaulyje atsiskaitymo įrenginių gamintojų - „Ingenico" - savo partnerius pakvietė į forumą „PayTech Summit", skirtą įmonės 40-mečiui. 1980 m. įsteigta bendrovė per šiuos metus pelnė pasaulinį pripažinimą ir netgi tapo įstatymų leidėja sparčiai augančioje mokėjimų rinkoje.

Ilgalaikiai santykiai su partneriais ir klientais „Ingenico" padeda gauti greitą grįžtamąjį ryšį ir stebėti tiek vartotojų, tiek tarptautinių mokėjimo sistemų rinkos poreikius.

Barselonoje vykusiame forume buvo pristatytos naujausios pasaulinės mokėjimo rinkos tendencijos, „Ingenico" vidinės struktūros pokyčiai ir artimiausi planai. Į renginį suvažiavo įmonės partneriai iš viso pasaulio, tarp jų ir „ASHBURN International" vykdomasis direktorius Žoržas Šarafanovičius. Pakalbinome jį apie renginį ir šių dienų aktualijas.  

 

Kokia buvo svarbiausia forumo tema?

Daugumos „Ingenico" pranešėjų kalba sukosi apie idėją sukurti debesijos pagrindu veikiančią saugią ir lanksčią atsiskaitymo paslaugų platformą, kurią būtų galima operatyviai integruoti į jau turimą kliento infrastruktūrą. Įmonė koncentruojasi ne į atskirą produktą ar sprendimą, o į visumą vykstant atsiskaitymo procesams. Kalbame ne apie jų tobulinimą ar paslaugų kokybės didinimą, bet siekį sukurti sistemą, kuri padėtų partneriams ir klientams pasirinkti jų verslo modeliui tinkamiausią modulį, reikalingą visam atsiskaitymų ciklui įgyvendinti.

Kuo ypatinga tokia platforma?

Anot „Ingenico" atstovų, kuriama sistema turi būti saugi, lanksti ir sukurta taikant API (angl. Application programming interface) sąsają, kad būtų prieinama visiems klientams. Ji turi būti sudaryta iš modulių, kad kiekvienas klientas galėtų pasirinkti tik jam reikiamas sistemos funkcijas ir operatyviai įsidiegtų į savo infrastruktūrą, o prireikus galėtų tas funkcijas išplėsti. Sistema turi užtikrinti intelektinį mokėjimo operacijų pristatymą ir kaupti su jomis susijusius analitinius duomenis. Sistemos modulis „Pay-Per-Use" leistų klientui mokėti už ją tik tiek, kiek naudojasi, atsižvelgiant į naudojimosi laiką ir išeikvotų išteklių apimtį.

Kiek „Ingenico" veiklos pokytis aktualus „ASHBURN International"?

Džiaugiamės, kad mūsų filosofija „Software as a Service", „Terminal as a Servise", kurios mes laikomės jau daugiau nei 15 metų, tampa tokių pasaulinių kompanijų, kaip „Ingenico", strategija.

Mūsų sukurtos sistema „TransLink.iQ" padeda centralizuotai valdyti visą atsiskaitymo įrenginių tinklą, realiuoju laiku stebėti jų veiklą. Ji lanksčiai taikoma, suderinama su skirtingų bankų (angl. multi-banking), skirtingų prekybininkų (angl. multi-merchant) sistemomis, diegiama į skirtingų gamintojų (angl. multi-vendors) įrenginius. Dabar ieškome sinergijos su „Ingenico", kad kartu galėtume operatyviai teikti paslaugas. Turime daug bendradarbiavimo planų.

O kaip tokį naują „Ingenico" požiūrį vertina finansų įstaigos?

Kai kurie klientai į minėtą verslo modelį žvelgia su tam tikru rezervu, nes tai paveiks kiekvieną įmonę ir iš ekonominės, ir iš organizacinės pusės. Tačiau sparti technologijų plėtra ir nuolatinis programinės įrangos atnaujinimas skatina naudoti tokį sprendimą, kuris apimtų ir atsiskaitymo įrenginį, ir jo priežiūrą, ir mokėjimo operacijų pristatymą bei jų analizę.

Sugrįžkime į „Ingenico" forumą. Kokių dar naujovių, tendencijų buvo pristatyta?

Šiuolaikinis pasaulis diktuoja naujas atsiskaitymo sąlygas. Šiandien pati atsiskaitymo funkcija nebėra prekė. Niekas apie ją nebekalba kaip apie atskirą produktą. Dabar svarbiausia daugiakanalis (angl. multi-chanel) požiūris į klientų aptarnavimą, įskaitant ir produktų bei paslaugų pasirinkimą, pirkimo procesą, pirkinio pristatymą ir patį atsiskaitymą. 

Siekiant paspartinti atsiskaitymo procesą, klientams konsultuoti naudojamos interneto pokalbių (tekstinės ar balso) programos, veidų atpažinimo sistemos (angl. Facial recognition). Šiais laikais įprastas telefonas tampa mokėjimo įrenginiu, kuriame atsiskaitymo funkcija integruota į prekybininkų sukurtą taikomąją programą.

Suvažiavimo metu parodos stenduose buvo pristatyti naujausi el. kortelių skaitytuvų modeliai ir mokėjimo sprendimai. Įdiegus specialią programinę įrangą į „Android" pagrindu veikiančius įrenginius, šie gali tapti daugiafunkciais atsiskaitymo terminalais, galinčiais atlikti kasos aparatų funkcijas. Mūsų įmonė tokį sprendimą jau įdiegė Sakartvele ir Uzbekistane. Džiaugiamės, galėdami prisidėti prie naujovių diegimo. Būdami pasaulinės mokėjimų ekosistemos dalimi stengiamės numatyti klientų lūkesčius.  

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

NFC kaip bankinių operacijų standartas

Bekontaktis autorizavimas – jau seniai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Juo naudojamės įsigydami prekes parduotuvėse, mokėdami už keliones viešajame transporte, eidami į pastatus, turinčius įėjimo kontrolę. skaityti »

„Penkių kontinentų komunikacijų centrui“ vadovaus Evaldas Girskus (1)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonei „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, teikiančiai šviesolaidinio interneto bei IPTV paslaugas „Penki“ ir verslo sprendimus „ProfIT“, nuo šiandien pradeda vadovauti Evaldas Girskus. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė po karantino: keitėsi gyvas bendravimas, sparčiau diegiamos naujos technologijos

Šalyje atšaukus karantiną, bankinių ir ITT technologijų įmonių grupė „Penki kontinentai“ pamažu grįžta prie įprasto darbo režimo, dar labiau sutvirtinusi savo pozicijas rinkoje, nesumažinusi nė vieno iš savo darbuotojų atlyginimų ir ryžtingai žiūrėdama į ateitį. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacija rūpinsis A. Zubriakovas

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacijos vadovu nuo šiandien pradeda dirbti 38-erių Aleksandras Zubriakovas. skaityti »

Ateities bankinė savitarna. Naujų „DN Series“ bankomatų apžvalga

Viena iš pirmaujančių bankinės įrangos gamintojų ir jai skirtų programinių sprendimų kūrėjų „Diebold Nixdorf“ prieš metus anonsavo naują bankomatų liniją – „DN Series“. skaityti »

„ATMeye.iQ“ užtikrins Kenijos banko „Equity Bank Kenya Limited“ bankomatų apsaugą

Kenijos bankas „Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo 280 UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) sukurto programinio sprendimo „ATMeye.iQ“ licencijų. Ši vaizdo stebėsenos ir apsaugos priemonė diegiama į savitarnos įrenginius, siekiant užtikrinti jų apsaugą, išvengti sukčiavimo grėsmių, taip pat padėti spręsti su klientais kylančius ginčus. Programinis spendimas bankui įdiegtas bendradarbiaujant su vietine partnere – „Technology Associates Kenya“. skaityti »

„ASHBURN International“ atliko mokėjimo sistemų „Uzcard“ ir „Mir“ integraciją

„Penkių kontinentų“ įmonių grupei priklausanti „ASHBURN International“, kurianti ir diegianti lanksčius inovacinius atsiskaitymo sprendimus, integravo Uzbekistano nacionalinę mokėjimo sistemą „Uzcard“ ir rusiškąją „Mir“. Nuo šiol Uzbekistano gyventojai gali atsiskaityti debetinėmis ir kreditinėmis mokėjimo sistemos „Mir“ kortelėmis. skaityti »

Įmonių grupės „Penki kontinentai“ pirmojo ketvirčio pajamos

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės pajamos pirmąjį 2020-ųjų ketvirtį sudarė 10,2 mln. Eur. Šie finansiniai rodikliai tolygūs pernai metų to paties laikotarpio rezultatui. skaityti »

„Cash Management.iQ“ ir S&G el. užraktai „A-Series“. Inkasatorių prieigos prie bankinių įrenginių kontrolė

Automatizuoti užduotis ir inkasavimo tarnybos darbuotojų prieigos teisių suteikimą – yra vienas iš svarbiausių veiksnių, efektyvinant finansų įstaigos grynųjų pinigų tvarkymą. skaityti »

„TransLink.iQ“ ir „Ingenico“ kortelių skaitytuvai – Azerbaidžano bankui „Azer Turk Bank“

Valstybinis Azerbaidžano bankas „Azer Turk Bank“ įsigijo „ASHBURN International“ sukurtą el. kortelių skaitytuvų valdymo ir jais atliekamų mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“. Lietuvos įmonė taip pat pristatė šiam bankui „Ingenico“ el. kortelių skaitytuvus. Tai pirmieji šio gamintojo įrenginiai Azerbaidžane. skaityti »