„Penki“ ir ­5 faktai apie televiziją

Publikuota: 2020 m. lapkričio 20 d. penktadienisLapkričio 21 d. minima Pasaulinė televizijos diena. Mums ši diena ypatinga, nes jau beveik 15 metų teikiame „Penki“ IPTV paslaugas. Sveikiname visus savo televizijos žiūrovus ir siūlome jūsų dėmesiui 5 įdomius faktus apie televiziją.

  1. Pirmasis televizijos bokštas buvo pastatytas dar 1926 m., Berlyne. Palyginti su šiuolaikiniais televiziją transliuojančiais gigantais, jis atrodo gana kukliai, tesiekdamas 150 m. Pats aukščiausias televizijos bokštas stovi Japonijoje ir yra vadinamas „Tokijo dangiškuoju medžiu“. Jo aukštis — 634 m. (plg. Vilniaus televizijos bokšto aukštis — 326,5 m.). Beje, Tokijo TV bokšte yra įsikūręs pramogų ir prekybos centras. 2011 m. kovą žemės drebėjimo metu nugriuvo jo smaigalys, tačiau pats bokštas išliko, išsaugodamas architektų garbę.
  2. Pirmąja komercine televizine reklama laikomas filmukas, parodytas 1941 m. liepos 1 d. per Niujorko televizijos stotį WNBT. Beisbolo varžybų pertraukos metu žemėlapyje pasirodė laikrodis, o diktoriaus balsas už kadro pranešė dabartinį laiką. Tokia idėja buvo įgyvendinta laikrodžių gamintojos „Bulova Watch Company“ užsakymu. Reklama įmonei kainavo tik 9 dolerius. Juokinga suma, atsižvelgiant į šiandieninius reklamos biudžetus.
  3. Pats ilgiausias serialas — ne, ne „Santa Barbara“, kaip dauguma galvoja, o „Kelrodė šviesa“ (angl. „Guiding Light“). Jis pradėtas transliuoti 1937 m. Tiesa, iš pradžių ne per televiziją, o per radiją. Į televiziją jis persikėlė 1952 m. ir buvo rodomas iki 2009 m. Iš viso išleista 15 763 serijų.
  4. Retas žino, kad Anglijoje įvestas televizijos mokestis. Ji buvo priimtas 2010 m. Mokestį privalo mokėti visi, kurie perka televizorių arba jį žiūri. Surinkti pinigai investuojami į televizijos tobulinimą ir vienintelio Anglijos kanalo, nerodančio reklamos  — BBC — turinio kūrimą.
  5. Pats brangiausias televizijos kontraktas buvo pasirašytas su televizijos laidų prodiusere ir vedėja Oprah Winfrey. Per šešerius metus (nuo 1994 m. iki 2000 m.) jai sumokėta 300 mln. dolerių. Tačiau pats populiariausias pasaulyje šou yra „Top Gear“. Ši britų laida apie automobilių aistruolius įrašyta į Gineso knygą kaip televizijos laida, turinti daugiausia žiūrovų  (350 mln.).

Kviečiame „Penki“ televizijos žiūrovus taip pat įsijungti TV kanalą „Sony Turbo“ ir įvertinti lenktynininkų meistriškumą laidoje „Top Gear“! Na, o kitų laidų ir TV serialų mėgėjams siūlome rinktis iš 130 „Penki“ TV siūlomų kanalų.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

komentarai

jVwniuDYNlRTvczk IP: 5.56.120.100
2020-12-07 01:53 (!)
xjKEneGs
DNInlJGKxOvp IP: 116.48.122.188
2020-12-05 00:52 (!)
sSywPKkqCQWrZLlH
HDruWKLkEB IP: 23.31.104.236
2020-11-27 20:23 (!)
foQRhKCOPlsBFndE

Naujoje T. Dadaševo knygoje: viskas apie atsiskaitymą kortelių skaitytuvais ir dar daugiau (2)

Knygoje išsamiai analizuojamos ir aprašomos mokėjimo sistemos, mokėjimo operacijų perdavimo procesas ir perduodamų duomenų saugumo užtikrinimas. skaityti »

BS/2 vebinare ‒ apie tai, kaip bankams sutaupyti, užtikrinant grynųjų pinigų prieinamumą bankomatuose (2)

Š. m. rugsėjo 23 d. BS/2 organizuoja specializuotą vebinarą apie grynųjų pinigų valdymą ‒ „Kaip užtikrinti grynųjų pinigų prieinamumą bankomatuose“ skaityti »

Konferencijoje Kijeve BS/2 pristatys naujas bankomatų saugumo sistemų galimybes (3)

Rugsėjo 9 dieną BS/2 dalyvaus Ukrainoje, Kijeve, vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje „Apsauga nuo sukčiavimo skaitmeniniame pasaulyje“ skaityti »

„Cartu Bank“ pirmasis Sakartvele aptarnaus klientus per „DN Series“ bankomatus (2)

Bankas pasirašė sutartį su BS/2 dėl naujausios „Diebold Nixdorf“ bankomatų linijos „DN Series“ tiekimo. skaityti »

BS/2 tapo CPS partnere Uzbekistane, Azerbaidžane ir Sakartvele (2)

BS/2 užmezgė partnerystę su CPS – viena stambiausių pasaulyje banknotų rūšiavimo, validacijos ir perskaičiavimo mašinų gamintoja. skaityti »

Pirmasis naujos kartos „Diebold Nixdorf“ bankomatas ‒ jau Baltijos regione (4)

BS/2, bendradarbiaudama su „Worldline“, modernizuoja „Luminor“ banko bankomatų tinklą Baltijos regione. skaityti »

Nauja partnerystė: „ASHBURN International“ ir SUNMI

„ASHBURN International“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su pasaulyje sparčiai populiarėjančia techninės įrangos gamintoja SUNMI. skaityti »

„ASHBURN International“ prižiūrės Latvijos vaistinių atsiskaitymo įrenginius (6)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ atnaujina vieno iš didžiausių Latvijos vaistinės tinklų „Meness aptieka“ atsiskaitymo įrangą ir užtikrina sėkmingą įrenginių veikimą skaityti »

„Penki kontinentai“ prisijungė prie „DUOday“ iniciatyvos (9)

Iniciatyvos tikslas – sudaryti sąlygas negalią turintiems žmonėms integruotis į visuomenę, pasijusti reikšmingiems, išbandyti įvairius darbus. skaityti »

„Penki kontinentai“ tarptautiniame forume pristatė sprendimus bankiniam ir mažmeninės prekybos sektoriui (8)

BS/2 forume pristatė savo sukurtus programinius sprendimus bankiniam sektoriui „Cash Management.iQ“, „Service Desk.iQ“, „Vynamic Marketing“, taip pat mažmeninei prekybai ‒ savo partnerio „Qingdao CCL“ savitarnos kasų įrangą. skaityti »