„Penki“ ir ­5 faktai apie televiziją

Publikuota: 2020 m. lapkričio 20 d. penktadienisLapkričio 21 d. minima Pasaulinė televizijos diena. Mums ši diena ypatinga, nes jau beveik 15 metų teikiame „Penki“ IPTV paslaugas. Sveikiname visus savo televizijos žiūrovus ir siūlome jūsų dėmesiui 5 įdomius faktus apie televiziją.

  1. Pirmasis televizijos bokštas buvo pastatytas dar 1926 m., Berlyne. Palyginti su šiuolaikiniais televiziją transliuojančiais gigantais, jis atrodo gana kukliai, tesiekdamas 150 m. Pats aukščiausias televizijos bokštas stovi Japonijoje ir yra vadinamas „Tokijo dangiškuoju medžiu“. Jo aukštis — 634 m. (plg. Vilniaus televizijos bokšto aukštis — 326,5 m.). Beje, Tokijo TV bokšte yra įsikūręs pramogų ir prekybos centras. 2011 m. kovą žemės drebėjimo metu nugriuvo jo smaigalys, tačiau pats bokštas išliko, išsaugodamas architektų garbę.
  2. Pirmąja komercine televizine reklama laikomas filmukas, parodytas 1941 m. liepos 1 d. per Niujorko televizijos stotį WNBT. Beisbolo varžybų pertraukos metu žemėlapyje pasirodė laikrodis, o diktoriaus balsas už kadro pranešė dabartinį laiką. Tokia idėja buvo įgyvendinta laikrodžių gamintojos „Bulova Watch Company“ užsakymu. Reklama įmonei kainavo tik 9 dolerius. Juokinga suma, atsižvelgiant į šiandieninius reklamos biudžetus.
  3. Pats ilgiausias serialas — ne, ne „Santa Barbara“, kaip dauguma galvoja, o „Kelrodė šviesa“ (angl. „Guiding Light“). Jis pradėtas transliuoti 1937 m. Tiesa, iš pradžių ne per televiziją, o per radiją. Į televiziją jis persikėlė 1952 m. ir buvo rodomas iki 2009 m. Iš viso išleista 15 763 serijų.
  4. Retas žino, kad Anglijoje įvestas televizijos mokestis. Ji buvo priimtas 2010 m. Mokestį privalo mokėti visi, kurie perka televizorių arba jį žiūri. Surinkti pinigai investuojami į televizijos tobulinimą ir vienintelio Anglijos kanalo, nerodančio reklamos  — BBC — turinio kūrimą.
  5. Pats brangiausias televizijos kontraktas buvo pasirašytas su televizijos laidų prodiusere ir vedėja Oprah Winfrey. Per šešerius metus (nuo 1994 m. iki 2000 m.) jai sumokėta 300 mln. dolerių. Tačiau pats populiariausias pasaulyje šou yra „Top Gear“. Ši britų laida apie automobilių aistruolius įrašyta į Gineso knygą kaip televizijos laida, turinti daugiausia žiūrovų  (350 mln.).

Kviečiame „Penki“ televizijos žiūrovus taip pat įsijungti TV kanalą „Sony Turbo“ ir įvertinti lenktynininkų meistriškumą laidoje „Top Gear“! Na, o kitų laidų ir TV serialų mėgėjams siūlome rinktis iš 130 „Penki“ TV siūlomų kanalų.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

komentarai

jVwniuDYNlRTvczk IP: 5.56.120.100
2020-12-07 01:53 (!)
xjKEneGs
DNInlJGKxOvp IP: 116.48.122.188
2020-12-05 00:52 (!)
sSywPKkqCQWrZLlH
HDruWKLkEB IP: 23.31.104.236
2020-11-27 20:23 (!)
foQRhKCOPlsBFndE

HD kokybės „Sport1“ prieinamas visiems „Penki“ TV žiūrovams

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad nuo 2021 metų sausio pagrindiniame „Penki“ TV kanalų rinkinyje rasite lietuvišką sporto kanalą „Sport1“ nebe SD, o HD vaizdo raiškos kokybe. skaityti »

BS/2 tieks „ССL Tech“ prekybos įrangą

BS/2 pasirašė partnerystės sutartį su stambia mažmeninės prekybos sprendimų gamintoja „CCL Tech“. skaityti »

Stovint ant 2021-ųjų slenksčio: septynios 2020-aisiais išmoktos pamokos (3)

2020 m. pasaulį užklupusi pandemija paveikė visas gyvenimo sritis, ne išimtis ir mažmeninė bankininkystė. Būtinybė riboti tiesioginius kontaktus paskatino bekontakčių atsiskaitymų, biometrijos technologijų naudojimą ne tik bankuose, bet ir parduotuvėse, viešajame transporte. skaityti »

„Penkių kontinentų komunikacijų centras“ prisijungė prie „Švaraus interneto“ iniciatyvos (3)

Sprendimas prisijungti prie memorandumo yra svarbus prevencinis žingsnis, kovojant su netinkama informacija internete. skaityti »

„Vynamic Security“ saugo „Victoriabank“ bankomatus (3)

Bankinės infrastruktūros saugumas – vienas iš šiuo metu svarbiausių daugumos finansų įstaigų prioritetų. „DAAC Systems Integrator“, bendradarbiaudama su BS/2 ir „Diebold Nixdorf“, įgyvendino Moldovos banko „Victoriabank“ bankomatų tinklo apsaugos nuo loginių atakų projektą. Bankinių įrenginių apsaugai užtikrinti naudojamas „Diebold Nixdorf“ programinės įrangos „Vynamic Security“ modulis „Intrusion Protection“. skaityti »

BS/2 atidarė interneto svetainę apie grynųjų pinigų judėjimo optimizavimą (3)

BS/2 sukūrė naują interneto svetainę СashManagementiQ.com, skirtą informuoti apie grynųjų pinigų judėjimo optimizavimą jų išdavimo ir priėmimo vietose. skaityti »

Planuoti grynųjų poreikį bankomatuose „BasisBank“ padeda „Cash Management.iQ“ (2)

Sakartvelo bankas „BasisBank“ įsidiegė BS/2 sukurtą grynųjų pinigų srauto prognozavimo ir jų paskirstymo išdavimo-priėmimo vietose sprendimą „Cash Management.iQ“. skaityti »

„Penki“ ir ­5 faktai apie televiziją (3)

Pasaulinės televizijos dienos proga - 5 įdomūs faktai apie televiziją. skaityti »

Pandemijos akivaizdoje rekordiškai išaugo interneto srauto vartojimas (6)

Koronavirusas, dar pavasarį uždaręs namuose daugybę žmonių, vėl negailestingai siautėja. Įvedus karantino sąlygas, interneto srauto apkrova muša naujus rekordus. skaityti »

Žvilgsnis į praeitį: nuo kasininko Ritty iki savitarnos kasų (5)

1879 m. lapkričio 4 d. minima kaip kasos aparato gimtadienis. Praėjus 141-eriems metams, šiuolaikinės prekybos jau nebegalime įsivaizduoti be kasų. Jos visur: parduotuvėse, kavinėse, degalinėse ir pašto skyriuose. Kas sugalvojo šį įrenginį, padedantį apskaityti pinigines įplaukas? skaityti »