Taškente aptartos inovacijos, padedančios valdyti grynųjų pinigų srautus

Publikuota: 2019 m. lapkričio 22 d. penktadienis

Lapkričio 12–13 dienomis Uzbekistane, Taškente, vyko tarptautinė konferencija apie grynųjų pinigų judėjimą, inkasaciją ir kasų operacijas bankuose „NDO Tashkent 2019“. 

Renginyje susitiko įvairių bankų grynųjų pinigų tvarkymo ir kasų operacijų departamentų vadovai, specialistai, finansiniam sektoriui skirtos techninės ir programinės įrangos gamintojai. Iš viso konferencijoje dalyvavo daugiau nei 140 bankinės pramonės atstovų iš NVS, Europos šalių ir Centrinės Azijos regiono.

Konferencijos dalyviai dalijosi patirtimi apie grynųjų pinigų judėjimo valdymą, susipažino su technologinėmis naujovėmis ir inovaciniais programiniais sprendimais bankams, aptarė grynųjų pinigų judėjimo valdymo ypatumus ir šiam regionui aktualias problemas.

BS/2 atstovai konferencijoje pristatė technologinių naujovių diegimo perspektyvas saviinkasacijos srityje. BS/2 Rinkodaros skyriaus vadovas Kirill Ovsiannikov skaitė pranešimą „Cash Management.iQ“: šiuolaikinės grynųjų pinigų valdymo priemonės“ apie įmonės plėtojamą grynųjų valdymo sistemą „Cash Management.iQ“ ir bankų problemas, kurias galima išspręsti ją įdiegus. Konferencijos metu įrengtame BS/2 stende bankų atstovai galėjo gyvai pamatyti, kaip ši sistema veikia ir įvertinti jos teikiamus privalumus, stebint bei prognozuojant grynųjų pinigų poreikį priemones, tvarkant su grynųjų užsakymu ir kasų operacijomis susijusią dokumentaciją.

„Apsilankymas konferencijoje Taškente pravertė ne tik tuo, kad visapusiškai sužinojome apie grynųjų pinigų valdymo problemas Uzbekistane, bet ir aptarėme bankinio sektoriaus plėtros perspektyvas Centrinės Azijos regione“, – sako „BS/2 Uzbekistan“ („BS/2 Таshkent“) direktorius Anton Valinčius.

Savo pranešime „Saviinkasacija: kam reikalingos ADM bankomatų pasaulyje?“ A. Valinčius papasakojo apie saviinkasacijos, atliekamos per bankomatus, privalumus bei trūkumus ir apie ADM (automatines depozito mašinas) funkcijas. ADM – dar pakankama naujovė šio regiono rinkoje, tačiau Uzbekistane šių įrenginių po truputį daugėja, nes pastebimi akivaizdūs jų privalumai saviinkasacijos srityje.

Didelio renginio svečių dėmesio sulaukė BS/2 stende pristatytas „Diebold Nixdorf“ bankomatas „CS 4060“ su grynųjų pinigų recirkuliacijos funkcija. BS/2 specialistai pademonstravo, kaip gali būti išplečiamos tokio bankomato funkcijos, į jį įdiegus valiutų keitimo bankomatuose sprendimą „FCX.iQ“, atsiskaitymų per savitarnos įrenginius priėmimo sistemą „Payments.iQ“, grynųjų pinigų išėmimo per mobilųjį įrenginį programą ir veidų atpažinimo sprendimą „Face Recognition“.

Konferenciją „NDO Tashkent 2019“ organizavo „Business-Format“, o BS/2 tapo jos platininiu rėmėju.

 

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„ATMeye.iQ“ užtikrins Kenijos banko „Equity Bank Kenya Limited“ bankomatų apsaugą

Kenijos bankas „Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo 280 UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) sukurto programinio sprendimo „ATMeye.iQ“ licencijų. Ši vaizdo stebėsenos ir apsaugos priemonė diegiama į savitarnos įrenginius, siekiant užtikrinti jų apsaugą, išvengti sukčiavimo grėsmių, taip pat padėti spręsti su klientais kylančius ginčus. Programinis spendimas bankui įdiegtas bendradarbiaujant su vietine partnere – „Technology Associates Kenya“. skaityti »

„ASHBURN International“ atliko mokėjimo sistemų „Uzcard“ ir „Mir“ integraciją

„Penkių kontinentų“ įmonių grupei priklausanti „ASHBURN International“, kurianti ir diegianti lanksčius inovacinius atsiskaitymo sprendimus, integravo Uzbekistano nacionalinę mokėjimo sistemą „Uzcard“ ir rusiškąją „Mir“. Nuo šiol Uzbekistano gyventojai gali atsiskaityti debetinėmis ir kreditinėmis mokėjimo sistemos „Mir“ kortelėmis. skaityti »

Įmonių grupės „Penki kontinentai“ pirmojo ketvirčio pajamos

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės pajamos pirmąjį 2020-ųjų ketvirtį sudarė 10,2 mln. Eur. Šie finansiniai rodikliai tolygūs pernai metų to paties laikotarpio rezultatui. skaityti »

„Cash Management.iQ“ ir S&G el. užraktai „A-Series“. Inkasatorių prieigos prie bankinių įrenginių kontrolė

Automatizuoti užduotis ir inkasavimo tarnybos darbuotojų prieigos teisių suteikimą – yra vienas iš svarbiausių veiksnių, efektyvinant finansų įstaigos grynųjų pinigų tvarkymą. skaityti »

„TransLink.iQ“ ir „Ingenico“ kortelių skaitytuvai – Azerbaidžano bankui „Azer Turk Bank“

Valstybinis Azerbaidžano bankas „Azer Turk Bank“ įsigijo „ASHBURN International“ sukurtą el. kortelių skaitytuvų valdymo ir jais atliekamų mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“. Lietuvos įmonė taip pat pristatė šiam bankui „Ingenico“ el. kortelių skaitytuvus. Tai pirmieji šio gamintojo įrenginiai Azerbaidžane. skaityti »

Praktiniai duomenų apsaugos patarimai dirbantiems per nuotolį

Lietuvoje ir įvairiose pasaulio šalyse paskelbus karantiną dėl koronaviruso (COVID-19) pandemijos, įmonės pradėjo organizuoti nuotolinį savo darbuotojų darbą. Tarp jų – ir pasauliniai technologijų gigantai „Amazon“, „Microsoft“ bei „Facebook“, kurie įpareigojo savo darbuotojus dirbti iš namų tol, kol situacija nepagerės, o koronaviruso plitimas nebus sustabdytas. skaityti »

BS/2 užtikrina efektyvią bankinės įrangos techninę priežiūrą netgi karantino metu

Pasaulyje įsismarkavus koronavirusui COVID-19, 2020 m. kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė pandemiją. Dauguma šalių įsivedė karantiną, rekomenduodamos savo piliečiams laikytis socialinės izoliacijos. Buvo uždaryta daugybė mokyklų, vaikų darželių, parduotuvių, viešojo maitinimo įstaigų ir kitų masinių susibūrimo vietų. Daugybė įmonių savo darbuotojus išleido dirbti nuotoliniu būdu. skaityti »

Saviinkasacija. Naujos galimybės „COVID-19“ pandemijos metu

Ateityje vis labiau augs sprendimų, didinančių bankų ir mažmeninės prekybos tinklų savarankiškumą (įskaitant saviinkasacijos įrangą), paklausa. Tokią nuomonę neseniai išsakė „Infoline-analitiki“ vadovas M. Burmistrov. skaityti »

„Penki kontinentai“ prisideda prie socialinės iniciatyvos kovoje su COVID-19

Įmonių grupė „Penki kontinentai“ reiškia didžiulę padėką visiems socialiai atsakingiems piliečiams, savanoriams ir verslo atstovams, kurie koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu teikia paramą medikams, senjorams ir kitoms socialiai jautrioms grupėms. Įvairių socialinių projektų įgyvendinimui įmonių grupė skyrė 50 tūkst. eurų. skaityti »

„Penki“ siūlo savo žiūrovams 16-ika nemokamų TV kanalų

Kad Vilniaus gyventojų laisvalaikis karantino laikotarpiu būtų turiningesnis, šviesolaidinio interneto bei išmaniosios TV tinklas „Penki“ išplėtė nemokamų TV kanalų pasirinkimą. skaityti »