Uzbekistane sukurta unikali mokėjimų ekosistema

Publikuota: 2022 m. balandžio 12 d. antradienis

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“, bendradarbiaudama su Uzbekistano Nacionaliniu tarpbankiniu duomenų apdorojimo centru HUMO, įgyvendino kompleksinį „TransLink.iQ“ sistemos diegimo projektą. Ši „ASHBURN International“ sukurta sistema skirta mokėjimo kortelių skaitytuvų tinklui valdyti ir mokėjimo operacijoms paskirstyti.

 

Įdiegta programinė įranga suteikia galimybę kiekvienam mokėjimo paslaugų verslo dalyviui prisijungti prie ekosistemos, pritaikytos perduoti mokėjimo operacijas, gaunamas per įvairių gamintojų, įvairių tipų mokėjimo kortelių skaitytuvus, šiuo metu populiarius rinkoje.

Uzbekistano bankams šis projektas aktualus tuo, kad daugumą šiuo metu prekybos ir paslaugų teikimo vietose jau naudojamų atsiskaitymo įrenginių ir dar tik planuojamų įrengti galima operatyviai įdiegti, kad jie priimtų atsiskaitymus nacionalinės (HUMO) bei tarptautinių mokėjimo sistemų kortelėmis ir atliktų HUMO duomenų centro palaikomas funkcijas.

Prieš įgyvendinant projektą, Uzbekistano Vyriausybės ir Centrinio banko nurodymu buvo sudaryta techninė galimybė prijungti visus šalies mokėjimo duomenų apdorojimo centrus, kad šalyje būtų  padidintas mokėjimo paslaugų prieinamumas ir populiarinamas atsiskaitymas be grynųjų pinigų.

„Noriu atkreipti dėmesį į tai, kad įgyvendinat šį projektą visos infrastruktūros sklandaus veikimo užtikrinimas buvo perduotas kompetentingai komandai, turinčiai daugiau nei 25 metų patirtį mokėjimo paslaugų rinkoje. Taigi bankai gali pasiūlyti prekybos ir paslaugų įmonėms  konkurencingiausius sprendimus su minimaliomis investicijomis ir rizika“, – sako „ASHBURN International“ vykdomasis direktorius Žoržas Šarafanovičius.

Projektas įgyvendintas glaudžiai bendradarbiaujant su mokėjimo kortelių duomenų apdorojimo centru HUMO. „ASHBURN International“ dėkoja Shuhratbek Kurbanov, Andrei Kravchin ir Islam Daniyarov už pagalbą.

Įgyvendinant projektą, HUMO duomenų centre buvo būtina parengti specialią infrastruktūrą (serverį, tinklo ir šifravimo įrangą, tinklo ir technologinio monitoringo programinės įrangos sprendimus) ir užtikrinti saugią prieigą šioje srityje bendradarbiaujantiems bankams.

Dabar bankai gali siūlyti dideliems prekybos tinklams ir  smulkaus bei vidutinio verslo atstovams atsiskaitymo paslaugas tiek standartiniais mokėjimo kortelių skaitytuvais (atskirais, įmontuotais ar integruotais su kasos aparatais), tiek universaliais išmaniaisiais atsiskaitymo įrenginiais, atliekančiais ir kortelių skaitytuvo, ir kasos aparato funkcijas.

Bendradarbiaujant su partneriu „SmartOne Club“, Uzbekistane buvo pirmą kartą išplėstos mokėjimo kortelių skaitytuvo „Smart Peak“, veikiančio „Android“ pagrindu, funkcijos. Juo galima ne tik atsiskaityti mokėjimo kortelėmis, bet ir grynaisiais; jis taip pat atlieka fiskalizacijos funkciją.

Pirmą kartą šis įrenginys išbandytas 2022 m. kovo 17 d., panaudojant HUMO kortelę viename iš Taškento prekybos centrų. Mokėjimo paslaugos teikėjas – „Aloqabank“.

Naudotis vienu įrenginiu, atliekančiu tris funkcijas (atsiskaitymo kortelėmis, kasos aparato, fiskalizavimo) prekybos tinklų darbuotojams ypač patogu, jis taupo ne tik kasininkų, bet ir pirkėjų laiką.

Per artimiausias tris savaites šiuos universalius „Smart Peak“ atsiskaitymo įrenginius numatoma įrengti daugiau nei 1 000-yje prekybos vietų. O iki šių metų antrojo ketvirčio šis skaičius gali siekti ir  40-50 tūkstančių.

Šiuo metu viena iš pagrindinių mūsų užduočių – suteikti kuo daugiau Uzbekistano finansinių įstaigų galimybę naudotis sukurta ekosistema, įgyvendinant visus sudėtingus techninius darbus ir užtikrinant bendradarbiaujantiems bankams kuo spartesnį naujų atsiskaitymo paslaugų išėjimą į rinką.

Šaltinis: Ashburn.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

komentarai

Larry Fox IP: 62.197.149.6
2022-05-25 00:02 (!)
Ar bandėte gauti paskolas iš bankų nesėkmingai? Skubiai reikia pinigų norint atsikratyti skolų? Reikia pinigų savo verslo plėtrai ar steigimui? Gaukite paskolą iš vienos iš pirmaujančių JK paskolų bendrovių. Galite kreiptis per whatsapp: +14092051142 arba el. paštu: larryfox2017@hotmail.com
Christy Walton IP: 46.166.163.179
2022-05-22 21:18 (!)
Sveiki visi, Aš esu privatus skolintojas, siūlau paskolą 2% tai yra teisėta įmonė su garbe ir skirtingumu, mes esame pasirengę padėti jums išspręsti bet kokias jūsų finansines problemas, siūlome visų tipų paskolas, taigi, jei jus domina šis paskolos pasiūlymas susisiekite su mumis mūsų el. pašto adresu (christywalton355@gmail.com) Taip pat pateikite toliau pateiktą informaciją, kad galėtume nedelsiant tęsti paskolą. Vardas: Reikalinga suma: Trukmė: Šalis: Paskolos paskirtis: Mėnesinės pajamos: Telefono numeris: Susisiekite su mumis ir nurodykite aukščiau nurodytą informaciją mūsų el. pašto adresu: christywalton355@gmail.com Pagarbiai jums visiems.
VHthWYgTK IP: 62.148.158.119
2022-05-18 19:20 (!)
IGxwMaznYUeofisS
IRuvofyTcxeU IP: 187.51.108.206
2022-05-14 18:54 (!)
rkdeiaGOpsVzLwU
iZKfCDcFmJgOwsTo IP: 47.114.97.89
2022-05-12 08:52 (!)
SRpUzgHucsPa

Skaityti visus komentarus (16) »

„Intersect 2022“: bankininkystės tendencijų analizė ir technologinės naujovės (2)

2022 m. birželio 13–15 d. BS/2 atstovai dalyvavo konferencijoje „Intersect“. skaityti »

PLUS forumo „Bankai ir mažmeninė prekyba. Skaitmeninė transformacija ir sąveika“ atgarsiai (6)

Žiūrėkite vaizdo reportažą iš PLUS forumo „Bankai ir mažmeninė prekyba. Skaitmeninė transformacija ir sąveika“. skaityti »

„Kavos galia“ suteikia galių jaustis reikšmingu (5)

Prie įmonių grupės „Penki kontinentai“ biuro Vilniuje ir vėl viešėjo iniciatyvos „Kavos galia“ automobilis. skaityti »

„DUOday 2022“ įmonių grupėje „Penki kontinentai“ (4)

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė jau antrus metus dalyvavo socialinės įdarbinimo agentūros SOPA iniciatyvoje „DUOday“. skaityti »

Už „Penkis kontinentus“ – beveik 100 km. bėgte (4)

17-ika įmonių grupės darbuotojų bėgo varžybose „We Run Vilnius“. skaityti »

Taškente vyksta seminaras apie grynųjų pinigų сirkuliaciją (1)

BS/2 rengia seminarą „Grynųjų pinigų cirkuliavimo optimizavimas. Bankinė savitarna“. skaityti »

TV3 teiravosi BS/2 nuomonės apie savitarnos kasas

TV3 žurnalistė pakalbino BS/2 Mažmeninės prekybos įrangos pardavimo skyriaus vadovo pavaduotoją Jurij Mikuckij apie savitarnos kasų populiarėjimą. skaityti »

„Penkių kontinentų“ grupė dalyvauja tarptautiniame forume Uzbekistane

Gegužės 25 d. Taškente prasidėjo tarptautinis PLUS forumas „Bankai ir mažmeninė prekyba. Skaitmeninė transformacija ir sąveika“. skaityti »

„Penki kontinentai“ bėgime į „Europą“ pelnė gausiausios komandos vardą (2)

Vilniuje jau septintą kartą vyko bėgimo į „Europos“ dangoraižį varžybos. skaityti »

Uzbekistane sukurta unikali mokėjimų ekosistema (16)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“, bendradarbiaudama su Uzbekistano Nacionaliniu tarpbankiniu duomenų apdorojimo centru HUMO, įgyvendino kompleksinį „TransLink.iQ“ sistemos diegimo projektą. skaityti »