Parodoje „Studijos 2016“ bus pristatyta mobilioji programa, padėsianti skaityti

Publikuota: 2016 m. vasario 1 d. pirmadienis

Raštingumo kompetencijoms ugdyti sukurta inovatyvi mobilioji programa „LiterALLcy“ skirta specialiųjų poreikių ar negalią turintiems vaikams ir sudaro galimybę individualizuoti užduotis.

„Šiuo metu galima rasti daug įvairių mobiliųjų programėlių, padedančių vaikams pažinti raides, tarti pirmuosius žodžius ar sudėti sakinius. Tačiau ši programa išsiskiria tuo, kad ją galės kurti kiekvienas naudotojas. Jei vaikui patinka vaisiai, visos abėcėlės raidės galės iliustruoti vaisius. Bus galima visas abėcėlės raides susieti su nuotraukomis, iliustruojančiomis šeimos narius ir artimiausius draugus“, – sako projekto koordinatorė, Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) lekt. dr. Eglė Celiešienė.

Programėlės autorius, ergoterapeutas Jorge‘as Garcia Caballero tikina, kad specialiųjų poreikių ar negalias turintiems vaikams mobiliosios programos ne tik padeda sutelkti dėmesį, bet ir pasiekti labai gerų rezultatų. „Kiekvienu atveju labai svarbu individualizuoti užduotis pagal konkretaus vaiko pasiekimus ir galimybes, nepamiršti pagirti už laimėjimus. Tad programėlė kaskart leidžia dėlioti šešių skirtingų užduočių eiliškumą ir sudėtingumą“, – kalba jis.

Programėlė sukurta LEU bendradarbiaujant su 3 užsienio partneriais iš Prancūzijos ir Ispanijos pagal Eramusprogramą. Taip pat bendradarbiauta su tarptautiniu mokslininkų ir praktikų tinklu „Žaidimai vaikams su negalia“ (Play for Children with Disabilities (LUDI), kuriame Lietuvai atstovauja Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija. Šis tarpdisciplininis profesionalų tinklas ieško universalių ir inovatyvių kompetencijų tobulinimosi modelių, siekia intervencijos kuriant žaidimą vaikams su negalia.

Mobilioji programa bus pristatyta 2016 m. vasario 4 d. (ketvirtadienį) 15.15 val. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius), Inovacijų alėjos susitikimų erdvėje, renginyje „Mobilioji aplikacija spec. poreikių vaikų skaitymui ir rašymui ugdyti“ parodos „Studijos 2016“ metu.

Daugiau informacijos apie mobiliąją programą rasite čia.

Pristatomasis programėlės vaizdo klipas

Šaltinis: leu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Dar daugiau „Samsung“ įrenginių bus galima suderinti su „Galaxy Gear“

„Samsung Electronics“ pranešė apie operacinės sistemos „Android 4.3“ („Jelly Bean“) atnaujinimą, leidžiantį išmanųjį laikrodį „Galaxy Gear“ naudoti ne tik su „Galaxy Note 3“, bet ir su „Galaxy S4“, „Galaxy S 3“ bei „Galaxy Note 2“ išmaniaisiais telefonais. skaityti »

„Microsoft“ pristato „Windows 10 Fall Creators Update“ atnaujinimą

„Windows 10 Fall Creators Update“ siūlo naujas galimybes vartotojams, didesnį saugumą, inovatyvius kūrybiškumo ir produktyvumo įrankius. skaityti »

5 programėlės, kurios turi būti kiekvieno keliaujančiojo telefone

Artėjant vasaros atostogų sezonui, pateikiame penkias išmaniąsias programėles, kurios palengvins atostogų planavimą bei padės išvengti nemalonumų kelionės metu. skaityti »

„Microsoft“ ruošiasi pristatyti „Windows 10 Cloud“

„Microsoft“ paskelbė šių metų gegužės 2 d. planuojanti pristatyti naują savo programinę įrangą. skaityti »

Žaidimų entuziastams: kas naujo virtualioje realybėje?

Pastaruoju metu atsiranda vis daugiau naujų žaidimų ir jų platformų, specialiai pritaikytų virtualiai realybei. skaityti »

„Messenger“ papildytas dirbtinio intelekto funkcijomis

Jei bendraudamas per „Messenger“ draugas užsimins apie skolą, programa pasiūlys tuoj pat atsiskaityti. skaityti »

5 programėlės, kurios pakeis požiūrį į išmaniuosius laikrodžius

Išmanieji laikrodžiai pretenduoja tapti itin patraukliais pagalbininkais, praverčiančiais daugelyje gyvenimo sričių. skaityti »

„Windows 10 Creators“ atnaujinimas – jau balandžio 11 dieną

„Microsoft“ skelbia, kad naujausias „Windows 10 Creators“ atnaujinimas visame pasaulyje taps prieinamas balandžio 11 d. skaityti »

Pristatoma mobilioji programėlė „VilniusGO“

2016 m. Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka „išlydi į gyvenimą“ savo naują kūrinį – mobiliąją programėlę „VilniusGO“. skaityti »

Lietuvos studentai galės nemokamai naudotis „Microsoft“ programine įranga

Jau netrukus didžioji dalis Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų galės visiškai nemokamai naudotis „Windows 10 Education“, „Office“ ir „Office 365“ programomis. skaityti »

„Microsoft“ pristatė į debesį iškeltą ir programėlėmis grįstą „Dynamics 365“

„Microsoft“ viešai pristatė naują platformą „Dynamics 365“, kuri į vieną visumą debesyje sujungia klientų ir verslo valdymo sistemas. skaityti »