Visuomenei – seminarai apie mokslo įdomybes

Publikuota: 2012 m. balandžio 9 d. pirmadienis

Balandžio mėnesį projekto „Idėja mano ateities miestui“ iniciatoriai organizuoja visuomenei mokslo populiarinimo seminarus, kuriuos ves Kauno technologijos universiteto lektoriai.

Technologinių mokslų įdomybės, dirbtinis intelektas, šiuolaikiniai energijos poreikiai, virpesiai aplink mus, naujausios telekomunikacijos, verslo galimybės ir sąsajos – apie visa tai keturiuose seminaruose, kurie vyks balandžio 11, 12, 19 ir 26 dienomis.

Seminarų programa: 

„Saulės kolektorių panaudojimo pavyzdžiai ir perspektyvos"

Balandžio 11 d. 16.00 val., Studentų g. 48, 150 aud., Kaunas

Kodėl aktualu mažinti pastatų energijos poreikius? Visiems žinomas posakis – šykštus arba kvailas moka du kartus, o Tu gali taupyti šiluminę energiją. Ar žinai kas yra saulės kolektorius, o kokie gali būti jų tipai? Saulės kolektoriai gali turėti ir privalumų, ir trūkumų, sužinok jų panaudojimo galimybes. Perprask kaip saulės kolektoriai gali ruošti karštą vandenį. Susipažink, kokie projektai įgyvendinti pasaulyje ir Lietuvoje. Gyvenk šiltai!

Lektorius – KTU Statybos ir architekturos fakulteto Geoinžinerijos katedros doktorantas Rokas Valančius.

 „Apie ką mąsto kompiuterinės programos, mašinos ir robotai? Ar dar toli iki dirbtinio intelekto sukūrimo?“

Balandžio 12 d. 16.00 val. ,Studentų g. 48, 150 aud., Kaunas

Dirbtinis intelektas – ar tai pasiekiama? Kodėl vis dar neturime protaujančių mašinų? Ar įmanoma sukurti robotą, kuris ne tik savo fizinėmis savybėmis už TAVE galėtų dirbti sunkius darbus, bet ir gebėtų žaisti su TAVIMI tenisą, palaikyti emocingą pokalbį, bei žinotų į kurią valyklą, bei kaip pristatyti TAVO nešvarų paltą, o gal net vietoj Tavęs galėtų pats išvalyti?

Lektorius – KTU Elektros ir valdymo inžinerijos fakulteto Valdymo technologijų katedros lektorius Gintautas Narvydas.

„Virpesiai aplink mus“

Balandžio 19 d. 16.00 val., Europos pr. 121, Kaune, Technopolis.

Ar kada susimąstei, kad MES pusiau „akli“ ir pusiau „kurti“ ir dar nejautrūs? Nors gyvename įvairiausių virpesių pilnoje aplinkoje, tačiau savo jutimo organais suvokiame labai mažą dalį: girdime tik oro virpesius, kurių dažnis nuo 20 iki 20000 kartų per sekundę, matome tik šviesą kuri yra nedidelė elektromagnetinių bangų spektro dalis, o elektrinių ir mechaninių virpesių dažniausiai nejaučiame. Tačiau šiuolaikiniai matavimo prietaisai įgalina „pajusti“, o matavimo rezultatus pateikia suvokiamu vaizdu ar garsu.

Lektorius – KTU Telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto Elektroninių ir matavimo sistemų katedros doc. dr. Darius Gailius.

„Telekomunikacijos. Verslas. Energetika"

Balandžio 26 d. 16:00 val., Europos pr. 121, Kaune, Technopolis.

Kiekvieno gyvenimas glaudžiai susijęs su telekomunikacijomis: kasdien su pažįstamais ir artimaisiais susisiekiame telefonu, o ir laisvalaikį leidžiame interneto platybėse, pasaulio naujienas išvystame stebėdami televizijos transliacijas. Tai ne vien pramogoms skirtos technologijos, naujausios ir inovatyviausios telekomunikacijos taikomos verslo sprendimuose, jos ne tik suteikia galimybę perduoti bet kokią informaciją, tačiau padeda valdyti ir energetikos resursus.

Lektorius – Telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto Telekomunikacijų katedros doc. G. Činčikas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bankai kviečia į finansinio švietimo renginius

Kovo 27 d. prasideda jau tradicine tapusi Europos pinigų savaitė, kurios tikslas – stiprinti finansinio raštingumo žinias, gerinti bei populiarinti finansinį švietimą ypač tarp vaikų ir jaunuolių. skaityti »

Vaikai raginami išmokti taupyti ir užsidirbti

Kovo 27 d.–balandžio 2 d. Lietuvoje ir kitose šalyse minima Vaikų finansinio švietimo savaitė. skaityti »

Moksleiviai vis labiau įsitraukia į verslo skatinimui skirtus renginius

Jau trečius metus iš eilės Lietuvos moksleivius draugėn suburia verslumo skatinimui skirtas renginys „MEKA 2017“. skaityti »

Mokslininkai „Robotiadoje“ nagrinės Visatos klausimus

„Robotiadoje“ pirmą kartą Lietuvoje Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) ir Europos kosmoso agentūros (ESA) mokslininkai kartu bandys atsakyti į klausimą – kokie iššūkiai laukia, norint pažinti Visatą. skaityti »

Lietuva rengiasi prisistatymui parodoje „EXPO 2017“ Kazachstane

Šiandien Vilniuje pristatoma Kazachstane vyksianti pasaulinė paroda „EXPO 2017“. Kartu minimas Lietuvos ir Kazachstano diplomatinių santykių užmezgimo 25-metis. skaityti »

Artėja didžiausia IT paroda „CeBIT 2017“

Kasmet pavasarį Vokietijoje, Hanoveryje, organizuojama tarptautinė informacinių technologijų ir telekomunikacijų paroda „CeBIT“. Šiemet ji vyks kovo 20-24 dienomis. skaityti »

Baltijos šalys draugiškai prisistatys Londono knygų mugėje

Kovo 14-16 dienomis vykstančiame didžiuliame leidybos profesionalų iš viso pasaulio susibūrime Londone Lietuva, Latvija ir Estija toliau vystys trišalio dalyvavimo modelį. skaityti »

Vilniuje viešės Nobelio premijos laureatas

Kovo 14-17 d. Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre vyks 60-oji tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų studentų konferencija „Open Readings 2017“. skaityti »

Jungtinis Vilniaus dainorėlių choras kviečia į koncertą

Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir Lietuvos edukologijos universitetas ir įgyvendina bendrą edukacinį projektą – „Dainuoju chore“. skaityti »

Baltarusijos bankas įsigijo Lietuvoje išleistą baltarusišką knygą

Baltarusijos bankas „Belgazprom“, pagarsėjęs savo meninėmis kolekcijomis, šių metų gegužę numato surengti Pranciškaus Skorinos knygų parodą įvairiose šalyse. skaityti »