Kaip saugiai pirkti dovanas internete

Publikuota: 2016 m. gruodžio 16 d. penktadienis

Nors prekybos atstovai tikina, kad kalėdinė el. prekyba neprilygsta parduotuvių šturmui Juodąjį penktadienį, ieškantys dovanų internete turi būti itin atidūs ir šiuo periodu. Antivirusinių programų „eScan“ kūrėjai perspėja, kad kalėdinis šurmulys vilioja ne tik pirkėjus, bet ir kibernetinius sukčius.

Tobulėjant kibernetinėms grėsmėms, taikomi ir nauji sukčiavimo metodai. Vis dažniau pasitelkiami išpirkos reikalaujančios kenksmingos programos – tyrimų duomenimis, net 93 proc. sukčiavimo el. laiškų platina išpirkos reikalaujančius kenkėjus kaip prisegtus failus ar nuorodas į atsisiuntimą.

Saugumo ekspertai taip pat pataria atsargiau naudotis paieškos sistemomis, nes programišiai naudoja svetainių optimizavimą (SEO), kad priviliotų kuo daugiau vartotojų į savo kenksmingus puslapius.

„eScan“ atstovai pataria būti atidiems ir atsiskaitymo metu – atkreipti dėmesį, ar mokėjimo puslapis taip pat yra apsaugotas https sertifikatu, ar atsiskaitant neprašoma daugiau duomenų, nei reikėtų dovanos įsigijimui. Pasak ekspertų, saugiausia mokėjimus atlikti naudojantis namų ar darbo internetu, nes viešas Wi-Fi ryšys gali būti pažeistas programišių. Perkant dovanas internetinėse parduotuvėse pravartu nuolat tikrinti el. bankininkystės sąskaitas, ar nemokėta už nesirinktus pirkinius ar paslaugas.

Grėsmę duomenų apsaugai gali kelti ir šiuo metu sparčiai populiarėjančios įvairių el. parduotuvių programėlės, jei jos diegiamos ne iš oficialių svetainių. Ieškantys išskirtinių pasiūlymų interneto forumuose gali sulaukti ne tik nuolaidų, bet ir nepageidaujamų virusų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“. skaityti »

Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus

Aptikta kenkėjiška programa, galinti apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus. skaityti »

Sukčiai savo kėslams pasitelkė SEO optimizavimą

Sukčiai pasinaudodami SEO internete platina modifikuotą „Windows Movie Maker“ versiją. skaityti »

Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti aptarė Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, skaityti »

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »