Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Publikuota: 2017 m. spalio 5 d. ketvirtadienis

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. Mokslininkai dabar pasiūlė mūsų planetą tiesiog uždengti skydu, kuris išgelbėtų bent jau nuo vienos grėsmės.

1859 metų rugsėjis buvo kupinas keistų įvykių. Vienu metu nustojo veikti Europos ir Šiaurės Amerikos telegrafo tinklai, iš stulpų pasipylė žiežirbos. Tuomet žmonės gerai nesuprato, kas įvyko, tačiau dabar žinome, kad tai buvo didžiausia Saulės audra per visą rašytinę žmonijos istoriją. Bent jau tuo metu, kai jos poveikį buvo galima pastebėti. Skaičiuojama, kad dabar toks netikėtas Saulės aktyvumo šuolis sukeltų 10 trilijonų dolerių nuostolį.

Šie skaičiai pasirodė po naujo tyrimo, kuris įvertino galimą didelės Saulės audros ekonominė poveikį ir būdus nuo to apsiginti. Kuomet kalbama apie trilijonus JAV dolerių investicijos į kokį nors skydą nuo magnetinių audrų yra būtinos. Tyrimo autoriai Manasvi Lingamas ir Abrahamas Loebas sako, kad geriausias būdas apsisaugoti nuo netikėtų Saulės aktyvumo šuolių yra magnetinis skydas, dengiantis visą Žemės planetą.

Toks skydas turėtų atremti bent jau dalį Saulės išspjautų dalelių, kurios įprastai sąveikauja su Žemės magnetiniu lauku, kelia sveikatos problemų, trikdo komunikacijų tinklus, gadina elektroniką ir, ekstremaliu atveju, gali sukelti trilijoninių nuostolių. Savaime aišku, kad toks skydas neapsuptų Žemės. Vietoj to, jis būtų įrengtas kažkur toli tarp Žemės ir Saulės, kad savo dydžiu mūsų planetą tiesiog užstotų.

Mokslininkai tik sugalvojo šią idėją, apie jos įgyvendinimą nėra ko kalbėti. Jokių konkrečių planų nėra ir Saulės poveikis pasaulio ekonomikai niekada nėra pakankamai akivaizdus, kad žmonės jį įvertintų prieš nukentėdami. Tačiau tyrimo autoriai skaičiuoja, kad toks skydas kainuotų panašiai, kiek kadaise kainavo Tarptautinė Kosminė Stotis - apie 100 milijardų JAV dolerių. Taigi, nedaug, palyginti su nuostoliais, kuriuos patirtų žmonija.

Įdomu ir tai, kad mokslininkai pagalvojo ir apie gyvybę kitose planetose. Jei kažkur visatoje yra planeta su protingomis gyvybės formomis, ji galėtų būti apsaugota tokiu skydu. Už žmones pranašesni padarai tikriausiai jau turi susikūrę tokį skydą apsisaugoti nuo savo žvaigždės, nes magnetinių audrų problema yra universali visoje matomoje visatoje. Rasti žvaigždę su tokiu skydu nebūtų taip sunku, kaip tiesiog pastebėti planetą, kurioje yra akivaizdžių gyvybės ženklų.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »