„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Publikuota: 2017 m. rugpjūčio 2 d. trečiadienis

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą  „No More Ransom initiative“. Šiandien šiame projekte – daugiau nei 100 partnerių, tarp jų ir Lietuvos policija, nes pranešimai apie prieš įmones, vyriausybes ir asmenis visame pasaulyje nukreiptus išpuolius vis dar dominuoja kasdienėse naujienose.

Išpirkos reikalaujančių virusų grėsmė didėja. Ji auga nuo 2012 metų, kai nusikaltėliai pastebėjo, kad lengva įgyvendinti išpuolius ir gauti pelno. Rizika toliau didėjo, darėsi labiau slapta ir destruktyvi. Be to, atakos vis dažniau nukreipiamos ne į privačius asmenis, o į įmones, nes galimas už išpuolį gauti pelnas yra daug didesnis.

Gegužės mėnesio viduryje galingi „WannaCry“ išpuoliai per keletą dienų sutrikdė daugiau nei 300 tūkst. verslo įmonių 150 000 šalių darbą ir paveikė jų kritinę infrastruktūrą. Kai kurios organizacijos vis dar stengiasi atsigauti ir po birželio 27 d. „ExPetya“ išpuolių.

Bendras naudotojų, kurie susidūrė su išpirkos reikalaujančiais virusais, skaičius nuo 2016 m. iki 2017 m. kovo mėn. padidėjo 11,4 proc. Palyginti su ankstesniais 12 mėnesių, naudotojų skaičius visame pasaulyje išaugo nuo 2 315 931 iki 2 581 026 .

Pirmieji „No More Ransom“ metai skaičiais

Šiuo metu svetainėje yra 54 iššifravimo įrankiai, kuriuos tiekia 9 partneriai ir kurie apima 104 rūšis. Iki šiol šiomis priemonėmis pavyko iššifruoti daugiau nei 28 000 įrenginių, o elektroninėje erdvėje veikiantys nusikaltėliai neteko 8 milijonų eurų išpirkos.

Portale yra daugiau nei 1,3 mln. unikalių lankytojų. Vien tik gegužės 14 dieną „WannaCry“ krizės metu svetainėje lankėsi 150 000 žmonių.

„No More Ransom“ platforma dabar yra prieinama 26 kalbomis. Neseniai portalas papildytas informacija bulgarų, kinų, čekų, graikų, vengrų, indoneziečių, malajiečių, norvegų, rumunų, švedų, tamilų ir tajų kalbomis.

Projekte dabar dirba 109 partneriai. Neseniai prisijungė šios privataus kapitalo bendrovės: „Abelssoft“, „Ascora GmbH“, „Barclays“, „Bitsight“, Bournemouth University (BU), CERT.BE, „Claranet“, „CSA Singapore“, „ESTSecurity“, „Fortinet“, „Global Forum on Cyber Expertise“ (GFCE), „InterWorks“, IPA, KISA (Korean Internet & Security Agency), TWCERT/CC, LLC, University of Porto ir „vpnMentor“.. Prie jo taip pat prisijungė keturios naujos teisėsaugos agentūros iš Čekijos Respublikos, Graikijos, Honkongo ir Irano.

„No More Ransom“ iniciatyvos sėkmė yra bendra sėkmė, kurios negalima pasiekti vien teisėsaugos ar privataus verslo srityje. Sujungdami jėgas, mes sustipriname savo sugebėjimą pasipriešinti nusikaltėliams ir sumažinti žmonėms, įmonėms bei ypatingos svarbos infrastruktūros objektams daromą žalą.

Nėra geresnės apsaugos už prevenciją

Teisėsaugos institucijos visame pasaulyje, glaudžiai bendradarbiaudamos su privačiais partneriais, atlieka tyrimus dėl išpirkos reikalaujančių nusikaltėlių ir infrastruktūros. Tačiau prevencija yra neabejotinai geresnė priemonė nei padarinių šalinimas. Interneto naudotojai pirmiausia turi vengti tapti auka.

Naujausių prevencijos patarimų rasite  www.nomoreransom.org. Jei tapote auka, svarbu nemokėti išpirkos ir pranešti apie incidentą policijai.

Šaltinis: Kaspersky Lab
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gama... skaityti »

Kibernetinio saugumo srityje Europoje lyderiauja Estija

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga paskelbė pasaulinį kibernetinio saugumo indeksą. skaityti »

Nori būti saugus – nesidalink savo įrenginiais ir duomenimis

Beveik pusė naudotojų, kurie dalijosi savo duomenimis internete, buvo praradę duomenis iš išmaniųjų telefonų. skaityti »

Naujas virusas puola „Apple“ įrenginius

Neseniai „Fortinet“ aptiko naują virusą „Macransom“, kuris atakuoja tik „Apple“ kompiuterius. skaityti »

Europos Sąjungos verslo bendrovės privalomai turės laikytis naujojo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento

Per pastaruosius kelerius metus nutekinama rekordiškai daugiau bendrovių saugomų asmeninių duomenų, Europos Sąjunga ėmėsi veiksmų užtikrinti duomenų saugumui. skaityti »

Lietuvos vadovybė aptarė kibernetinio saugumo klausimus su Slovėnijos prezidentu

Birželio 13 d. LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir prezidentė Dalia Grybauskaite susitiko su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru. skaityti »

Aptiktas grėsmingas kompiuterinis virusas, galintis išjungti net elektros tiekimą

„Industroyer” yra itin pažangi ir labai pavojinga kenkėjiška programa, sukurta perimti ir trikdyti kritinę infrastruktūrą. skaityti »

Lietuvos bankas atliko kibernetines pratybas bankų sektoriuje

Lietuvos bankas savo lėšomis ir pajėgomis pirmasis euro zonoje atliko kibernetines pratybas, kurių metu tikrino mūsų šalies finansų rinkos dalyvių – daugiausia bankų – atsparumą kibernetiniams išpuoliams. skaityti »

Smulkmena, kasmet galinti išgelbėti tūkstančius vaikų

Kaip rodo tarptautinės organizacijos „Dingę Europos vaikai“ duomenys, Europos Sąjungoje kas dvi tris minutes karštąja linija 116000 gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvos statistika taip pat nedžiugina, čia kiekvienais metais gaunama apie 2 000 pranešimų dėl dingusių vaikų. skaityti »

Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete

Vienas iš penkių žmonių pripažįsta, kad dalijasi slaptais duomenimis su žmonėmis, kurių nelabai gerai pažįsta, ir su visiškai nepažįstamais. skaityti »

„Visa“ pradeda diegti naują saugumo standartą

„Visa“ ruošiasi atnaujinti savo tarnybą „Verified by Visa“. Įdiegta nauja apsaugos sistemos versija „3D Secure 2.0“ užtikrins patogesnį ir saugesnį atsiskaitymo per internetą būdą. skaityti »