Žmonių jausmai nesvetimi ir kompiuteriams

Pasirodo, kai kalbama apie žmonių jausmus, tai gali būti susiję ir su kompiuterinėmis technologijomis. Naujai kuriami prietaisai gali reaguoti į žmogaus būseną ir įrašyti ją į vartotojo duomenų sąrašą. Taip teigia šią savaitę Floridoje vykusios konferencijos apie kompiuterio ir žmogaus ryšį dalyviai.

Vienos JAV inžinerijos ir konsultavimo įmonės atstovė sako, jog kompiuteris gali fiksuoti labai daug informacijos apie žmogaus protinę bei fizinę būseną. Kuriamos specialios sistemos, kurios ne tik atlieka daviklių funkciją, bet ir apdoroja gautą informaciją. Pavyzdžiui, jei fiksuojamas padidėjęs kompiuteriu dirbančio žmogaus pulsas ar kitoks fizinis pakitimas, siunčiami pagalbos signalai administratoriams. Anot specialistų, tokia sistema galėtų būti naudojama labai plačiai, pavyzdžiui, ji palengvintų ir padėtų išvengti klaidų skrydžių vadovams, bagažo tikrintojams, pagelbėtų ruošiantis egzaminams.

Žinoma, tai nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, nes kiekvienas žmogus labai individualus. Bet, kaip teigia ekspertai, tai jau algoritmų menas. Tiesa, jog sukurtos sistemos gali pastebėti, jei naudotojas mieguistas, išsiblaškęs, persidirbęs ar atitrūkęs nuo tiesioginio darbo. Bet būtų idealu, jei jos galėtų fiksuoti ir kitokias, kur kas sudėtingesnes žmogaus būsenas, pvz., įtampą ar nusivylimą.

Esama tikrai daug taikomųjų programų, gebančių fiksuoti pačias įvairiausias žmogaus nuotaikas. Įvairūs tyrimai rodo, jog 40 proc. žmonių žodžiu įžeidinėja savo kompiuterius. Prietaisas, galintis atpažinti ir fiksuoti naudotojo nusivylimą, padėtų išvengti nemalonių išgyvenimų ir efektyviau atlikti paskirtą užduotį.

Kaip reaguotumėte, jei Jūsų kompiuteris imtų ir Jūsų atsiprašytų?..

Lietuvoje mokslininkai taip pat domisi panašiais dalykais >>>