NASA finansuos maistą „spausdinsiantį“ 3D spausdintuvą

Аmerikos kosmoso agentūra NASA inžinieriui Anjanui Contractorui išskyrė 125 tūkst. JAV dolerių kurti 3D spausdintuvą, gebantį „spausdinti“ maistą, praneša „Quartz“.

Tikimasi, kad spausdintuvas aprūpins maistu ilgų kosminių ekspedicijų dalyvius. O A. Contractoras viliasi, kad įrenginys padės kompensuoti maisto trūkumą Žemėje ir įveikti bado problemą.

Spausdintuvas ruoš maistą iš ingredientų, kurie miltelių pavidalu saugomi keičiamose kasetėse. Įvairiomis proporcijomis sumaišius komponentus ir įpylus vandens galima gauti įvairių patiekalų. Užtaisytos kasetės galiojimo laikas – iki 30 metų.

Už NASA pinigus kuriamas 3D spausdintuvas pirmiausia „spausdins“ picą. Šis patiekalas pasirinktas todėl, kad jį galima ruošti sluoksniais.

Spausdintuve bus įdiegta atvirojo kodo programinė įranga. Tai leistų entuziastams tobulinti įrenginį ir plėsti spausdinamų patiekalų sąrašą.

A. Contractoras, Teksaso kompanijos „Systems and Materials Research Corporation“ darbuotojas, gavo NASA finansavimą, sukūręs maistinio 3D spausdintuvo prototipą, skirtą „spausdinti“ šokoladą. Aparatinė įrenginio dalis pagrįsta 3D spausdintuvo „RepRap“ pagrindu, jo schemos platinamos dėl laisvos GNU licencijos.

Taikyti 3D spausdinimo technologiją ruošiant maistą siūlė ir kiti tyrėjai. 3D spausdintuvo „Fab@Home“ kūrėjai mano, kad maistui „spausdinti“ kaip išteklius galima naudoti hidrogelius su kvapiosiomis medžiagomis.