Mobilioji mokslinė laboratorija tęsia kelionę po Lietuvos mokyklas

Kelionę po Lietuvos mokyklas tęsia unikali mokslinė mobilioji laboratorija „MoMoLab“. Mobiliojoje laboratorijoje, išskirtinio dizaino vilkiko puspriekabėje įrengtoje klasėje, gausu mokslinės įrangos, įrengta 20 darbo vietų, o paskaitų vienu metu gali klausyti apie 30 mokinių.

Mobiliojoje laboratorijoje 2–3 dienas vyksta edukacinės programos, per kurias 7–11 klasių mokiniai kartu su Vilniaus universiteto mokslininkais atlieka mokslo tiriamuosius darbus, klausosi paskaitų apie mokslo naujoves, stebi ir patys atlieka mokslinius eksperimentus, kuria ir įgyvendina mokslines idėjas. Šioje laboratorijoje mokiniai gali daryti fizikos, biologijos, gamtos mokslų, elektronikos ir robotikos, vaizdų ir duomenų analizės tyrimus. Vizito programa parengiama pagal iš anksto mokinių pasirinktas domėjimosi sritis.

Laboratorija, savo kelionę kovo pabaigoje pradėjusi Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje, jau aplankė 10 mokyklų: Joniškio, Alytaus, Trakų ir kitų mokyklų mokinius. Antroje gegužės pusėje ji keliaus po Tauragės, Šiaulių, Panevėžio ir kitų rajono mokyklas. Iki 2015 m. vasario 28 d. numatyta 80 vizitų.

Šiais mokslo metais dar suplanuoti vizitai į Šiaulių Didždvario gimnaziją, Panevėžio r. Velžio gimnaziją, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnaziją, Palangos Baltijos pagrindinę ir kitas mokyklas.

„MoMoLab“ gali atkeliauti ir per mokinių vasaros atostogas. Todėl mokyklos, organizuojančios mokinių, kurie domisi mokslu, vasaros stovyklas, gali į jas pasikviesti laboratoriją.

Jau dabar galima registruotis, kad laboratorija apsilankytų kitų mokslo metų pradžioje.  Pasikviesti „MoMoLab“ į savo mokyklą galima užpildžius prašymą portale www.jaunasis-tyrejas.lt.

„MoMoLab“ vizito į mokyklą tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams atskleisti savo gebėjimus tyrinėti aplinką ir gamtą moksliniais metodais, kurti ir ieškoti naujų technologinių sprendimų.

Mobiliosios mokslinės laboratorijos vizitai – tai viena iš projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“ veiklų. Projektą įgyvendina Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Projektas finansuojamas pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų.