„Skaitmeninio sertifikavimo centras“ mini veiklos 10-metį

Bendrovė „Skaitmeninio sertifikavimo centras“ (SSC), priklausanti įmonių grupei „Penki kontinentai“, mini savo veiklos dešimtmetį. 2004 metų liepos mėnesį įkurta įmonė buvo pirmoji bendrovė Lietuvoje, sudaranti kvalifikuotus e. parašo sertifikatus, teikianti kitas su e. parašu susijusias paslaugas.

Pirmąjį lietuvišką e. parašo sertifikatą 2005 metais SSC išdavė KTU Informacinių technologijų plėtros instituto darbuotojams. Tais pačiais metais išduoti pirmi 100 sertifikatų 21-os valstybės įstaigos darbuotojams ir ministrams.

Per 10 veiklos metų bendrovė įgyvendino ne vieną projektą: sukurta e. pasirašymo programinė įranga valstybiniam sektoriui „Justa GE“, e. parašo mokymosi sistema ir metodinė medžiaga, pasiūlyta pirmoji Europoje nuotolinio sertifikato pratęsimo paslauga, imtos teikti laiko žymos paslaugos ir kt. SSC paslaugų atitiktį tarptautiniams standartams patvirtino nepriklausoma audito kompanija „TÜV Informationstechnik GmbH“ (TÜViT).

Nuo pat bendrovės steigimo pradžios SSC aktyviai dalyvauja tarptautiniuose renginiuose ir iniciatyvose. Lietuvos bendrovė – Europos Komisijos finansuojamo programos „eTen“ projekto „Billing for Rent“ konsorciumo dalyvė, kartu su tokiomis kompanijomis kaip „Google“, „Apple“, „Microsoft“, „Symantec“ ir kt. yra tarptautinio „CA/Browser“ forumo narė, kasmet dalyvauja viename iš svarbiausių pasaulyje e. saugumo renginių – RSA konferencijose (JAV).

Šiandien SSC – tai moderni, pagal tarptautinius standartus audituota kompanija, aptarnaujanti 20 tūkst. klientų iš 21 pasaulio šalies. Tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų (Latvijoje, Švedijoje, Airijoje, Norvegijoje, Didžiojoje Britanijoje ir kt.) viešajam ir privačiajam sektoriams SSC teikia sertifikavimo ir e. parašo programinės įrangos paslaugas, konsultuoja šių technologijų diegimo bei naudojimo klausimais, vykdo mokslinius tyrimus siekiant sukurti analogų neturinčius programinius sprendimus, kartu su šios srities pasaulio ekspertais dalyvauja darbo grupėse kuriant tarptautinius standartus.

Sėkmingai dirbdama ir žengdama koja kojon su rinkos tendencijomis, SSC ambicingų planų turi ir artimiausiai ateičiai. Iki 2018 metų įmonė siekia ir tikisi užimti iki 5 procentų pasaulinės SSL (angl. Secure Sockets Layer) sertifikatų rinkos.