Švietimo ir mokslo ministerijoje bus apdovanoti geriausieji socialiniai pedagogai

Gruodžio 4 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje, minint socialinės pedagogikos Lietuvoje 25-metį,  bus apdovanoti 73 geriausieji šalies socialiniai pedagogai ir socialinės pedagogikos mokslui nusipelnę mokslininkai.

Apdovanojamųjų sąraše – ir mokslininkai, kurie prieš 25 metus Lietuvoje inicijavo socialinės pedagogikos studijas, ir pirmieji specialistai, atėję į pagalbą mokytojams mokyklose, ir tie, kurie sėkmingai dirba dabartinėse mokyklose.  

Socialinės pedagogikos pradžia – 1989 metai. Šiemet Lietuvoje dirba daugiau nei 1200 socialinių pedagogų. Jie dirba mokyklose, vaikų globos namuose, vaikų socializacijos centruose, pedagoginėse psichologinėse tarnybose, ligoninėse, vaiko teisių apsaugos tarnybose ir kitur.

Socialiniai pedagogai, kitaip dar vadinami „vaikų advokatais“, teikia socialinę pedagoginę pagalbą vaikams, jų tėvams, gina jų teises ir primena pareigas, padeda jaunam žmogui rasti savo vietą bendruomenėje ir visuomenėje. Socialinio pedagogo dėmesio centre – pedagogiškai apleisti, mokyklos nelankantys, patyrę socialinę atskirtį, patyčias, turintys žalingų įpročių ar turintys specialiųjų ugdymosi poreikių vaikai.

Mokyklose jie organizuoja prevencines programas, įvairius projektus. Socialinis pedagogas – tas asmuo, į kurį kreipiamasi dėl vaiko patiriamų problemų, santykių su bendraamžiais, mokytojais ar tėvais ir kitokios socialinės pedagoginės pagalbos. Mokykloje, dirbdamas kartu su mokytojais, klasių auklėtojais, mokyklų vadovais, vaikų socialinių tarnybų darbuotojais, jis kuria pozityvią ugdomąją aplinką.  

Socialiniai pedagogai yra susibūrę į asociaciją, per pastaruosius penkerius metus asociacija yra įgyvendinusi daugiau kaip 20 nacionalinių ir tarptautinių projektų. Lietuvos socialinių pedagogų asociacija 2015 metais planuoja sukviesti Lietuvos socialinių pedagogų suvažiavimą.