LEU vyks forumas „Šiuolaikinio mokytojo ugdymo perspektyvos“

Kovo 23 d. 9 val. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) aktų salėje (III aukštas, Studentų g. 39, Vilnius) vyks forumas „Šiuolaikinio mokytojo ugdymo perspektyvos“. Atsižvelgiant į švietimo politikų, verslo atstovų, mokyklų vadovų ir LEU akademinės bendruomenės lūkesčius, bus diskutuojama apie šiuolaikinį mokytoją, jo gebėjimą kurti tokias sąlygas, kad kiekvienas mokinys sėkmingai mokytųsi, kūrybišką ugdymą, veržlų žmogų, mokantį prisitaikyti prie nuolat kintančio pasaulio.

LEU Ugdymo mokslų fakulteto (UMF) dekanė doc. dr. Alvyra Galkienė sako, jog nereikia nieko tikinti, koks svarbus mokytojo vaidmuo visuomenės vystymosi procesuose. Kita vertus, visuomenei vystantis, švietimui keliami vis nauji reikalavimai. „Pedagogo rengimas yra nuoseklus, labai daug komponentų apimantis procesas: žmogaus psichologijos įvairiuose jo vystymosi tarpsniuose suvokimas, mokinių pažintinių galių, mokymosi stilių ir kultūrinių pagrindų skirtumų pažinimas ir gebėjimas į juos reaguoti, veiklaus, saviugdą skatinančio tarpasmeninio santykio su mokiniu kūrimas, ugdymo proceso organizavimo, pagalbos mokiniui teikimo kompetencijos, gilaus savo dalyko išmanymas. Ir tai tik dalis reikalavimų, būtinų dirbant mokytoju“, – tvirtina A. Galkienė.

Forume dalyvaus LEU ir Švietimo ir mokslo ministerijos vadovai, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, Vilniaus Žemynos gimnazijos direktorė Rūta Krasauskienė, Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos direktorius Miša Jakobas, LEU UMF dekanė doc. dr. A. Galkienė.

LEU UMF dekanė sako, jog pagrindinis forumo tikslas – dėstytojų ir studentų dialogas, per kurį būtų atrasti geriausi bendradarbiavimo būdai, studijų organizavimo metodai, studijų programų peržiūros kryptys, kad į būsimojo pedagogo krepšį būtų sudėti visi įrankiai ir atsiskleistų kūrybinės mokytojo galios, padėsiančios tinkamai tais instrumentais naudotis ugdymo įstaigoje.