Tarptautinėje konferencijoje Lietuvos ir užsienio ekspertai dalinsis inovatyvaus verslo sėkmės istorijomis

Su kokiais sunkumais susiduria novatoriški verslai ir kaip patobulinti esamą teisinę situaciją – tokie ir panašūs klausimai bus keliami rugsėjo 28 d. aštuntą kartą Ūkio ministerijos organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje „Inovacijos: ateitis prasideda šiandien“. Renginyje svečiai iš Lietuvos ir užsienio dalinsis inovatyvaus verslo patirtimi, bus aptarta Lietuvoje kuriamų inovacijų aplinka.

„Inovacijos unikalios tuo, kad jos neapsiriboja vienu veiklos sektoriumi ar prekės ženklu – inovatyvios gali būti tiek užrašų knygutės, tiek investavimo, verslo idėjų finansavimo būdai. Inicijuodami diskusijas apie inovatyvaus verslo aplinką, skatiname verslo ir mokslo atstovus pasidalinti patirtimi, kad bendromis jėgomis galėtumėme Lietuvoje kurti inovacijoms imlią verslo aplinką“, – teigia ūkio viceministras Marius Skarupskas.

Pagrindinėje šio renginio sesijoje ispanų kompanijos „Libelium“ atstovas pristatys išmaniųjų miestų idėją ir realų jos įgyvendinimą, Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas aptars bendrą Lietuvos situaciją ir numatomus pokyčius siekiant pritraukti finansinių technologijų verslą į Lietuvą, o įmonės „SatiMed“ vadovas Tomas Andrejauskas pristatys Lietuvoje analogų neturintį kanabinoidų (kanapių) verslą – terapeutinėmis savybėmis pasižyminčių medžiagų turinčių maisto papildų gamybą.

Tradiciškai renginyje vyks teminės diskusijos, kuriose šiais metais daugiau kaip 20 Lietuvos ir užsienio atstovų aptars dalijimosi ekonomikos verslo sėkmės istorijas ir iššūkius, daiktų interneto plėtrą ir kartu su tuo kylančius teisinius barjerus, gilinsis į palydovinių duomenų panaudojimo viešajame sektoriuje galimybes. Iš viso renginyje laukiama daugiau kaip 200 dalyvių.

„Diskusijos temos pasirinktos neatsitiktinai – jei dalijimosi ekonomikos verslo modeliai lietuviams neblogai pažįstami ir jau galime kalbėti apie sėkmės istorijas, tai daiktų interneto ir palydovinių duomenų panaudojimo srityse semsimės patirties iš užsienio kolegų. Visos šios kryptys yra neišvengiama ateitis, todėl norėdami kuo pažangesniais būti rytoj, jau šiandien turime darytis namų darbus ir kuo geriau jai pasirengti“, – teigia ūkio viceministras M. Skarupskas.

Savo įžvalgomis dalinsis platformos „Konnektid“, leidžiančios žmonėms dalintis žiniomis ir talentais, įkūrėjas Michelis Visseris, vienas platformos „Think.Innovation.“ ir Nyderlandų medicinos inovacijų apdovanojimą gavusios organizacijos „Totem“ įkūrėjų Diderikas van Wingerdenas, kompanijos „Airbus Defence and Space“ atstovė Franziska Diesing, Europos kosmoso agentūros atstovas Gordonas Campbellas, elektromobilių dalijimosi paslaugos „Spark“ vadovas Nerijus Dagilis, dalinimosi ekonomikos pradedančiosios įmonės „PlateCulture“ įkūrėja Reda Štarė ir daugelis kitų.

Konferencijos metu taip pat bus apdovanotas 6-ąjį kartą Ūkio ministerijos skelbiamo konkurso „Verslo ir mokslo partnerystė 2016“ nugalėtojas. Konkursui paraiškas kviečiamos teikti visos įmonės, kurios bendradarbiaudamos su tyrėjais sukūrė ir rinkai pristatė inovatyvius produktus.

Ūkio ministerijos organizuojama konferencija „Inovacijos: ateitis prasideda šiandien“ vyks rugsėjo 28 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre Vilniuje. Ši konferencija – vienas iš pirmą kartą Lietuvoje organizuojamos „Inovacijų savaitės 2016“ renginių.

Registracijos formą, konferencijos ir visos „Inovacijų savaitės 2016“ programą galima rasti adresu www.inovacijusavaite.lt, socialinių tinklų „Facebook“ ir „Instagram“ Inovacijų savaitės profilyje.