1969 m. Niujorke įrengtas pirmasis bankomatas, naudojantis magnetines korteles

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 2 d. pirmadienis

1969 metų rugsėjo 2 dieną pirmą kartą bankomate panaudotos magnetinės kortelės. Niujorko „Chemical Bank“ kompanija „Docutel“ įrengė pirmąjį bankomatą, kuriame grynieji pinigai išduodami naudojant plastikinę kortelę su magnetine juostele. „Chemical Bank“ reklaminė kampanija skelbė: „Rugsėjo 2 d. mūsų bankas atsidarys 9:00 ir daugiau niekada nebeužsidarys!“.

Kiti gamintojai taip pat pradėjo gaminti bankomatus, tačiau „Docutel“ buvo pirmasis, gavęs patentą ir pripažintas modernių magnetinių technologijų panaudojimo bankomatuose išradėju. Šiuo metu jo pirmasis bankomatas saugomas Smithsonian nacionaliniame Amerikos istorijos muziejuje.

Įdomu, kad iš pradžių to laikotarpio bankininkai skeptiškai vertino bankomatų atsiradimą. Visų pirma dėl kainos, kuri tuo metu siekė 8 000 dolerių (iš esmės tai buvo brangiau, nei samdyti žmogų). Be to, bankininkai teigė, jog jų klientams labiau patinka bendrauti su žmonėmis, o ne mašinomis. Galiausiai jie teigė norį, kad klientai lankytųsi bankų padaliniuose, kadangi tai suteikia galimybę ugdyti klientų lojalumą ir parduoti daugiau produktų.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Pirmasis pasaulyje bankomatas buvo įrengtas lygiai pries 46 metus

Pirmasis įrenginys „Automated Teller Machine“, be operatoriaus dalyvavimo išduodantis grynuosius pinigus, buvo įrengtas 1967 metų birželio 27 dieną Enfildo rajone Londono šiaurėje. skaityti »

Išleidžiama moneta, skirta A. J. Greimo 100-osioms gimimo metinėms

Lietuvos bankas paskelbė išleidžiantis naują kolekcinę sidabro monetą, skirtą pasaulinio lygio mokslininko, semiotikos darbų autoriaus Algirdo Juliaus Greimo 100-osioms gimimo metinėms. skaityti »

Mokėjimo terminalų rinkos prognozės 2020-iesiems

Per penkerius metus mokėjimo terminalų skaičius pasaulyje turėtų išaugti dvigubai. skaityti »

„Visa“ plečia atsiskaitymą QR kodais

„Visa“ pranešė, kad netrukus QR kodais bus galima atlikti finansines operacijas Egipte, Indonezijoje, Kazachstane, Nigerijoje Pakistane ir Vietname. skaityti »

Šiaulių banko grupės uždirbo rekordinį pelną

2016 metais Šiaulių banko grupė uždirbo 43,7 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno – tai 83 proc. daugiau nei 2015 metais. skaityti »

SWIFT įdiegė naują traptautinių mokėjimų sistemą be „blokchain“

Įdiegdama naują sistemą, SWIFT siekia modernizuoti tarptautinius mokėjimus, padaryti pinigų pervedimą pigesnį ir greitesnį. skaityti »

80 proc. naujų įmonių sąskaitas atidaro internetu

„Danske Bank“ duomenimis, praėjusiais metais 7 iš 10 naujų įmonių buvo įregistruotos internetu. skaityti »

Lietuvos bankas veiks ne tik kaip reiklus reguliuotojas, bet ir kaip prižiūrimų rinkos dalyvių partneris

Absoliuti dauguma Lietuvos banko prižiūrimų finansų rinkos dalyvių pripažįsta, kad centrinio banko priežiūra yra veiksminga, o respondentai aukštai vertina priežiūros darbuotojų kompetenciją ir elgesį. skaityti »

Už drabužius bus galima susimokėti per veidrodį

„eBay“ gamintojai sukūrė bekontaktį veidrodį „Oak Mirror“, per kurį galima susimokėti neišeinant iš parduotuvės matavimosi kabinos. skaityti »

„Blockchain“ ir biometrijos projektas – patogiam naudojimuisi bankinėmis paslaugomis

Kovo mėnesį Taline vyksiančioje konferencijoje „Blockchain & Bitcoin Conference Tallinn“ bus pristatytas naujas projektas „Humaniq“. skaityti »

Anglijoje galima atsiskaityti balso komandomis

Didžiosios Britanijos bankas „Santander“ pirmasis šalyje įgyvendino atsiskaitymus, patvirtinant tapatybę balso atpažinimo technologija. skaityti »