AB „Citadele“ bankas mažina įstatinį kapitalą iki nuosavo banko kapitalo dydžio

Publikuota: 2012 m. lapkričio 21 d. trečiadienis

Lietuvos bankas priėmė sprendimą leisti AB „Citadele“ bankui mažinti įstatinį kapitalą bei įregistruoti banko įstatų pakeitimus. Remiantis šiuo Lietuvos banko sprendimu AB „Citadele“ banko kapitalas mažinamas iki 148 868 100 litų, t.y. iki nuosavo banko kapitalo dydžio.

„Bankas šiuo metu turi pakankamai kapitalo ir siekia jį kuo efektyviau panaudoti, todėl banko įstatinį kapitalą mažiname iki nuosavo banko kapitalo dydžio – 148,9 mln. Lt“, – sprendimo mažinti įstatinį kapitalą priežastį paaiškino banko Valdybos pirmininkė, Administracijos vadovė Alma Vaitkunskienė.

Lietuvos bankas leidimą mažinti banko įstatinį kapitalą išduoda tik tuomet, jeigu sumažintas banko įstatinis kapitalas bus pakankamas užtikrinti saugią ir patikimą banko veiklą.

AB „Citadele“ banko kapitalo pakankamumo rodiklis 2012 m. spalio 1 d. sudarė 22,74% ir yra vienas aukščiausių visame Lietuvos bankų sektoriuje. AB „Citadele“ banko kapitalo pakankamumo rodiklis daugiau nei 2,5 karto viršija privalomą vykdyti kapitalo pakankamumo normatyvą, kuris yra 8% banko turto ir nebalansinių pretenzijų pozicijų . Banko likvidumo rodiklis (banko einamųjų įsipareigojimų ir likvidaus turto santykis) lapkričio 1d. sudarė 39,56% ir viršijo privalomą normatyvinį rodiklį, kuris yra 30%.

2011m. ir 2012 metais bankas nuolat dirbo pelningai, pelnas augo ir per 2012 metų 10 mėnesių bankas uždirbo 12.3 mln. Lt neaudituoto pelno, o kartu su dukterine lizingo bendrove – 13 mln. Lt pelno.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Blockchain“ sistemas testavo 40 bankų

Manoma, kad netolimoje ateityje bankai pradės taikyti virtualiųjų valiutų technologijas. Konsorciumas R3, plėtojantis registrų technologijas, baigė testuoti penkis decentralizuotos viešosios finansinių operacijų sistemos „Blockchain“ tipus. skaityti »

Bitkoinai – dvi skirtingos tos pačios monetos pusės

Susidomėjimas bitkoinais tiek Lietuvoje, tiek tarptautinėje arenoje auga. Mūsų šalyje bitkoinų naudojimo plėtrą skatina ne tik į šį verslą įsitraukę privatūs asmenys, bet ir viešojo sektoriaus atstovai. skaityti »

Siūloma reguliuoti bankų galimybes reikalauti laidavimo iš fizinių asmenų už paskolas

Įvertinęs paplitusią komercinių bankų ir kitų kredito įstaigų praktiką reikalauti, kad verslo paskola būtų laiduojama jas gaunančios įmonės savininkų ar kitų fizinių asmenų. skaityti »

„MasterCard“ kurti naujų mokėjimo tipų kviečiasi dizainerius

Mokėjimo sistemų kūrėja „MasterCard“ pasikvietė bendradarbiauti dizaino profesijos studentus, kad šie padėtų sukurti naujo tipo mokėjimo įrenginius be mokėjimo kortelių ir išmaniųjų telefonų. skaityti »

Nuo šiol Lietuvos ir kitų euro zonos šalių bankų sektorių rodikliai palyginami paprasčiau

Neseniai paleista Europos centrinio banko (ECB) platforma „Bankų skiltis“ (Banks‘ Corner), kurioje galima matyti euro zonos šalių bankų sektorių statistiką ir palyginti ją tarpusavyje. skaityti »

Ateityje atsiskaitysime išmaniaisiais laikrodžiais ir drabužiais

Kompanija „MasterCard“ prognozuoja, kad atsiskaitymų per dėvimuosius įrenginius apimtis 2020 m. sudarys 500 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

SEB banko privačiosios bankininkystės paslaugas įvertino žurnalas „Euromoney“

Jau ketvirtą kartą įtakingas tarptautinis kapitalo ir finansų rinkas analizuojantis leidinys „Euromoney“ įvertino SEB banko teikiamas privačiosios bankininkystės paslaugas. skaityti »

Didžiojoje Britanijoje – mokėjimai asmenuke

Didžiosios Britanijos gyventojai jau gali atlikti mokėjimus be įprastų slaptažodžių ir PIN kodų. skaityti »

Eurų banknotų siunta saugiai pasiekė Lietuvos banko pinigų saugyklas

Vasario 18 dieną iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto į Lietuvos banko saugyklas atgabenta eurų banknotų siunta. Ji su policijos palyda saugiai atgabenta į Lietuvos banko saugyklas. skaityti »

Ilgiausiai dirbantys pasaulio bankai

Seniausiam tebeveikiančiam pasaulio bankui šiemet suėjo 544 m. Pateikiame seniausių bankų sąrašą. skaityti »