Baltijos ir Šiaurės šalių centriniai bankai išreiškė siekį bendradarbiauti

Publikuota: 2016 m. gruodžio 16 d. penktadienis

Baltijos ir Šiaurės regiono šalių centriniai bankai sieks derinti veiksmus, jei kurioje nors iš tų šalių veikiančiai bankinei grupei reikėtų padėti spręsti likvidumo problemas. Tokie ketinimai išsakyti memorandume, kurį ketvirtadienį, gruodžio 15-ąją, Frankfurte prie Maino pasirašė Lietuvos banko ir dar septynių centrinių bankų vadovai.

„Džentelmeniškai susitarėme, kad bankams susidūrus su laikinomis likvidumo problemomis mūsų regiono centriniai bankai informuotų vienas kitą kaip įmanoma greičiau. Memorandumas rodo pasirašiusiųjų šalių pasiryžimą bendradarbiauti prireikus spręsti bankų likvidumo klausimus. Šiaurės ir Baltijos regiono šalių finansų sektoriai yra glaudžiai susiję, tad centrinių bankų veiksmai vienoje iš jurisdikcijų, tikėtina, darytų įtaką įvykiams kitose šalyse“, – sakė Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

Pasak jo, aštuoni centriniai bankai taip pat susitarė dėl gerosios praktikos principų ir procedūrų, kurios palengvins keitimąsi informacija, padėsiančią geriau stebėti likvidumo situaciją Šiaurės ir Baltijos regiono finansų sektoriuje ir kilus problemoms jas operatyviai spręsti. Tai irgi numatyta memorandume, kurį pasirašė Lietuvos, Danijos, Estijos, Islandijos, Latvijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos centriniai bankai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

SEB: skaitmenizacijos nauda verslui – greitis ir paprastumas

Lietuvos, Latvijos ir Estijos didžiosios įmonės pripažįsta, kad skaitmenizacija šiandien yra labai svarbi sėkmingai verslo plėtrai. skaityti »

Kinai diegia naują veidų atpažinimo technologiją

Kinijos kompanija PING AN diegia naują veidų atpažinimo technologiją. Ji bus naudojama kapitalo valdymo sistemoje ir prisidės prie greičiausios Kinijoje virtualios kreditų išdavimo platformos kūrimo. skaityti »

Italija kuria bankų gelbėjimo fondą

Silpnesni Italijos bankai, draudikai ir aktyvus valdančios kompanijos susitarė su šalies valdžia dėl 5mlrd. eurų gelbėjimo fondo. skaityti »

Zambijos valiuta – vertingiausia pasaulyje?

Per pirmuosius 2016 m. mėnesius Zambijos valiuta sugebėjo šoktelti taip, kad savo verte aplenkė net auksą ir sidabrą. skaityti »

„Citadele“ bankas pirmasis Baltijos šalyse įdiegė internetinę tiesioginio pokalbio programą

„Citadele“ bankas Lietuvoje pradėjo naudoti internetinę tiesioginio pokalbio programą (angl. Live Chat). Tai pirmas kartas Baltijos šalyse, kuomet ši technologija pritaikoma bankiniame sektoriuje. skaityti »

Europos parlamente – konferencija apie virtualiąsias valiutas

Europos parlamente organizuojamas keturių dienų konferencija virtualiųjų valiutų ir „Blockchain“ technologijų klausimais. Informacinio apžvalginio pobūdžio renginys, visų pirma, skirtas deputatams. skaityti »

Pradėjo veikti Lietuvos banko paskyra „Facebook'e“

Lietuvos bankas jau turi oficialią paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“ skaityti »

Didžiojoje Britanijoje – nauja paslauga „PayPal Credit“

Mokėjimo kompanija „PayPal“ Didžiojoje Britanijoje pristatė naują paslaugą „PayPal Credit“. Ji leis naudotojams pasiskolinti iki 150 svarų sterlingų be jokių palūkanų pirmus keturis mėnesius. skaityti »

Bankai su klientais ketina bendrauti per „Facebook Messenger“

„Bank of America“ – vienas iš pirmųjų bankų, pareiškusių apie komunikacijos platformos „Facebook Messenger“ panaudojimą bendraujant su klientais. skaityti »

Bankai turi būti pasiruošę technologijų plėtros pokyčiams

„Šiandienėje bankininkystėje svarbu turėti finansinių išteklių ir būti pasiruošusiems technologijų plėtros pokyčiams“, – sakė SEB grupės prezidentė Annika Falkengren Taline vykusiame renginyje „Baltic Business Summit 2016“, skirtame Baltijos šalių didelėms įmonėms. skaityti »