Biometrinius slaptažodžius pakeis dvigubi biometriniai slaptažodžiai

Publikuota: 2015 m. gegužės 20 d. trečiadienis

Jungtinių Amerikos Valstijų bankas „Mountain America Credit Union“ paskelbė apie naują išmaniųjų telefonų naudotojų autentifikavimo sistemą. Bankas atsisakė jau įprasta tapusios biometrinės apsaugos, paremtos tik vienu atpažinimo požymiu, pvz., pirštų atspaudais.

Finansų įstaigos vadovybė nusprendė apsaugoti finansines operacijas savo mobiliojoje programėlėje dviguba biometrine apsauga. Nuo šiol norint prisijungti prie mobiliosios bankininkystės naudotojams teks nuskenuoti pirštą arba akies rainelę. Galimybę pasirinkti vieną iš dviejų biometrinių priemonių turės didžioji dalis banko klientų.

„Autentifikavimą pagal pirštų atspaudus atlieka išmaniajame telefone įmontuoti davikliai. Šiuos jutiklius jau turi visi naujausi „iPhone“ ir „Samsung“ telefonai. Davikliai skenuoja pirštų atspaudus ir paverčia duomenis matematiniu kodu. Šis kodas saugomas mobiliuosiuose įrenginiuose ir kas kartą palyginimas su naujais nuskenuotais duomenimis“, – komentuoja banko atstovai.

Akies rainelės skenavimą atlieka programa „EyeVerify“. Ji fiksuoja kraujagyslių tinklą, kuris kiekvieno žmogaus yra unikalus. Pirminis biologinių žymių registravimo procesas paprastai trunka iki minutės laiko. Akį galima nuskenuoti išmaniojo telefono arba planšetės vaizdo kamera. Taiga, prisijungti prie mobiliojo banko su biometriniais slaptažodžiais taip pat paprasta, kaip pasidaryti asmenukę.

Banko atstovai taip pat pabrėžė šių naujovių saugumą. Anot banko, šios inovacijos padidina finansinių operacijų apsaugą bei supaprastina prieigą prie mobiliosios bankininkystės.  

 

Šaltinis: bin.ua
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »