Biometrinius slaptažodžius pakeis dvigubi biometriniai slaptažodžiai

Publikuota: 2015 m. gegužės 20 d. trečiadienis

Jungtinių Amerikos Valstijų bankas „Mountain America Credit Union“ paskelbė apie naują išmaniųjų telefonų naudotojų autentifikavimo sistemą. Bankas atsisakė jau įprasta tapusios biometrinės apsaugos, paremtos tik vienu atpažinimo požymiu, pvz., pirštų atspaudais.

Finansų įstaigos vadovybė nusprendė apsaugoti finansines operacijas savo mobiliojoje programėlėje dviguba biometrine apsauga. Nuo šiol norint prisijungti prie mobiliosios bankininkystės naudotojams teks nuskenuoti pirštą arba akies rainelę. Galimybę pasirinkti vieną iš dviejų biometrinių priemonių turės didžioji dalis banko klientų.

„Autentifikavimą pagal pirštų atspaudus atlieka išmaniajame telefone įmontuoti davikliai. Šiuos jutiklius jau turi visi naujausi „iPhone“ ir „Samsung“ telefonai. Davikliai skenuoja pirštų atspaudus ir paverčia duomenis matematiniu kodu. Šis kodas saugomas mobiliuosiuose įrenginiuose ir kas kartą palyginimas su naujais nuskenuotais duomenimis“, – komentuoja banko atstovai.

Akies rainelės skenavimą atlieka programa „EyeVerify“. Ji fiksuoja kraujagyslių tinklą, kuris kiekvieno žmogaus yra unikalus. Pirminis biologinių žymių registravimo procesas paprastai trunka iki minutės laiko. Akį galima nuskenuoti išmaniojo telefono arba planšetės vaizdo kamera. Taiga, prisijungti prie mobiliojo banko su biometriniais slaptažodžiais taip pat paprasta, kaip pasidaryti asmenukę.

Banko atstovai taip pat pabrėžė šių naujovių saugumą. Anot banko, šios inovacijos padidina finansinių operacijų apsaugą bei supaprastina prieigą prie mobiliosios bankininkystės.  

 

Šaltinis: bin.ua
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Technologijos keičia lietuvių požiūrį į pinigų skolinimąsi

Lietuvos bankų klientai vis labiau pasitiki moderniomis technologijomis: jau kas trečiam yra patogu internetu sužinoti vartojimo paskolos sąlygas. skaityti »

Kodėl bankai klausia?

Pastaruoju metu viešumoje vis dažniau keliami klausimai, kokiais tikslais bankai prašo klientų užpildyti anketas, kuriose prašoma pateikti tam tikrus duomenis apie save. skaityti »

Siekdamas efektyvumo Lietuvos bankas veiklą sutelks Žirmūnuose

Siekdamas mažinti veiklos išlaidas, Lietuvos bankas iš Vilniaus centro persikels į sostinės Žirmūnų rajoną, kur ir šiandien dirba dalis banko padalinių, veikia pinigų saugykla bei klientų aptarnavimo kasos. skaityti »

„Globus“ tobulins pirkėjų aptarnavimą naudodama „Diebold Nixdorf“ technologijas

Europos mažmeninės prekybos lyderė „The Globus Group“ diegia jungtinės komercijos sprendimus. skaityti »

Finansinės drausmės kainai įvertinti – speciali skaičiuoklė internete

Siekdamas skatinti atsakingą skolinimąsi bei ugdyti visuomenę, „Citadele“ bankas pristatė elektroninę vartojimo kredito skaičiuoklę, kuri pagal asmens sąžiningai suvestus duomenis pateikia galimą gauti vartojimo kredito sumą, kredito palūkanų normą bei parodo asmens kredito reitingą. skaityti »

Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. skaityti »

Kolekcinės monetos skirtos nykstančioms arklių veislėms

Liepos 21 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 10 eurų ir 1,5 euro kolekcines monetas, skirtas lietuvių skalikui ir žemaitukui. skaityti »

Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. skaityti »

„Swift“ diegiamą „Blockchain“ technologiją testuoja 28 bankai

Dar 22 bankai prisijungė prie „Blockchain“ sistemos testavimo. skaityti »