Bitkoinui sukako 8 metai

Publikuota: 2017 m. sausio 11 d. trečiadienis

Prie aštuonerius metus, 2009 metų sausio 3 dieną, buvo sugeneruotas bitkoinas. Jo autorius – išradėjas Satoši Nakamoto (Satoshi Nakamoto), kurio tikroji tapatybė nežinoma iki šiol.

Pirmąjį bloką sudarė 50 bitkoinų, o jo skaitmeninės santraukos tekstas buvo „The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks“. Ši frazė paimta iš leidinio „Times“ antraštės, kai Didžiosios Britanijos finansų ministras Alisteras Darlingas (Alistair Darling) buvo priverstas peržiūrėti naujas bankų gelbėjimo priemones ekonominės krizės akivaizdoje.

Po šešių dienų pasirodė versija „Bitcoin v0.1“, o dar po trijų dienų internete atlikta pirma finansinė operacija, kurios autorius buvo įvardytas Helas Fini (Hal Finney).

Pradžioje bitkoinas populiarėjo gana lėtai. Tebuvo kuriama virtuali valiuta skirtinguose kompiuteriuose ir siunčiama iš vieno kompiuterio į kitą. 2009 metų spalio 5 dieną apytikslis bitkoino kursas buvo 1,309.03 bitkoino už vieną JAV dolerį. Dabar bitkoinu naudojasi keli milijonai žmonių visame pasaulyje. O „Juniper Research“ prognozuoja, kad 2019 metų pabaigoje šis skaičius sieks 4,7 mln.

Išaugo ir pirmosios virtualiosios valiutos kursas. Š. m. sausio 1 dieną bitkoino vertė viršijo 1 000 JAV dolerių, o jo vertė biržoje pirmąkart istorijoje viršijo 16 mlrd. JAV dolerių.

Šaltinis: banks.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Blockchain“ sistemas testavo 40 bankų

Manoma, kad netolimoje ateityje bankai pradės taikyti virtualiųjų valiutų technologijas. Konsorciumas R3, plėtojantis registrų technologijas, baigė testuoti penkis decentralizuotos viešosios finansinių operacijų sistemos „Blockchain“ tipus. skaityti »

Bitkoinai – dvi skirtingos tos pačios monetos pusės

Susidomėjimas bitkoinais tiek Lietuvoje, tiek tarptautinėje arenoje auga. Mūsų šalyje bitkoinų naudojimo plėtrą skatina ne tik į šį verslą įsitraukę privatūs asmenys, bet ir viešojo sektoriaus atstovai. skaityti »

Siūloma reguliuoti bankų galimybes reikalauti laidavimo iš fizinių asmenų už paskolas

Įvertinęs paplitusią komercinių bankų ir kitų kredito įstaigų praktiką reikalauti, kad verslo paskola būtų laiduojama jas gaunančios įmonės savininkų ar kitų fizinių asmenų. skaityti »

„MasterCard“ kurti naujų mokėjimo tipų kviečiasi dizainerius

Mokėjimo sistemų kūrėja „MasterCard“ pasikvietė bendradarbiauti dizaino profesijos studentus, kad šie padėtų sukurti naujo tipo mokėjimo įrenginius be mokėjimo kortelių ir išmaniųjų telefonų. skaityti »

Nuo šiol Lietuvos ir kitų euro zonos šalių bankų sektorių rodikliai palyginami paprasčiau

Neseniai paleista Europos centrinio banko (ECB) platforma „Bankų skiltis“ (Banks‘ Corner), kurioje galima matyti euro zonos šalių bankų sektorių statistiką ir palyginti ją tarpusavyje. skaityti »

Ateityje atsiskaitysime išmaniaisiais laikrodžiais ir drabužiais

Kompanija „MasterCard“ prognozuoja, kad atsiskaitymų per dėvimuosius įrenginius apimtis 2020 m. sudarys 500 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

SEB banko privačiosios bankininkystės paslaugas įvertino žurnalas „Euromoney“

Jau ketvirtą kartą įtakingas tarptautinis kapitalo ir finansų rinkas analizuojantis leidinys „Euromoney“ įvertino SEB banko teikiamas privačiosios bankininkystės paslaugas. skaityti »

Didžiojoje Britanijoje – mokėjimai asmenuke

Didžiosios Britanijos gyventojai jau gali atlikti mokėjimus be įprastų slaptažodžių ir PIN kodų. skaityti »

Eurų banknotų siunta saugiai pasiekė Lietuvos banko pinigų saugyklas

Vasario 18 dieną iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto į Lietuvos banko saugyklas atgabenta eurų banknotų siunta. Ji su policijos palyda saugiai atgabenta į Lietuvos banko saugyklas. skaityti »

Ilgiausiai dirbantys pasaulio bankai

Seniausiam tebeveikiančiam pasaulio bankui šiemet suėjo 544 m. Pateikiame seniausių bankų sąrašą. skaityti »