„Danske Bank“ naujų būsto paskolų portfelis augo 51 proc.

Publikuota: 2013 m. liepos 17 d. trečiadienis

Pirmąjį šių metų pusmetį „Danske Bank“ naujų būsto paskolų portfelis augo 51 proc., lyginant su atitinkamu laikotarpiu pernai. Vidutinė naujos paskolos suma nekilnojamajam turtui šiemet augo 32 proc. ir siekė 202 tūkst. litų. Naujų būsto paskolų sutarčių suma 2013 m. pirmąjį pusmetį iš viso sudarė apie 70 mln. litų.

„Metų pradžioje prasidėjęs būsto paskolų rinkos atsigavimas pirmiausia yra nulemtas atsigaunančio nekilnojamojo turto sektoriaus. Pastebima tendencija, kad prieš priimant sprendimą dėl paskolos yra aktyviai konsultuojamasi bent su trimis bankais, lyginamos jų sąlygos ir tik tada apsisprendžiama dėl nekilnojamojo turto įsigijimo“, – sako Jūratė Nedzinskienė, „Danske Bank“ Asmeninės bankininkystės tarnybos direktorė.

Nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, atsigavimas būsto segmente yra tvarus ir dėsningas. „Nekilnojamojo turto vystytojai į projektus investuoja tiek nuosavas, tiek skolintas lėšas, o tai sąlygoja tvaraus rinkos vystymosi principą. Po krizės išrankesni tapo ir pirkėjai, sprendimą įsigyti butą priimantys tik po didelių ieškojimų ir svarstymų“, – sako Mindaugas Kulbokas, nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec Re&Solution“ vyriausiasis analitikas Baltijos šalims. Pasak M. Kulboko, nekilnojamojo turto paklausa labiausiai jaučiama Vilniuje. Ją sąlygoja vidinė šalies migracija, pagerėję gyventojų lūkesčiai ir palankios finansavimo sąlygos.

Naujai sudarytų būsto paskolų terminas išliko nepakitęs – pirmąjį šių metų pusmetį banko klientai rinkosi 22 metų paskolos grąžinimo terminą. Pasak J. Nedzinskienės, daugiausiai būsto paskolų išduodama Vilniuje, Klaipėdoje ir Kaune. Dažniausiai jos skiriamos naujos statybos būstams – didžioji dalis jų tenka buto įsigijimui, tačiau aktyviau domimasi ir galimybėmis pasiskolinti namo statybai.

Šaltinis: danskebankas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »