„Danske Bank“ naujų būsto paskolų portfelis augo 51 proc.

Publikuota: 2013 m. liepos 17 d. trečiadienis

Pirmąjį šių metų pusmetį „Danske Bank“ naujų būsto paskolų portfelis augo 51 proc., lyginant su atitinkamu laikotarpiu pernai. Vidutinė naujos paskolos suma nekilnojamajam turtui šiemet augo 32 proc. ir siekė 202 tūkst. litų. Naujų būsto paskolų sutarčių suma 2013 m. pirmąjį pusmetį iš viso sudarė apie 70 mln. litų.

„Metų pradžioje prasidėjęs būsto paskolų rinkos atsigavimas pirmiausia yra nulemtas atsigaunančio nekilnojamojo turto sektoriaus. Pastebima tendencija, kad prieš priimant sprendimą dėl paskolos yra aktyviai konsultuojamasi bent su trimis bankais, lyginamos jų sąlygos ir tik tada apsisprendžiama dėl nekilnojamojo turto įsigijimo“, – sako Jūratė Nedzinskienė, „Danske Bank“ Asmeninės bankininkystės tarnybos direktorė.

Nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, atsigavimas būsto segmente yra tvarus ir dėsningas. „Nekilnojamojo turto vystytojai į projektus investuoja tiek nuosavas, tiek skolintas lėšas, o tai sąlygoja tvaraus rinkos vystymosi principą. Po krizės išrankesni tapo ir pirkėjai, sprendimą įsigyti butą priimantys tik po didelių ieškojimų ir svarstymų“, – sako Mindaugas Kulbokas, nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec Re&Solution“ vyriausiasis analitikas Baltijos šalims. Pasak M. Kulboko, nekilnojamojo turto paklausa labiausiai jaučiama Vilniuje. Ją sąlygoja vidinė šalies migracija, pagerėję gyventojų lūkesčiai ir palankios finansavimo sąlygos.

Naujai sudarytų būsto paskolų terminas išliko nepakitęs – pirmąjį šių metų pusmetį banko klientai rinkosi 22 metų paskolos grąžinimo terminą. Pasak J. Nedzinskienės, daugiausiai būsto paskolų išduodama Vilniuje, Klaipėdoje ir Kaune. Dažniausiai jos skiriamos naujos statybos būstams – didžioji dalis jų tenka buto įsigijimui, tačiau aktyviau domimasi ir galimybėmis pasiskolinti namo statybai.

Šaltinis: danskebankas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Europos komisija kuria „Blokchain“ observatoriją

Europos komisija investuoja 500 tūkst. eurų į „Blokchain“ tyrimo observatorijos kūrimą. skaityti »

Geriausiu 2016 metų banknotu išrinti Šveicarijos frankai

Geriausiu 2016 metų banknotu Tarptautinė banknotų draugija išrinko 50 Šveicarijos frankų kupiūrą. Jis išsiskiria vertikaliu dizainu. skaityti »

Bekontakčiai atsiskaitymai sparčiai populiarėja

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliosiomis atsiskaitymo paslaugomis iki 2017 m. vidurio naudosis daugiau nei 100 mln. žmonių. skaityti »

Įdomūs faktai apie pinigus

Kodėl monetos turi briaunas? Kiek pinigų šiuo metu yra pasaulyje? Kaip grynieji kinams padeda rasti sutuoktinį? skaityti »

„Ingenico“ atsiskaitymą per internetą pavers žaidimu

Žymi mokėjimo terminalų gamintoja „Ingenico“ nusprendė į mokėjimų patvirtinimo puslapius įdiegti loterijas ir įvairius žaidimus. skaityti »

Pirkėjai labiau pasitiki savo telefonais nei konsultantais

„Salsify“ atlikti tyrimai rodo, kad pirkėjai labiau pasitiki savo išmaniųjų telefonų teikiama informacija, nei prekybos centrų konsultantais. skaityti »

Ant bendros Baltijos šalių monetos – Lietuvos autoriaus sukurta kasos pynė

Kitąmet Baltijos valstybių šimtmečiui išleidžiamos pirmosios bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės monetos dizaino autoriumi tapo lietuvis Justas Petrulis. skaityti »

Japonija pripažino bitkoinus teisėta valiuta

Japonijos valdžia paskelbė, kad nuo balandžio 1 d. virtualioji valiuta bitkoinas oficialiai pripažįstama legaliu atsiskaitymo būdu. skaityti »

Anglai graibsto monetas su triušiuko atvaizdu

Didžiosios Britanijos monetų rūmai išleido kolekcinių monetų seriją Beatris Potter triušiuko Piterio pasakojimų motyvais. skaityti »

Europoje vis dar dominuoja grynieji

Skaitmeninių mokėjimo sistemų kūrėjai klysta, prognozuodami artėjantį grynųjų pinigų išnykimą. Naujausios apklausos rodo, kad žmonės mėgsta naudotis grynaisiais pinigais. skaityti »