Daugėja vartotojų, kurie su bankais ginčijasi dėl būsto kredito sutarčių

Publikuota: 2012 m. liepos 20 d. penktadienis

Nuo šių metų pradžios vartotojų ir finansų rinkos dalyvių ginčus nagrinėjantis Lietuvos bankas antrąjį ketvirtį gavo beveik penktadaliu daugiau vartotojų kreipimųsi dėl būsto kredito sutarčių nei jų buvo pirmąjį ketvirtį. Tokios pretenzijos sudarė maždaug trečdalį visų ginčų su bankais, kuriuos spręsti vartotojai prašė priežiūros institucijos – Lietuvos banko.

„Ginčai dėl būsto kredito sutarčių kilo dėl bankų siūlomų palūkanų dydžio (pasibaigus fiksuotųjų palūkanų terminui), dėl bankų atsisakymo pakeisti sutarties sąlygas ir kitokių sutarties vykdymo aspektų. Taip pat ginčytasi dėl bankų suteiktų vartojimo kreditų, mokėjimo kortelių ir kitų finansinių paslaugų“, – sakė Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Vartotojų apsaugos ir švietimo skyriaus viršininkas Darius Andriukaitis.

Šių metų antrąjį ketvirtį Lietuvos bankas gavo 148 kreipimusis dėl ginčų su finansų rinkos dalyviais (pirmąjį ketvirtį jų buvo 158): 48 ginčai – dėl bankų teikiamų finansinių paslaugų, 79 – dėl draudimo, 21 ginčas kilo su kitais finansų rinkos dalyviais (vartojimo kredito davėjais, kredito unijomis, mokėjimo paslaugų teikėjais).

Ginčuose su draudimo įmonėmis daugiausia pretenzijų vartotojai šių metų antrąjį ketvirtį, kaip ir anksčiau, reiškė dėl automobilių draudimo.

„Iš esmės visi ginčai draudimo srityje kilo dėl draudimo išmokos dydžio, draudiko sprendimo atsisakyti mokėti draudimo išmoką. Tik keliais atvejais ginčytasi dėl draudiko pateikto regresinio reikalavimo“, – sakė D. Andriukaitis.

Ginčuose su kitais finansų rinkos dalyviais daugiausia buvo nepatenkintų dėl vartojimo kreditų – dažniausiai vartotojai nesutiko su įsiskolinimų pagal vartojimo kredito sutartis dydžiu.

Antrąjį ketvirtį nagrinėdamas ginčus Lietuvos bankas priėmė 7 sprendimus visiškai arba iš dalies patenkinti vartotojo reikalavimus, 26 atvejais vartotojo reikalavimai buvo pripažinti nepagrįstais. Dėl 13 ginčų vartotojams ir finansų rinkos dalyviams pavyko susitarti taikiai.

Nors priežiūros institucijos sprendimai dėl ginčų yra rekomendaciniai, antrąjį metų ketvirtį visi rinkos dalyviai įvykdė Lietuvos banko sprendimus dėl ginčų.

Vartotojai visais atvejais dėl ginčų su finansų rinkos dalyviais turi teisę kreiptis į teismą.

Mažėja gyventojų kreipimųsi, kurie pagal galiojančią tvarką Lietuvos banke negalėjo būti nagrinėjami (ginčas nagrinėjamas ar nagrinėtas teisme, ginčas, kilęs ne tarp vartotojo ir paslaugos teikėjo, ne Lietuvos banko kompetencijai priskirtas ginčo pobūdis ir pan.). Taip pat mažiau buvo ir atvejų, kai vartotojas į Lietuvos banką kreipiasi iš pradžių pretenzijų neišsakęs finansinės paslaugos teikėjui, kaip to reikalaujama.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Latviai neskuba atsisveikinti su latais

Latvija įsivedė eurą 2014 m., tačiau apyvartoje iki šiol yra neiškeista 344,5 mln. latų. skaityti »

Europos Sąjungos gyventojai naudoja daugiau grynųjų

Europos centrinio banko duomenimis, 2015 m. pabaigoje 19-oje Europos Sąjungos šalių buvo naudojama 1,08 trln. eurų, iš kurių 30 proc. sudarė stambios kupiūros po 500 eurų. skaityti »

SEB banko paslaugų sutartys tampa paprastesnės ir dešimtkart trumpesnės

SEB bankas peržiūri ir supaprastina finansinių paslaugų teikimo sutartis. Banko klientai, nuo šių metų imantys vartojimo kreditą, vietoj ankstesnės 12 puslapių sutarties dabar sudaro vos vieno puslapio sutartį, o privatūs lizingo paslaugų naudotojai ‒ dviejų puslapių vietoj buvusios 25 puslapių sutarties. skaityti »

Banko „Citadele“ veidu taps NBA krepšininkas

Latvijos banką „Citadele“ reklamuos iš Latvijos kilęs krepšininkas Kristaps Porzingis. Šiuo metu krepšininkas žaidžia „New York Knicks“ komandoje. skaityti »

Ateityje su finansiniais sunkumais susidūrę bankai bus pertvarkomi naudojant privačias lėšas

Nuo metų pradžios už Lietuvoje veikiančių finansų įstaigų pertvarkymą yra atsakingas Lietuvos bankas kartu su Bendra pertvarkymo valdyba. Į specialų fondą, kurio lėšos gali būti naudojamos probleminiams bankams pertvarkyti, pervesta pirmoji 10,1 mln. eurų įmoka. skaityti »

„Citadele“ banko valdyboje – nauja narė

Š.m. sausį „Citadele” banko Lietuvoje valdybą papildė nauja narė – Dace Priede, kuri „Citadele“ grupėje dirba nuo 2008 m. Eidama valdybos narės pareigas „Citadele“ banke ji bus atsakinga už verslo sritį. skaityti »

Pirmąjį ketvirtį gerokai išaugo „Wincor Nixdorf“ pardavimo apimtys ir pajamos

Vokietijos koncernas „Wincor Nixdorf AG“ skelbia, kad einamųjų 2015–2016 finansinių metų pirmojo ketvirčio grynasis pardavimas, palyginti su ankstesniais metais, išaugo 14 proc., o veiklos pelnas (EBITA) prieš išlaidų restruktūrizavimą padidėjo 78 proc. skaityti »

Padvigubėjo gyventojų, kurie kasdieniams mokėjimams atlikti naudoja mobilųjį telefoną

Sparčiai daugėja gyventojų, naudojančių mobilųjį telefoną kasdieniams mokėjimams, rodo Lietuvos banko užsakymu atlikta apklausa. skaityti »

SEB bankas atnaujina bankomatų tinklą Lietuvoje

SEB bankas investuoja daugiau negu 3,5 mln. eurų į bankomatų tinklo Lietuvoje modernizaciją. Planuojama, kad iki 2019 metų SEB bankas atnaujins daugiau negu 40 proc. bankomatų tinklo ir įrengs daugiau negu 150 naujų bankomatų, pakeisiančių senuosius. skaityti »

Pasaulyje populiarėja neobankai

Neobankai – tai finansinės įstaigos, veikiančios tik per internetą ir besispecializuojančios elektroninės komercijos srityje. skaityti »