Daugėja vartotojų, kurie su bankais ginčijasi dėl būsto kredito sutarčių

Publikuota: 2012 m. liepos 20 d. penktadienis

Nuo šių metų pradžios vartotojų ir finansų rinkos dalyvių ginčus nagrinėjantis Lietuvos bankas antrąjį ketvirtį gavo beveik penktadaliu daugiau vartotojų kreipimųsi dėl būsto kredito sutarčių nei jų buvo pirmąjį ketvirtį. Tokios pretenzijos sudarė maždaug trečdalį visų ginčų su bankais, kuriuos spręsti vartotojai prašė priežiūros institucijos – Lietuvos banko.

„Ginčai dėl būsto kredito sutarčių kilo dėl bankų siūlomų palūkanų dydžio (pasibaigus fiksuotųjų palūkanų terminui), dėl bankų atsisakymo pakeisti sutarties sąlygas ir kitokių sutarties vykdymo aspektų. Taip pat ginčytasi dėl bankų suteiktų vartojimo kreditų, mokėjimo kortelių ir kitų finansinių paslaugų“, – sakė Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Vartotojų apsaugos ir švietimo skyriaus viršininkas Darius Andriukaitis.

Šių metų antrąjį ketvirtį Lietuvos bankas gavo 148 kreipimusis dėl ginčų su finansų rinkos dalyviais (pirmąjį ketvirtį jų buvo 158): 48 ginčai – dėl bankų teikiamų finansinių paslaugų, 79 – dėl draudimo, 21 ginčas kilo su kitais finansų rinkos dalyviais (vartojimo kredito davėjais, kredito unijomis, mokėjimo paslaugų teikėjais).

Ginčuose su draudimo įmonėmis daugiausia pretenzijų vartotojai šių metų antrąjį ketvirtį, kaip ir anksčiau, reiškė dėl automobilių draudimo.

„Iš esmės visi ginčai draudimo srityje kilo dėl draudimo išmokos dydžio, draudiko sprendimo atsisakyti mokėti draudimo išmoką. Tik keliais atvejais ginčytasi dėl draudiko pateikto regresinio reikalavimo“, – sakė D. Andriukaitis.

Ginčuose su kitais finansų rinkos dalyviais daugiausia buvo nepatenkintų dėl vartojimo kreditų – dažniausiai vartotojai nesutiko su įsiskolinimų pagal vartojimo kredito sutartis dydžiu.

Antrąjį ketvirtį nagrinėdamas ginčus Lietuvos bankas priėmė 7 sprendimus visiškai arba iš dalies patenkinti vartotojo reikalavimus, 26 atvejais vartotojo reikalavimai buvo pripažinti nepagrįstais. Dėl 13 ginčų vartotojams ir finansų rinkos dalyviams pavyko susitarti taikiai.

Nors priežiūros institucijos sprendimai dėl ginčų yra rekomendaciniai, antrąjį metų ketvirtį visi rinkos dalyviai įvykdė Lietuvos banko sprendimus dėl ginčų.

Vartotojai visais atvejais dėl ginčų su finansų rinkos dalyviais turi teisę kreiptis į teismą.

Mažėja gyventojų kreipimųsi, kurie pagal galiojančią tvarką Lietuvos banke negalėjo būti nagrinėjami (ginčas nagrinėjamas ar nagrinėtas teisme, ginčas, kilęs ne tarp vartotojo ir paslaugos teikėjo, ne Lietuvos banko kompetencijai priskirtas ginčo pobūdis ir pan.). Taip pat mažiau buvo ir atvejų, kai vartotojas į Lietuvos banką kreipiasi iš pradžių pretenzijų neišsakęs finansinės paslaugos teikėjui, kaip to reikalaujama.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvos įmonės skolinasi drąsiau

Lietuvos banko užsakymu atlikta įmonių apklausa parodė, kad Lietuvoje daugėja pelningai dirbančių įmonių, kurios nebijo skolintis lėšų. skaityti »

Lietuvos banko prognozės dėl euro įvedimo poveikio pildosi

Reitingų agentūroms padidinus Lietuvos kredito reitingus, sumažėjo palūkanų našta valstybei, gyventojams ir verslui, išnyko išlaidos už litų ir eurų keitimą, atpigo tarptautiniai mokėjimai eurais. skaityti »

Singapūre bus ruošiami skaitmeninės epochos bankų darbuotojai

Singapūro bankas „DBS Bank“ atidaro Mokymo centrą, kuris ruoš bankų darbuotojus, atitinkančius skaitmeninės epochos reikalavimus. skaityti »

Vilniaus centre iš monetų sukurtas paminklas įamžins Litą ir pagerbs pirmąjį Lietuvos banko valdytoją

Vilniaus centre, prie Lietuvos banko pastato, iškilmingai atidengtas paminklas pirmajam Lietuvos banko valdytojui Vladui Jurgučiui. skaityti »

Šveicarijos bankai paskelbė neaktyvių sąskaitų savininkus

Šveicarijos bankai specialiame interneto puslapyje paskelbė 2 600 asmenų, kurių sąskaitos nenaudojamos daugybę metų. Tai sąskaitos, kuriose yra daugiau nei 500 frankų ir kurios paskutinį kartą buvo naudojamos iki 1955 metų. skaityti »

Bankomatų rinka augs

Tyrimų kompanijos „Grand View Research, Inc.“ prognozėmis, 2020 metais pasaulinė bankomatų rinka pasieks 24,92 mlrd. JAV dolerių. Nuo 2015 iki 2022 metų rinka augs vidutiniškai 11 proc. per metus. skaityti »

JAV sprendžia, kokią moterį pavaizduoti ant 10 dol. banknoto

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) finansų ministerija pranešė, kad 2016 metais paskelbs, kokia moteris bus pavaizduota ant 10 dolerių banknoto. skaityti »

Keisis slaptažodžių kodų kortelių naudojimas: ką turi padaryti bankų ir kredito unijų klientai

Nuo 2016-ųjų balandžio 1 d. pagal Lietuvos banko valdybos nutarimą esamiems bankų ir kredito unijų klientams įsigalioja papildomi saugumo reikalavimai internetu atliekamiems mokėjimams. skaityti »

„Belgazprombank“ laimėjo geriausio darbdavio premiją

2015 m. gruodžio 9 d. konferencijoje „Premia HR brand 2015“ buvo apdovanoti geriausi metų darbdaviai. Baltarusijos bankas „Belgazprombank“ gavo pirmąją vietą „Respublikos“ nominacijoje. skaityti »

Kazachstane monetos „sveikins“ su Naujaisiais metais

Nacionalinis Kazachstano bankas išleido keturias progines monetas, kuriose vaizduojamas muflonas bata (palaiminimo apeigos), Afganų kurtai ir spalvoti šventiniai žaisliukai su užrašu „Su Naujaisiais metais“. skaityti »