Didesnės kompanijos jaučiasi stabiliau, mažos nerimauja dėl ateities

Publikuota: 2012 m. spalio 18 d. ketvirtadienis

Žvelgdami į 2012 m. antrąjį pusmetį 66,7 proc. įmonių, kuriose dirba 50 ir daugiau darbuotojų, savininkai ir vadovai teigia, kad apyvartinių lėšų trūkumo nepatiria, situaciją vertina kaip stabilią ir gerai valdomą, jaučiasi užtikrinti dėl ateities. Tokius duomenis atskleidė „Danske“ banko užsakymu atliktas įmonių savininkų ir vadovų nuomonės tyrimas.

Pirmąjį 2012 m. pusmetį 54,8 proc. visų tyrime dalyvavusių savininkų ir vadovų sako nesusidūrę su apyvartinio kapitalo problemomis, 29,8 proc. susidūrė su trumpalaikėmis, o 13,9 proc. – su ilgalaikėmis apyvartinio kapitalo problemomis. Dažniausiai trumpalaikes apyvartinio kapitalo problemas patyrė įmonės, kurių metinė apyvarta yra nuo pusės iki 3 mln. litų.

52,0 proc. įmonių savininkų ir vadovų mano, jog situacija besikeičianti, 31,7 proc. sako esantys užtikrinti dėl ateities, 14,7 proc. jaučiasi nestabiliai ir sako esantys priklausomi nuo aplinkybių, todėl įmonėje, tikėtina, gali pristigti apyvartinių lėšų.

„Vertinant apyvartinio kapitalo valdymą smulkiose ir vidutinėse įmonėse, pastebime, kad kur kas ramesnės yra didelės kompanijos. Nedidelės įmonės su apyvartinio kapitalo problemomis dažniau susiduria paprasčiausiai dėl žinių ir kompetencijos stokos. Smulkų ir vidutinių įmonių savininkai ir vadovai turėtų daugiau dėmesio skirti apyvartinio kapitalo valdymui, susipažinti su teoriniais pagrindais, praktiniais patarimais, išbandyti interaktyvias skaičiuokles, kurios padeda įvertinti ir optimizuoti verslo procesus bei pagerinti įmonės apyvartinio kapitalo valdymą“, – sako Algirdas Bogdevičius, „Danske“ banko Verslo klientų lėšų valdymo skyriaus vadovas.

Pasak A. Bogdevičiaus, mažiausiai (25,9 proc.) ateitimi užtikrintos tos, kuriose dirba iki 10 žmonių. Pastarosios dažniau nei kitos jaučiasi ir priklausomos nuo išorinių veiksnių (56,5 proc.).

Panaši tendencija išryškėja ir įmones lyginant pagal metines apyvartas. Dažniau (65,6 proc.) nuo išorinių veiksnių yra priklausomos įmonės, kurių metinė apyvarta yra nuo pusės iki 3 mln. litų. Dėl ateities dažniau (70,3 proc.) užtikrinti savininkai ir vadovai, kurių įmonių metinė apyvarta viršija 3 mln. litų ribą.

Įmonių savininkų ir vadovų tyrimą šių metų rugsėjo mėnesį užsakė „Danske“ bankas, telefoninę apklausą atliko rinkos tyrimų bendrovė „RAIT“. Viso tyrime dalyvavo 252 respondentai.

Šaltinis: danskebankas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Biometrijos būdai mokėjimo operacijoms atlikti

28 proc. 25–34 m. JAV, Didžiosios Britanijos ir Australijos gyventojų jau įgyvendina atsiskaitymus naudodamiesi biometrijos technologijomis: pirštų atspaudų, rainelės ir venų skenavimo atpažinimu. skaityti »

Lietuvoje nukalta „porcelianinė“ latviška moneta

Latvijos bankas išleido unikalios formos sidabrinę kolekcinę monetą „Baltars. Porcelianas“. skaityti »

Įsigyti prekes bus galima per virtualiosios realybės akinius

Užsidėjus „Alibaba“ virtualiosios realybės akinius „Buy+“, bus galima elektroninėje parduotuvėje virtualiai paliesti patikusias prekes ir jas įsigyti. skaityti »

Vasaros olimpinėse žaidynėse – bekontakčiai atsiskaitymo būdai

Vasaros olimpinių žaidynių dalyviai gali išbandyti šiuolaikiškas atsiskaitymo priemones, kurias pasiūlė pagrindinė žaidynių rėmėja „Visa“. skaityti »

„Global Finance“: SEB interneto bankas – geriausias Lietuvoje

Tarptautinis verslo ir finansų žurnalas „Global Finance“ SEB interneto banką įmonėms ir privatiems klientams pripažino geriausiu Lietuvoje. skaityti »

S. Kropas. Kartais jokio reguliavimo geriau nei per didelis reguliavimas?

Būkime pakankamai drąsūs nereguliuoti – taikliai pastebėjo dabar jau buvęs Europos Komisijos komisaras J. Hill, atsakingas už finansų sektorių. Sukurti aibę taisyklių, baksnoti pirštu į jas ir viską grįsti pernelyg detaliu reglamentavimu, ko gero, vienas lengvesnių kelių. skaityti »

Pradėta vieša konsultacija dėl būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšelio ir jo kainos ribos nustatymo

Lietuvos bankas pradėjo viešą konsultaciją dėl mokėjimo paslaugų, kurių kaina bus ribojama, krepšelio sudėties ir jo galimos didžiausios kainos nustatymo metodikos. skaityti »

„Wincor Nixdorf“: įsibėgėjanti restruktūrizacija ir didėjančios pardavimo apimtys

Pirmieji devyni finansinių metų mėnesiai Vokietijos bankinių technologijų kompanijai „Wincor Nixdorf“ buvo sėkmingi. Įsibėgėjo bendrovės restruktūrizacijos programa, augo pardavimo apimtys. skaityti »

„Visa“ atidarys biurą Silicio slėnyje

Planuojama, kad Silicio slėnyje bus bendrovės „Visa“ įkurtas verslo informacijos analizės bei duomenų apsaugos tyrimo centras. skaityti »

Testavimo nepalankiausiomis sąlygomis rezultatai rodo padidėjusį euro zonos bankų sistemos atsparumą

Europos Centrinis Bankas (ECB) paskelbė, kad, remiantis ES mastu atlikto bankų testavimo nepalankiausiomis sąlygomis rezultatais, euro zonos bankų atsparumas padidėjo ir bendri priežiūriniai reikalavimai dėl kapitalo, palyginti su 2015 m., iš esmės nesikeis. skaityti »