Didesnės kompanijos jaučiasi stabiliau, mažos nerimauja dėl ateities

Publikuota: 2012 m. spalio 18 d. ketvirtadienis

Žvelgdami į 2012 m. antrąjį pusmetį 66,7 proc. įmonių, kuriose dirba 50 ir daugiau darbuotojų, savininkai ir vadovai teigia, kad apyvartinių lėšų trūkumo nepatiria, situaciją vertina kaip stabilią ir gerai valdomą, jaučiasi užtikrinti dėl ateities. Tokius duomenis atskleidė „Danske“ banko užsakymu atliktas įmonių savininkų ir vadovų nuomonės tyrimas.

Pirmąjį 2012 m. pusmetį 54,8 proc. visų tyrime dalyvavusių savininkų ir vadovų sako nesusidūrę su apyvartinio kapitalo problemomis, 29,8 proc. susidūrė su trumpalaikėmis, o 13,9 proc. – su ilgalaikėmis apyvartinio kapitalo problemomis. Dažniausiai trumpalaikes apyvartinio kapitalo problemas patyrė įmonės, kurių metinė apyvarta yra nuo pusės iki 3 mln. litų.

52,0 proc. įmonių savininkų ir vadovų mano, jog situacija besikeičianti, 31,7 proc. sako esantys užtikrinti dėl ateities, 14,7 proc. jaučiasi nestabiliai ir sako esantys priklausomi nuo aplinkybių, todėl įmonėje, tikėtina, gali pristigti apyvartinių lėšų.

„Vertinant apyvartinio kapitalo valdymą smulkiose ir vidutinėse įmonėse, pastebime, kad kur kas ramesnės yra didelės kompanijos. Nedidelės įmonės su apyvartinio kapitalo problemomis dažniau susiduria paprasčiausiai dėl žinių ir kompetencijos stokos. Smulkų ir vidutinių įmonių savininkai ir vadovai turėtų daugiau dėmesio skirti apyvartinio kapitalo valdymui, susipažinti su teoriniais pagrindais, praktiniais patarimais, išbandyti interaktyvias skaičiuokles, kurios padeda įvertinti ir optimizuoti verslo procesus bei pagerinti įmonės apyvartinio kapitalo valdymą“, – sako Algirdas Bogdevičius, „Danske“ banko Verslo klientų lėšų valdymo skyriaus vadovas.

Pasak A. Bogdevičiaus, mažiausiai (25,9 proc.) ateitimi užtikrintos tos, kuriose dirba iki 10 žmonių. Pastarosios dažniau nei kitos jaučiasi ir priklausomos nuo išorinių veiksnių (56,5 proc.).

Panaši tendencija išryškėja ir įmones lyginant pagal metines apyvartas. Dažniau (65,6 proc.) nuo išorinių veiksnių yra priklausomos įmonės, kurių metinė apyvarta yra nuo pusės iki 3 mln. litų. Dėl ateities dažniau (70,3 proc.) užtikrinti savininkai ir vadovai, kurių įmonių metinė apyvarta viršija 3 mln. litų ribą.

Įmonių savininkų ir vadovų tyrimą šių metų rugsėjo mėnesį užsakė „Danske“ bankas, telefoninę apklausą atliko rinkos tyrimų bendrovė „RAIT“. Viso tyrime dalyvavo 252 respondentai.

Šaltinis: danskebankas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Pradedamos kaldinti 1 euro lietuviškos monetos

Birželio 16-ąją Vilniuje, Lietuvos monetų kalykloje, pradedamos kaldinti 1 euro lietuviškos monetos. skaityti »

Lietuvoje ketinama įtvirtinti bankų riziką ribojančius „Bazelio 3“ reikalavimus

Į Lietuvos finansų sektorių reglamentuojančius teisės aktus ketinama perkelti Bazelio bankų priežiūros komiteto patvirtintus naujus kredito įstaigų ir investicinių įmonių riziką ribojančius reikalavimus („Bazelis 3“ paketą). skaityti »

Bankams teikiant daugiau informacijos mokesčių inspektoriams, bus daugiau skaidrumo

Seimas svarsto siūlymą šalies bankus įpareigoti kartą per metus Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) teikti informaciją apie klientus ir jų finansines operacijas. skaityti »

Su mokėjimo kortele lietuviai vis dar skuba prie bankomato, estai atsiskaito vietoje

Estijoje 52 proc. visų mėnesio išlaidų sudaro atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis, o Lietuvoje šis rodiklis yra 31 proc., Latvijoje – 35 proc. visų mėnesio išlaidų. skaityti »

Lietuvos bankas nekeičia palūkanų normos už centriniame banke laikomas komercinių bankų lėšas

Lietuvos bankas komerciniams šalies bankams ir toliau taikys nulines palūkanų normas už Lietuvos banke laikomas privalomąsias atsargas litais. skaityti »

SEB bankas – geidžiamiausių darbdavių trejetuke jau dešimtmetį

SEB bankas jau dešimt metų iš eilės išlieka geidžiamiausiųjų šalies darbdavių trejetuke dienraščio „Verslo žinios“ ir karjeros portalo „cv.lt“ organizuojamuose rinkimuose. skaityti »

Latvijos bankas: Lietuvos narystė euro zonoje padidins Baltijos šalių investicinį patrauklumą

Lietuvos prisijungimas prie euro zonos padidins trijų Baltijos valstybių investicinį patrauklumą. skaityti »

Leidimas įsivesti eurą reiškia ir narystę Bankų sąjungoje

Lietuvos narystė euro zonoje reiškia ir šalies prisijungimą prie Europos Sąjungos bankų sąjungos, teigia Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Baltijos valstybių centrinių bankų vadovai: Lietuvos prisijungimas prie euro zonos būtų naudingas visam regionui

Artėjant Europos institucijų sprendimo dėl Lietuvos pakvietimo įstoti į euro zoną priėmimui, Baltijos valstybių centrinių bankų vadovai teigia, kad įstojimas į euro zoną sustiprintų ne tik Lietuvą, bet ir visą Baltijos regioną. skaityti »

2014 m. pirmąjį ketvirtį bankai stiprino kapitalą, jų turtas beveik nekito

Nors bankai yra gerai kapitalizuoti, šių metų pradžioje daugelis bankų savo kapitalą dar labiau sustiprino 2013-aisiais uždirbtu pelnu. skaityti »