Didesnės kompanijos jaučiasi stabiliau, mažos nerimauja dėl ateities

Publikuota: 2012 m. spalio 18 d. ketvirtadienis

Žvelgdami į 2012 m. antrąjį pusmetį 66,7 proc. įmonių, kuriose dirba 50 ir daugiau darbuotojų, savininkai ir vadovai teigia, kad apyvartinių lėšų trūkumo nepatiria, situaciją vertina kaip stabilią ir gerai valdomą, jaučiasi užtikrinti dėl ateities. Tokius duomenis atskleidė „Danske“ banko užsakymu atliktas įmonių savininkų ir vadovų nuomonės tyrimas.

Pirmąjį 2012 m. pusmetį 54,8 proc. visų tyrime dalyvavusių savininkų ir vadovų sako nesusidūrę su apyvartinio kapitalo problemomis, 29,8 proc. susidūrė su trumpalaikėmis, o 13,9 proc. – su ilgalaikėmis apyvartinio kapitalo problemomis. Dažniausiai trumpalaikes apyvartinio kapitalo problemas patyrė įmonės, kurių metinė apyvarta yra nuo pusės iki 3 mln. litų.

52,0 proc. įmonių savininkų ir vadovų mano, jog situacija besikeičianti, 31,7 proc. sako esantys užtikrinti dėl ateities, 14,7 proc. jaučiasi nestabiliai ir sako esantys priklausomi nuo aplinkybių, todėl įmonėje, tikėtina, gali pristigti apyvartinių lėšų.

„Vertinant apyvartinio kapitalo valdymą smulkiose ir vidutinėse įmonėse, pastebime, kad kur kas ramesnės yra didelės kompanijos. Nedidelės įmonės su apyvartinio kapitalo problemomis dažniau susiduria paprasčiausiai dėl žinių ir kompetencijos stokos. Smulkų ir vidutinių įmonių savininkai ir vadovai turėtų daugiau dėmesio skirti apyvartinio kapitalo valdymui, susipažinti su teoriniais pagrindais, praktiniais patarimais, išbandyti interaktyvias skaičiuokles, kurios padeda įvertinti ir optimizuoti verslo procesus bei pagerinti įmonės apyvartinio kapitalo valdymą“, – sako Algirdas Bogdevičius, „Danske“ banko Verslo klientų lėšų valdymo skyriaus vadovas.

Pasak A. Bogdevičiaus, mažiausiai (25,9 proc.) ateitimi užtikrintos tos, kuriose dirba iki 10 žmonių. Pastarosios dažniau nei kitos jaučiasi ir priklausomos nuo išorinių veiksnių (56,5 proc.).

Panaši tendencija išryškėja ir įmones lyginant pagal metines apyvartas. Dažniau (65,6 proc.) nuo išorinių veiksnių yra priklausomos įmonės, kurių metinė apyvarta yra nuo pusės iki 3 mln. litų. Dėl ateities dažniau (70,3 proc.) užtikrinti savininkai ir vadovai, kurių įmonių metinė apyvarta viršija 3 mln. litų ribą.

Įmonių savininkų ir vadovų tyrimą šių metų rugsėjo mėnesį užsakė „Danske“ bankas, telefoninę apklausą atliko rinkos tyrimų bendrovė „RAIT“. Viso tyrime dalyvavo 252 respondentai.

Šaltinis: danskebankas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

K. Donelaičiui skirta sidabro moneta bus pristatyta Lietuvių literatūros ir tautosakos institute sostinėje

Antradienį, sausio 28 d., Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 50 litų kolekcinę (proginę) monetą, skirtą Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms. skaityti »

Lietuvos obligacijų emisijos platinimo laikas pasirinktas tinkamai

Lietuva platino naują euroobligacijų emisiją – po metų pertraukos Lietuva išeina į tarptautines rinkas diena vėliau, nei tą patį padarė Latvija. skaityti »

SEB banko analitikų makrokomentaras: „Kodėl skubame įsivesti eurą greičiau nei britai, švedai ir lenkai?“

Diskusijose dėl euro įvedimo pasikartoja vienas ir tas pats argumentas, esą kodėl jaučiamės protingesni už britus, švedus ar lenkus, kurie savo nacionalinių valiutų bent jau kol kas neketina atsisakyti. skaityti »

Vyriausybė patvirtino auditorių nustatytą „Snoro“ akcijų vertę

Remdamasi audito bendrovės „Deloitte Lietuva“ išvadomis, Finansų ministerija pasiūlė, o Vyriausybė šiandien patvirtino visuomenės poreikiams paimtų banko „Snoras“ akcijų kainą – 0,00 lito už vieną akciją. skaityti »

Didžiausio Kazachstano banko valdybos pirmininkei – „Metų moters“ apdovanojimas

Internetinis žurnalas „Vlast“ apdovanojo pirmąjį premijos „Metų žmonės“ laureatą kategorijoje „Metų moteris“. Šios premijos laimėtoja šiemet tapo AB „Narodnyj bank Kazachstana“ valdybos pirmininkė Umut Šajachmetova. skaityti »

Europos Komisija Lietuvos galimybes jau kitais metais įsivesti eurą vertina kaip labai realias

Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju, Komisijos nariu atsakingu už Ekonomikos ir finansų klausimus bei eurą Olli Rehnu aptarė Lietuvos pažangą ir mūsų valstybės pasirengimą stojimui į euro zoną. skaityti »

R. Šadžius: „Tikimės, kad jau nuo kitų metų visose trijose Baltijos valstybėse cirkuliuos vieninga valiuta“

Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius Rygoje dalyvavo euro įvedimui Latvijoje skirtame renginyje, į kurį pakvietė šios šalies Ministras Pirmininkas. skaityti »

SEB bankas: mažų ir vidutinių įmonių lūkesčiai ir toliau išlieka nuosaikūs

Antrus metus iš eilės SEB banko atlikta mažų ir vidutinių įmonių apklausa „Verslo barometras“ rodo, kad jų nuotaikos beveik nekinta. skaityti »

Vokietijos Bundesbankas pervežė į Vokietiją 37 tonas aukso

Vokietijos Bundesbankas (vok. Deutsche Bundesbank) 2013 metais iš Niujorko ir Paryžiaus saugyklų pervežė į Frankfurtą beveik 37 tonas aukso. skaityti »

Pirmoji lietuviška kolekcinė eurų moneta būtų skirta monetų kalybai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje

Jei Europos Sąjungos Taryba nuspręstų leisti Lietuvai 2015 m. įsivesti eurą, pirmąja lietuviška kolekcine eurų moneta taptų monetų kalybai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje skirta aukso moneta. skaityti »