Ekonomikai šylant įmonės drąsiau skolinasi apyvartinėms lėšoms

Publikuota: 2013 m. gegužės 15 d. trečiadienis

 

SEB banko duomenimis, Lietuvos įmonės ima drąsiau žvelgti į verslo ateitį ir daugiau naudojasi trumpalaikio kreditavimo ir lėšų valdymo paslaugomis, padedančiomis padidinti apyvartą. SEB banko statistika rodo, kad įmonės dažniau naudojasi kredito limitais, sąskaitos likučio perviršio (overdraft) paslauga, apyvartinių lėšų didinimo galimybe naudojantis faktoringu.

Palyginus SEB banko 2012 m. balandžio pabaigos ir 2013 m. balandžio pabaigos duomenis, galima pastebėti, kad įmonėms suteiktų kredito limitų vertė padidėjo beveik 12 proc., faktoringo – 52 proc., o banko nustatyta sąskaitos likučio perviršio suma padidėjo daugiau negu dvigubai – 111 procento. SEB banko statistika taip pat rodo, kad įmonės ne tik užsisakinėjo šias paslaugas, bet ir aktyviau jomis naudojosi siekdamos didinti apyvartą: palyginus 2012 m. balandžio pabaigos ir 2013 m. balandžio pabaigos duomenis, matyti, kad per metus įmonės ėmė 15 proc. daugiau naudotis joms suteiktais kredito limitais, 39 proc. daugiau - faktoringu, 13 proc. daugiau – sąskaitos likučio perviršiu.

„Lietuvos ekonominis klimatas pamažu šyla, todėl pastebime gerėjančius įmonių lūkesčius didinti pardavimo mastą, t. y. ne tik turėti daugiau apyvartinių lėšų atsargų, bet ir jomis naudotis. Jau pernai pamatėme, kad įmonės dažniau siekė užsitikrinti galimą papildomą banko finansavimą, o šiemet jos noriau išnaudoja šio papildomo finansavimo galimybes didinti apyvartą. Ypač tai pasakytina apie eksporto rinkas, kuriose verslo mastas jau viršija prieškrizinį lygmenį“, – sakė SEB banko prezidento pavaduotojas ir Verslo bankininkystės tarnybos direktorius Aivaras Čičelis.

 

 

 

 

 

 

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo terminalai stovi ir cerkvėse

Italijos cerkvėse stovi mokėjimo terminalai, kuriuose susimokėjus kreditine kortele, galima nusipirkti žvakutę. skaityti »

Gerk ir susimokėk už kelionę buteliu

Kelias dienas Londone už važiavimą metro buvo galima susimokėti... buteliu. skaityti »

Biometrijos technologijos daugiausiai naudojamos Azijoje

HSBC ataskaita „Trust in Technology“ parodė, kad Azija ir Artimieji Rytai lenkia Vakarų Europą biometrinės identifikacijos būdų naudojimu. skaityti »

Prekes bus galima įsigyti per virtualiosios realybės akinius

Mokėjimo procesų bendrovė „WorldPay“ sukūrė sistemą, kuria naudojantis per virtualiosios realybės įrenginį bus galima atlikti finansines operacijas. skaityti »

Rusijoje bankomatai klientus pažins iš veido

Stambiausi Rusijos bankai planuoja įdiegti į savo bankomatus sistemą, kuri pažins klientus iš veido. skaityti »

Lietuvoje populiarėja tarpusavio skolinimosi platformos

2017 m. pirmąjį ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos skolinimo apimtį sparčiai didino. skaityti »

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Šveicarijoje bus naudojama bendra bankomatų operacinė sistema

Šveicarijos bankai diegia standartizuotą operacinę sistemą, skirtą visiems šalies bankomatams. skaityti »

Išgėrei per daug – negalėsi pasinaudoti mokėjimo kortelėmis

Sukurta mobilioji programėlė „DrnkPay“, padėsianti kovoti su priklausomybe nuo alkoholio. skaityti »

Virtualiosios valiutos „Ethereum“ vertė staigiai išaugo

„Ethereum“ kaina per parą išaugo 25 proc. Dar metų pradžioje ši virtualioji valiuta kainavo vos 8 dolerius. „Ethereum“ išpopuliarino gamintojai ir verslo klientai. skaityti »