Europos investicijų fondas ir Šiaulių bankas pasirašė pirmąją sutartį Lietuvoje dėl labai mažų įmonių finansavimo pagal mikrofinansų priemonę „Progress“

Publikuota: 2011 m. birželio 28 d. antradienis

Europos investicijų fondas (EIF) ir Šiaulių bankas šiandien pasirašė sutartį, pagal kurią mikroįmonėms Lietuvoje kredituoti skiriami 5 milijonai eurų.

Pagal sutartį Šiaulių bankas turės dar didesnes galimybes aktyviai teikti kreditus smulkiesiems verslininkams ir sudarys ypač palankias sąlygas Lietuvos moterims gauti finansavimą verslo vystymui.

Šis sandoris pasirašytas, siekiant įgyvendinti Europos mikrofinansų priemonę „Progress“, kuri yra finansuojama Europos Komisijos bei Europos investicijų banko (EIB) lėšomis ir kurią administruoja Europos investicijų fondas.

Komentuodamas sandorį, Europos investicijų fondo vadovas Richardas Pelly sakė: „Mes džiaugiamės, kad pirmąją sutartį, įgyvendinant Europos mikrofinansų priemonę „Progress“, pasirašome su Šiaulių banku. Aš esu įsitikinęs, kad šis ilgalaikis finansavimas paskatins mikroįmonių steigimą – ypač tų, kurioms vadovauja moterys, bei paspartins ekonomikos augimą ir naujų darbo vietų kūrimą Lietuvoje“.

„Ši mikrofinansų priemonė yra svarbi, plečiant mikroįmonių veiklą, skatinant investicijas į gebėjimus, kokybiškas darbo vietas ir socialinę sanglaudą, taip pat moterų verslumą. Tikime, kad „Progress“ iniciatyva gali veiksmingai prisidėti prie ekonomikos dinamikos ir užimtumo didinimo šalies regionuose“, – sakė Šiaulių banko administracijos vadovas Audrius Žiugžda.

Pasirašyta sutartis leis Šiaulių bankui dar labiau plėsti smulkiojo ir vidutinio verslą finansavimą bei didinti teikiamų mikrokreditų apimtis. Ši sutartis – tai ilgalaikio ir glaudaus EIB grupės ir Šiaulių banko bendradarbiavimo tęsinys. Įgyvendinant JEREMIE (bendros Europos lėšos labai mažoms, mažosioms ir vidutinėms įmonėms) priemonę, Šiaulių bankas su EIF yra pasirašęs dvi sutartis dėl smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių finansavimo – 2010 m. sausio mėn. (40 mln. eurų) ir 2011 m. birželio mėn. (25 mln. eurai). Taip pat bankas teikia paskolos pagal JESSICA (bendra Europos parama tvarioms investicijoms į miestų teritorijas) iniciatyvą daugiabučių namų atnaujinimui bei renovacijai Lietuvoje – šiam finansavimui teikti Šiaulių bankas pernai pasirašė dvi sutartis su EIB: gegužę – dėl 6 mln. eurų, lapkričio mėn. – dėl 15 mln. eurų paskolos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »