Ilgiausiai dirbantys pasaulio bankai

Publikuota: 2016 m. vasario 17 d. trečiadienis

Pirminė žodžio „bankas“ reikšmė – suoliukas arba stalas, ant kurio keisdavo monetas (iš italų kl.). Dabar banko reikšmė gerokai išsiplėtė – tai finansinė organizacija, teikianti įvairias finansines paslaugas.

Pirmąsias bankų paslaugas teikė komercinės įstaigos, kurios turėjo pakankamai finansų ir klientų, prašančių paskolų. Vėliau finansinės paslaugos išsiplėtė.

Seniausiam tebeveikiančiam pasaulio bankui šiemet suėjo 544 m. Pateikiame seniausių bankų dešimtuką:

1. Monte dei Paschi di Siena (Italija, 1472 m.)

Bankas buvos įsteigtas teikti paskoloms Sienos respublikos gyventojams. Šiuo metu bankas turi 2 000 skyrių ir 4,5 mln. klientų.

2. Berenberg Bank (Vokietija, 1590 m.)

Banką įkūrė medžiagų ir drabužių pardavėjai broliai Hansas ir Paulas Berenbergai iš Belgijos. Kadangi gerai sekėsi prekyba, jie pradėjo teikti paskolas pirkėjams. Vėliau prie brolių prisijungė Johnas Gosleris.

3. Stadsbank van Lening (Olandija, 1614 m.)

Amsterdame įkurtas bankas turi šešis skyrius, dvi parduotuves ir aukcionų namus. Bankas kaip užstatą priima juvelyrinius dirbinius iš brangiųjų metalų, muzikos instrumentus, vaizdo kameras ir net dviračius. Daiktai saugomi 6 mėnesius, jei neišperkami, keliauja į aukcioną.

4. Sveriges Riksbank (Švedija, 1668 m.)

Tai vienas iš Pasaulio centrinių bankų. Jo pirmtakas – Stokholmo bankas, kuris bankrutavo išdavęs per daug kreditų. Įkūrus naują banką, rizikos pradėtos griežčiau kontroliuoti.  

 5. C. Hoare & Co (Anglija, 1672 m.)

Banką įkūrė juvelyras Richard Hoare. Jis turėjo juvelyrikai būtinas saugias patalpas, kurios pravertė ir pinigams saugoti. Iki šiol bankas yra Hoare šeimos asmeninė nuosavybė, priklausantis jau 11-ai kartai.

6. Metzler Bank (Vokietija,  1674 m.)

Frankfurte įkurtas bankas tebepriklauso Metzler šeimai. Jos atstovai yra Frankfurto fondų biržos nariai.

7. Coutts (Anglija, 1692 m.)

Banko įkūrėjas – juvelyras Johnas Campbellas, turėjęs parduotuvėlę Londono paplūdimyje. 1755 m. jo anūkė ištekėjo už prekybininko Jameso Couttso ir bankas buvo pervadintas į „Campbell & Coutts“.

8. Bank of England (Anglija, 1694 m.)

Banką Londone įkūrė akcininkai. Jis nuo pat pradžių veikė kaip britų vyriausybės iždas ir iki šiol yra Jungtinės karalystės centrinis bankas, valdantis kreditinę finansinę šalies politiką.

9. Bank of Scotland (Škotija, 1695 m.)

Banką įsteigė Škotijos parlamentas, siekdamas paremti šalies prekybininkus.  Iš pradžių bankui buvo draudžiama kredituoti vyriausybę be parlamento sutikimo.

Šaltinis: mogu.by
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Išleidžiama moneta, skirta A. J. Greimo 100-osioms gimimo metinėms

Lietuvos bankas paskelbė išleidžiantis naują kolekcinę sidabro monetą, skirtą pasaulinio lygio mokslininko, semiotikos darbų autoriaus Algirdo Juliaus Greimo 100-osioms gimimo metinėms. skaityti »

Mokėjimo terminalų rinkos prognozės 2020-iesiems

Per penkerius metus mokėjimo terminalų skaičius pasaulyje turėtų išaugti dvigubai. skaityti »

„Visa“ plečia atsiskaitymą QR kodais

„Visa“ pranešė, kad netrukus QR kodais bus galima atlikti finansines operacijas Egipte, Indonezijoje, Kazachstane, Nigerijoje Pakistane ir Vietname. skaityti »

Šiaulių banko grupės uždirbo rekordinį pelną

2016 metais Šiaulių banko grupė uždirbo 43,7 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno – tai 83 proc. daugiau nei 2015 metais. skaityti »

SWIFT įdiegė naują traptautinių mokėjimų sistemą be „blokchain“

Įdiegdama naują sistemą, SWIFT siekia modernizuoti tarptautinius mokėjimus, padaryti pinigų pervedimą pigesnį ir greitesnį. skaityti »

80 proc. naujų įmonių sąskaitas atidaro internetu

„Danske Bank“ duomenimis, praėjusiais metais 7 iš 10 naujų įmonių buvo įregistruotos internetu. skaityti »

Lietuvos bankas veiks ne tik kaip reiklus reguliuotojas, bet ir kaip prižiūrimų rinkos dalyvių partneris

Absoliuti dauguma Lietuvos banko prižiūrimų finansų rinkos dalyvių pripažįsta, kad centrinio banko priežiūra yra veiksminga, o respondentai aukštai vertina priežiūros darbuotojų kompetenciją ir elgesį. skaityti »

Už drabužius bus galima susimokėti per veidrodį

„eBay“ gamintojai sukūrė bekontaktį veidrodį „Oak Mirror“, per kurį galima susimokėti neišeinant iš parduotuvės matavimosi kabinos. skaityti »

„Blockchain“ ir biometrijos projektas – patogiam naudojimuisi bankinėmis paslaugomis

Kovo mėnesį Taline vyksiančioje konferencijoje „Blockchain & Bitcoin Conference Tallinn“ bus pristatytas naujas projektas „Humaniq“. skaityti »

Anglijoje galima atsiskaityti balso komandomis

Didžiosios Britanijos bankas „Santander“ pirmasis šalyje įgyvendino atsiskaitymus, patvirtinant tapatybę balso atpažinimo technologija. skaityti »