Ilgiausiai dirbantys pasaulio bankai

Publikuota: 2016 m. vasario 17 d. trečiadienis

Pirminė žodžio „bankas“ reikšmė – suoliukas arba stalas, ant kurio keisdavo monetas (iš italų kl.). Dabar banko reikšmė gerokai išsiplėtė – tai finansinė organizacija, teikianti įvairias finansines paslaugas.

Pirmąsias bankų paslaugas teikė komercinės įstaigos, kurios turėjo pakankamai finansų ir klientų, prašančių paskolų. Vėliau finansinės paslaugos išsiplėtė.

Seniausiam tebeveikiančiam pasaulio bankui šiemet suėjo 544 m. Pateikiame seniausių bankų dešimtuką:

1. Monte dei Paschi di Siena (Italija, 1472 m.)

Bankas buvos įsteigtas teikti paskoloms Sienos respublikos gyventojams. Šiuo metu bankas turi 2 000 skyrių ir 4,5 mln. klientų.

2. Berenberg Bank (Vokietija, 1590 m.)

Banką įkūrė medžiagų ir drabužių pardavėjai broliai Hansas ir Paulas Berenbergai iš Belgijos. Kadangi gerai sekėsi prekyba, jie pradėjo teikti paskolas pirkėjams. Vėliau prie brolių prisijungė Johnas Gosleris.

3. Stadsbank van Lening (Olandija, 1614 m.)

Amsterdame įkurtas bankas turi šešis skyrius, dvi parduotuves ir aukcionų namus. Bankas kaip užstatą priima juvelyrinius dirbinius iš brangiųjų metalų, muzikos instrumentus, vaizdo kameras ir net dviračius. Daiktai saugomi 6 mėnesius, jei neišperkami, keliauja į aukcioną.

4. Sveriges Riksbank (Švedija, 1668 m.)

Tai vienas iš Pasaulio centrinių bankų. Jo pirmtakas – Stokholmo bankas, kuris bankrutavo išdavęs per daug kreditų. Įkūrus naują banką, rizikos pradėtos griežčiau kontroliuoti.  

 5. C. Hoare & Co (Anglija, 1672 m.)

Banką įkūrė juvelyras Richard Hoare. Jis turėjo juvelyrikai būtinas saugias patalpas, kurios pravertė ir pinigams saugoti. Iki šiol bankas yra Hoare šeimos asmeninė nuosavybė, priklausantis jau 11-ai kartai.

6. Metzler Bank (Vokietija,  1674 m.)

Frankfurte įkurtas bankas tebepriklauso Metzler šeimai. Jos atstovai yra Frankfurto fondų biržos nariai.

7. Coutts (Anglija, 1692 m.)

Banko įkūrėjas – juvelyras Johnas Campbellas, turėjęs parduotuvėlę Londono paplūdimyje. 1755 m. jo anūkė ištekėjo už prekybininko Jameso Couttso ir bankas buvo pervadintas į „Campbell & Coutts“.

8. Bank of England (Anglija, 1694 m.)

Banką Londone įkūrė akcininkai. Jis nuo pat pradžių veikė kaip britų vyriausybės iždas ir iki šiol yra Jungtinės karalystės centrinis bankas, valdantis kreditinę finansinę šalies politiką.

9. Bank of Scotland (Škotija, 1695 m.)

Banką įsteigė Škotijos parlamentas, siekdamas paremti šalies prekybininkus.  Iš pradžių bankui buvo draudžiama kredituoti vyriausybę be parlamento sutikimo.

Šaltinis: mogu.by
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Bankų veiklos rodikliai: stabilios augimo tendencijos

Lietuvos bankų asociacija paskelbė apibendrintus šių metų trečiojo ketvirčio Lietuvoje veikiančių bankų finansinių grupių veiklos rodiklius. skaityti »

„Citadele“ bankas Lietuvoje per devynis 2016 m. mėnesius uždirbo 2 mln. eurų grynojo pelno

Per 9 š. m. mėnesius „Citadele“ bankas Lietuvoje uždirbo 2 mln. eurų grynojo pelno. skaityti »

Eurosistemai pratęsus skatinimo programą Lietuvoje toliau vyraus žemos palūkanos

Europos Centrinio Banko (ECB) valdančiajai tarybai nusprendus tęsti Eurosistemos išplėstinę turto pirkimo programą ir po 2017 metų kovo, artimiausiais metais išsilaikys palankios finansavimosi sąlygos Lietuvai, jos įmonėms ir gyventojams. skaityti »

„The Banker“ išrinko Šiaulių banką geriausiu 2016-ųjų Lietuvos banku

Didžiosios Britanijos dienraščio „The Financial Times“ leidžiamas žurnalas „The Banker“ Šiaulių banką pripažino geriausiu 2016 metų Lietuvos banku. skaityti »

Išleidęs obligacijas Latvijos bankas „Citadele“ pritraukė 40 mln. eurų

Gruodžio 6 d. Latvijos bankas AS „Citadele banka“ išleido obligacijas, kurių vertė – 40 mln. eurų. skaityti »

Trumpa bankomato istorija...

Automatinė pinigų gryninimo sistema „De La Rue“ – taip buvo pavadintas pirmasis Londone 1967 metais įrengtas grynųjų pinigų išdavimo automatas. skaityti »

Austrijos bankas naudos bekontakčius „Diebold Nixdorf“ bankomatus

Austrijos bankų grupė „Raiffeise Bank“ pasirašė susitarimą su bankomatų gamintoja „Diebold Nixdorf“ dėl 1 200 bekontakčių bankomatų įdiegimo bankų skyriuose. skaityti »

Europoje bus įgyvendinta bendra pervedimų sistema

Europos mokėjimų taryba patvirtino, kad 2017 m. lapkritį bus paleista bendra momentinių pervedimų sistema. skaityti »

„Ingenico“ pristatė plonytį mobilųjį mokėjimo terminalą nedidelėms prekyvietėms

Patikimų atsiskaitymo priemonių lyderė pasaulyje bendrovė „Ingenico“ parodoje „Trustech“, neseniai vykusioje Kanuose, pristatė naują mobiliojo atsiskaitymo sprendimą „Link/2500“. skaityti »

Patvirtinta, kad keturi bankai yra nacionalinės sisteminės svarbos įstaigos

AB SEB bankas, „Swedbank“, AB, AB DNB bankas ir AB Šiaulių bankas toliau yra laikomi nacionalinės sisteminės svarbos įstaigomis. skaityti »