Ilgiausiai dirbantys pasaulio bankai

Publikuota: 2016 m. vasario 17 d. trečiadienis

Pirminė žodžio „bankas“ reikšmė – suoliukas arba stalas, ant kurio keisdavo monetas (iš italų kl.). Dabar banko reikšmė gerokai išsiplėtė – tai finansinė organizacija, teikianti įvairias finansines paslaugas.

Pirmąsias bankų paslaugas teikė komercinės įstaigos, kurios turėjo pakankamai finansų ir klientų, prašančių paskolų. Vėliau finansinės paslaugos išsiplėtė.

Seniausiam tebeveikiančiam pasaulio bankui šiemet suėjo 544 m. Pateikiame seniausių bankų dešimtuką:

1. Monte dei Paschi di Siena (Italija, 1472 m.)

Bankas buvos įsteigtas teikti paskoloms Sienos respublikos gyventojams. Šiuo metu bankas turi 2 000 skyrių ir 4,5 mln. klientų.

2. Berenberg Bank (Vokietija, 1590 m.)

Banką įkūrė medžiagų ir drabužių pardavėjai broliai Hansas ir Paulas Berenbergai iš Belgijos. Kadangi gerai sekėsi prekyba, jie pradėjo teikti paskolas pirkėjams. Vėliau prie brolių prisijungė Johnas Gosleris.

3. Stadsbank van Lening (Olandija, 1614 m.)

Amsterdame įkurtas bankas turi šešis skyrius, dvi parduotuves ir aukcionų namus. Bankas kaip užstatą priima juvelyrinius dirbinius iš brangiųjų metalų, muzikos instrumentus, vaizdo kameras ir net dviračius. Daiktai saugomi 6 mėnesius, jei neišperkami, keliauja į aukcioną.

4. Sveriges Riksbank (Švedija, 1668 m.)

Tai vienas iš Pasaulio centrinių bankų. Jo pirmtakas – Stokholmo bankas, kuris bankrutavo išdavęs per daug kreditų. Įkūrus naują banką, rizikos pradėtos griežčiau kontroliuoti.  

 5. C. Hoare & Co (Anglija, 1672 m.)

Banką įkūrė juvelyras Richard Hoare. Jis turėjo juvelyrikai būtinas saugias patalpas, kurios pravertė ir pinigams saugoti. Iki šiol bankas yra Hoare šeimos asmeninė nuosavybė, priklausantis jau 11-ai kartai.

6. Metzler Bank (Vokietija,  1674 m.)

Frankfurte įkurtas bankas tebepriklauso Metzler šeimai. Jos atstovai yra Frankfurto fondų biržos nariai.

7. Coutts (Anglija, 1692 m.)

Banko įkūrėjas – juvelyras Johnas Campbellas, turėjęs parduotuvėlę Londono paplūdimyje. 1755 m. jo anūkė ištekėjo už prekybininko Jameso Couttso ir bankas buvo pervadintas į „Campbell & Coutts“.

8. Bank of England (Anglija, 1694 m.)

Banką Londone įkūrė akcininkai. Jis nuo pat pradžių veikė kaip britų vyriausybės iždas ir iki šiol yra Jungtinės karalystės centrinis bankas, valdantis kreditinę finansinę šalies politiką.

9. Bank of Scotland (Škotija, 1695 m.)

Banką įsteigė Škotijos parlamentas, siekdamas paremti šalies prekybininkus.  Iš pradžių bankui buvo draudžiama kredituoti vyriausybę be parlamento sutikimo.

Šaltinis: mogu.by
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Technologijos keičia lietuvių požiūrį į pinigų skolinimąsi

Lietuvos bankų klientai vis labiau pasitiki moderniomis technologijomis: jau kas trečiam yra patogu internetu sužinoti vartojimo paskolos sąlygas. skaityti »

Kodėl bankai klausia?

Pastaruoju metu viešumoje vis dažniau keliami klausimai, kokiais tikslais bankai prašo klientų užpildyti anketas, kuriose prašoma pateikti tam tikrus duomenis apie save. skaityti »

Siekdamas efektyvumo Lietuvos bankas veiklą sutelks Žirmūnuose

Siekdamas mažinti veiklos išlaidas, Lietuvos bankas iš Vilniaus centro persikels į sostinės Žirmūnų rajoną, kur ir šiandien dirba dalis banko padalinių, veikia pinigų saugykla bei klientų aptarnavimo kasos. skaityti »

„Globus“ tobulins pirkėjų aptarnavimą naudodama „Diebold Nixdorf“ technologijas

Europos mažmeninės prekybos lyderė „The Globus Group“ diegia jungtinės komercijos sprendimus. skaityti »

Finansinės drausmės kainai įvertinti – speciali skaičiuoklė internete

Siekdamas skatinti atsakingą skolinimąsi bei ugdyti visuomenę, „Citadele“ bankas pristatė elektroninę vartojimo kredito skaičiuoklę, kuri pagal asmens sąžiningai suvestus duomenis pateikia galimą gauti vartojimo kredito sumą, kredito palūkanų normą bei parodo asmens kredito reitingą. skaityti »

Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. skaityti »

Kolekcinės monetos skirtos nykstančioms arklių veislėms

Liepos 21 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 10 eurų ir 1,5 euro kolekcines monetas, skirtas lietuvių skalikui ir žemaitukui. skaityti »

Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. skaityti »

„Swift“ diegiamą „Blockchain“ technologiją testuoja 28 bankai

Dar 22 bankai prisijungė prie „Blockchain“ sistemos testavimo. skaityti »