Informacija apie euro įvedimą bus teikiama ir akliesiems, ir kurtiesiems

Publikuota: 2014 m. liepos 18 d. penktadienis

Lietuvos bankas, siekdamas kuo platesnės informacijos apie eurą ir jo įvedimo aspektus sklaidos, inicijavo susitikimus su neįgaliuosius (kurčiuosius ir akluosius) vienijančių organizacijų atstovais. Susitikimų metu buvo svarstomi veiksmingiausi bendradarbiavimo būdai skleidžiant informaciją apie euro įvedimą jų bendruomenėms Lietuvoje.

Geriausi komunikacijos būdai aptarti susitikimo su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) atstovais metu. Regos negalią turinčių žmonių atstovai atkreipė dėmesį, kad jiems itin svarbus taktilinis banknoto ar monetos jutimas: svoris, dydis, paviršiaus nelygumai, todėl sutarta bendradarbiauti kuriant grynųjų pinigų atpažinimo akliesiems metodiką. Vėliau planuojama rengti specialius grynųjų pinigų atpažinimo mokymus. Be šių informacijos sklaidos būdų, būdingų tik šiai bendruomenei, sutarta panaudoti ir tradicinius komunikacijos kanalus – žmonėms, turintiems regėjimo negalią, informaciją skleisti LASS žurnale „Mūsų žodis“, taip pat šios sąjungos interneto svetainėje (www.lass.lt).

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos pirmininko pirmoji pavaduotoja Ramunė Balčikonienė akcentavo, kad neregiai ir silpnaregiai – tai ta visuomenės grupė, kuri, pasikeitus valiutai, jausis ypač nesaugiai.

„Lietuvos bankui pasiūlėme paprastą, į piniginę telpančią eurų banknotų ir monetų atpažinimo priemonę, kuria gali naudotis tiek neregiai, tiek silpnaregiai. Priemonė paženklinta Brailio raštu, tačiau ji pravers ir šio rašto nemokantiems neregiams. Mūsų žmonėms – tai pati geriausia išeitis, o ir jos kaina labai nedidelė. Todėl tikimės, kad bus pasirinkti veiksmingiausi sprendimai“, – pabrėžia R. Balčikonienė.

Per susitikimą su Lietuvos kurčiųjų draugijos (LKD) atstovais svarstytos galimybės euro įvedimo kampanijos metu kuo daugiau aktualios informacijos versti į gestų kalbą. Plačiajai visuomenei organizuojamuose seminaruose sudaryti galimybę klausos negalią turintiems žmonėms gauti informaciją iš pirmų lūpų, bendradarbiauti platinant informacinius leidinius, skleidžiant euro naujienas bendruomenės laikraštyje, interneto svetainėje (www.lkd.lt) ir kitais bendruomenės narių naudojamais komunikacijos kanalais.

Lietuvoje yra apie 8 tūkst. kurčiųjų ir beveik 40 tūkst. neprigirdinčiųjų, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga vienija 6,5 tūkst. narių, tačiau šalyje gali būti iki 60 tūkst. žmonių, turinčių vienokių ar kitokių regėjimo problemų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Technologijos keičia lietuvių požiūrį į pinigų skolinimąsi

Lietuvos bankų klientai vis labiau pasitiki moderniomis technologijomis: jau kas trečiam yra patogu internetu sužinoti vartojimo paskolos sąlygas. skaityti »

Kodėl bankai klausia?

Pastaruoju metu viešumoje vis dažniau keliami klausimai, kokiais tikslais bankai prašo klientų užpildyti anketas, kuriose prašoma pateikti tam tikrus duomenis apie save. skaityti »

Siekdamas efektyvumo Lietuvos bankas veiklą sutelks Žirmūnuose

Siekdamas mažinti veiklos išlaidas, Lietuvos bankas iš Vilniaus centro persikels į sostinės Žirmūnų rajoną, kur ir šiandien dirba dalis banko padalinių, veikia pinigų saugykla bei klientų aptarnavimo kasos. skaityti »

„Globus“ tobulins pirkėjų aptarnavimą naudodama „Diebold Nixdorf“ technologijas

Europos mažmeninės prekybos lyderė „The Globus Group“ diegia jungtinės komercijos sprendimus. skaityti »

Finansinės drausmės kainai įvertinti – speciali skaičiuoklė internete

Siekdamas skatinti atsakingą skolinimąsi bei ugdyti visuomenę, „Citadele“ bankas pristatė elektroninę vartojimo kredito skaičiuoklę, kuri pagal asmens sąžiningai suvestus duomenis pateikia galimą gauti vartojimo kredito sumą, kredito palūkanų normą bei parodo asmens kredito reitingą. skaityti »

Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. skaityti »

Kolekcinės monetos skirtos nykstančioms arklių veislėms

Liepos 21 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 10 eurų ir 1,5 euro kolekcines monetas, skirtas lietuvių skalikui ir žemaitukui. skaityti »

Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. skaityti »

„Swift“ diegiamą „Blockchain“ technologiją testuoja 28 bankai

Dar 22 bankai prisijungė prie „Blockchain“ sistemos testavimo. skaityti »