Informacija apie euro įvedimą bus teikiama ir akliesiems, ir kurtiesiems

Publikuota: 2014 m. liepos 18 d. penktadienis

Lietuvos bankas, siekdamas kuo platesnės informacijos apie eurą ir jo įvedimo aspektus sklaidos, inicijavo susitikimus su neįgaliuosius (kurčiuosius ir akluosius) vienijančių organizacijų atstovais. Susitikimų metu buvo svarstomi veiksmingiausi bendradarbiavimo būdai skleidžiant informaciją apie euro įvedimą jų bendruomenėms Lietuvoje.

Geriausi komunikacijos būdai aptarti susitikimo su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) atstovais metu. Regos negalią turinčių žmonių atstovai atkreipė dėmesį, kad jiems itin svarbus taktilinis banknoto ar monetos jutimas: svoris, dydis, paviršiaus nelygumai, todėl sutarta bendradarbiauti kuriant grynųjų pinigų atpažinimo akliesiems metodiką. Vėliau planuojama rengti specialius grynųjų pinigų atpažinimo mokymus. Be šių informacijos sklaidos būdų, būdingų tik šiai bendruomenei, sutarta panaudoti ir tradicinius komunikacijos kanalus – žmonėms, turintiems regėjimo negalią, informaciją skleisti LASS žurnale „Mūsų žodis“, taip pat šios sąjungos interneto svetainėje (www.lass.lt).

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos pirmininko pirmoji pavaduotoja Ramunė Balčikonienė akcentavo, kad neregiai ir silpnaregiai – tai ta visuomenės grupė, kuri, pasikeitus valiutai, jausis ypač nesaugiai.

„Lietuvos bankui pasiūlėme paprastą, į piniginę telpančią eurų banknotų ir monetų atpažinimo priemonę, kuria gali naudotis tiek neregiai, tiek silpnaregiai. Priemonė paženklinta Brailio raštu, tačiau ji pravers ir šio rašto nemokantiems neregiams. Mūsų žmonėms – tai pati geriausia išeitis, o ir jos kaina labai nedidelė. Todėl tikimės, kad bus pasirinkti veiksmingiausi sprendimai“, – pabrėžia R. Balčikonienė.

Per susitikimą su Lietuvos kurčiųjų draugijos (LKD) atstovais svarstytos galimybės euro įvedimo kampanijos metu kuo daugiau aktualios informacijos versti į gestų kalbą. Plačiajai visuomenei organizuojamuose seminaruose sudaryti galimybę klausos negalią turintiems žmonėms gauti informaciją iš pirmų lūpų, bendradarbiauti platinant informacinius leidinius, skleidžiant euro naujienas bendruomenės laikraštyje, interneto svetainėje (www.lkd.lt) ir kitais bendruomenės narių naudojamais komunikacijos kanalais.

Lietuvoje yra apie 8 tūkst. kurčiųjų ir beveik 40 tūkst. neprigirdinčiųjų, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga vienija 6,5 tūkst. narių, tačiau šalyje gali būti iki 60 tūkst. žmonių, turinčių vienokių ar kitokių regėjimo problemų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo terminalai stovi ir cerkvėse

Italijos cerkvėse stovi mokėjimo terminalai, kuriuose susimokėjus kreditine kortele, galima nusipirkti žvakutę. skaityti »

Gerk ir susimokėk už kelionę buteliu

Kelias dienas Londone už važiavimą metro buvo galima susimokėti... buteliu. skaityti »

Biometrijos technologijos daugiausiai naudojamos Azijoje

HSBC ataskaita „Trust in Technology“ parodė, kad Azija ir Artimieji Rytai lenkia Vakarų Europą biometrinės identifikacijos būdų naudojimu. skaityti »

Prekes bus galima įsigyti per virtualiosios realybės akinius

Mokėjimo procesų bendrovė „WorldPay“ sukūrė sistemą, kuria naudojantis per virtualiosios realybės įrenginį bus galima atlikti finansines operacijas. skaityti »

Rusijoje bankomatai klientus pažins iš veido

Stambiausi Rusijos bankai planuoja įdiegti į savo bankomatus sistemą, kuri pažins klientus iš veido. skaityti »

Lietuvoje populiarėja tarpusavio skolinimosi platformos

2017 m. pirmąjį ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos skolinimo apimtį sparčiai didino. skaityti »

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Šveicarijoje bus naudojama bendra bankomatų operacinė sistema

Šveicarijos bankai diegia standartizuotą operacinę sistemą, skirtą visiems šalies bankomatams. skaityti »

Išgėrei per daug – negalėsi pasinaudoti mokėjimo kortelėmis

Sukurta mobilioji programėlė „DrnkPay“, padėsianti kovoti su priklausomybe nuo alkoholio. skaityti »

Virtualiosios valiutos „Ethereum“ vertė staigiai išaugo

„Ethereum“ kaina per parą išaugo 25 proc. Dar metų pradžioje ši virtualioji valiuta kainavo vos 8 dolerius. „Ethereum“ išpopuliarino gamintojai ir verslo klientai. skaityti »