Informacija apie euro įvedimą bus teikiama ir akliesiems, ir kurtiesiems

Publikuota: 2014 m. liepos 18 d. penktadienis

Lietuvos bankas, siekdamas kuo platesnės informacijos apie eurą ir jo įvedimo aspektus sklaidos, inicijavo susitikimus su neįgaliuosius (kurčiuosius ir akluosius) vienijančių organizacijų atstovais. Susitikimų metu buvo svarstomi veiksmingiausi bendradarbiavimo būdai skleidžiant informaciją apie euro įvedimą jų bendruomenėms Lietuvoje.

Geriausi komunikacijos būdai aptarti susitikimo su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) atstovais metu. Regos negalią turinčių žmonių atstovai atkreipė dėmesį, kad jiems itin svarbus taktilinis banknoto ar monetos jutimas: svoris, dydis, paviršiaus nelygumai, todėl sutarta bendradarbiauti kuriant grynųjų pinigų atpažinimo akliesiems metodiką. Vėliau planuojama rengti specialius grynųjų pinigų atpažinimo mokymus. Be šių informacijos sklaidos būdų, būdingų tik šiai bendruomenei, sutarta panaudoti ir tradicinius komunikacijos kanalus – žmonėms, turintiems regėjimo negalią, informaciją skleisti LASS žurnale „Mūsų žodis“, taip pat šios sąjungos interneto svetainėje (www.lass.lt).

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos pirmininko pirmoji pavaduotoja Ramunė Balčikonienė akcentavo, kad neregiai ir silpnaregiai – tai ta visuomenės grupė, kuri, pasikeitus valiutai, jausis ypač nesaugiai.

„Lietuvos bankui pasiūlėme paprastą, į piniginę telpančią eurų banknotų ir monetų atpažinimo priemonę, kuria gali naudotis tiek neregiai, tiek silpnaregiai. Priemonė paženklinta Brailio raštu, tačiau ji pravers ir šio rašto nemokantiems neregiams. Mūsų žmonėms – tai pati geriausia išeitis, o ir jos kaina labai nedidelė. Todėl tikimės, kad bus pasirinkti veiksmingiausi sprendimai“, – pabrėžia R. Balčikonienė.

Per susitikimą su Lietuvos kurčiųjų draugijos (LKD) atstovais svarstytos galimybės euro įvedimo kampanijos metu kuo daugiau aktualios informacijos versti į gestų kalbą. Plačiajai visuomenei organizuojamuose seminaruose sudaryti galimybę klausos negalią turintiems žmonėms gauti informaciją iš pirmų lūpų, bendradarbiauti platinant informacinius leidinius, skleidžiant euro naujienas bendruomenės laikraštyje, interneto svetainėje (www.lkd.lt) ir kitais bendruomenės narių naudojamais komunikacijos kanalais.

Lietuvoje yra apie 8 tūkst. kurčiųjų ir beveik 40 tūkst. neprigirdinčiųjų, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga vienija 6,5 tūkst. narių, tačiau šalyje gali būti iki 60 tūkst. žmonių, turinčių vienokių ar kitokių regėjimo problemų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Europos komisija kuria „Blokchain“ observatoriją

Europos komisija investuoja 500 tūkst. eurų į „Blokchain“ tyrimo observatorijos kūrimą. skaityti »

Geriausiu 2016 metų banknotu išrinti Šveicarijos frankai

Geriausiu 2016 metų banknotu Tarptautinė banknotų draugija išrinko 50 Šveicarijos frankų kupiūrą. Jis išsiskiria vertikaliu dizainu. skaityti »

Bekontakčiai atsiskaitymai sparčiai populiarėja

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliosiomis atsiskaitymo paslaugomis iki 2017 m. vidurio naudosis daugiau nei 100 mln. žmonių. skaityti »

Įdomūs faktai apie pinigus

Kodėl monetos turi briaunas? Kiek pinigų šiuo metu yra pasaulyje? Kaip grynieji kinams padeda rasti sutuoktinį? skaityti »

„Ingenico“ atsiskaitymą per internetą pavers žaidimu

Žymi mokėjimo terminalų gamintoja „Ingenico“ nusprendė į mokėjimų patvirtinimo puslapius įdiegti loterijas ir įvairius žaidimus. skaityti »

Pirkėjai labiau pasitiki savo telefonais nei konsultantais

„Salsify“ atlikti tyrimai rodo, kad pirkėjai labiau pasitiki savo išmaniųjų telefonų teikiama informacija, nei prekybos centrų konsultantais. skaityti »

Ant bendros Baltijos šalių monetos – Lietuvos autoriaus sukurta kasos pynė

Kitąmet Baltijos valstybių šimtmečiui išleidžiamos pirmosios bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės monetos dizaino autoriumi tapo lietuvis Justas Petrulis. skaityti »

Japonija pripažino bitkoinus teisėta valiuta

Japonijos valdžia paskelbė, kad nuo balandžio 1 d. virtualioji valiuta bitkoinas oficialiai pripažįstama legaliu atsiskaitymo būdu. skaityti »

Anglai graibsto monetas su triušiuko atvaizdu

Didžiosios Britanijos monetų rūmai išleido kolekcinių monetų seriją Beatris Potter triušiuko Piterio pasakojimų motyvais. skaityti »

Europoje vis dar dominuoja grynieji

Skaitmeninių mokėjimo sistemų kūrėjai klysta, prognozuodami artėjantį grynųjų pinigų išnykimą. Naujausios apklausos rodo, kad žmonės mėgsta naudotis grynaisiais pinigais. skaityti »