Investicinių fondų turtas per metus šoktelėjo ketvirtadaliu

Publikuota: 2013 m. vasario 21 d. ketvirtadienis

Lietuvoje registruotiems investiciniams fondams praėjusieji metai buvo sėkmingi: fondų turtas per 2012 m. padidėjo 25 % ir sudarė 641 mln. Lt, o vienetų vertės dėl sėkmingų pirmojo, trečiojo ir ketvirtojo ketvirčių vidutiniškai ūgtelėjo 12,6 %.

„Po nesėkmingų investiciniams fondams 2011 m., kai fondų vienetų vertės krito 11 %, praėjusiais metais investiciniams fondams pavyko atsitiesti. Nors dalyvių skaičius ir toliau mažėjo, tačiau naujų lėšų pavyko pritraukti – fondai išplatino 55 mln. daugiau investicinių vienetų nei, jų buvo išpirkta“, – sako Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius Vilius Šapoka.

2012 m. pabaigoje Lietuvoje registruotų investicinių fondų dalyvių skaičius (įskaitant tiek fizinius, tiek juridinius asmenis) siekė 18,9 tūkst. – tai maždaug dešimtadaliu dalyvių mažiau nei 2011 m. pabaigoje. Populiariausi tarp investuotojų buvo akcijų investiciniai fondai, į kuriuos buvo investavę beveik 77 % visų dalyvių, o šių fondų turtas sudarė 36 % viso investicinių fondų turto.

Rizikingiausiai investuojantys akcijų fondai buvo ne tik populiariausi tarp investuotojų, bet ir pasiekė geriausius rezultatus – jų vienetų vertės vidutiniškai pakilo 16 %. Mišraus investavimo fondų vienetų vertės vidutiniškai padidėjo 13 , o obligacijų – 8 %. Per 2012 m. sumažėjo tik vieno fondo vertė, o kitų išaugo nuo 1,4 iki 27 %.

Lietuvoje registruoti investiciniai fondai 2012 m. pabaigoje beveik 60 % savo turto buvo investavę Liuksemburge ir Lietuvoje. Po šių šalių populiariausios fondų investavimo kryptys buvo Estija (8 %), Airija (7 %) ir Rusija (3 %). Liuksemburge ir Airijoje buvo investuojama į šiose šalyse įsteigtus fondus, o Estijoje ir Rusijoje – į nuosavybės vertybinius popierius.

Lietuvoje taip pat yra platinami užsienio šalyse registruotų investicinių fondų vienetai. 2012 m. pabaigoje šių fondų turtas sudarė 1,1 mlrd. Lt, o dalyvių skaičius – 53,4 tūkst. „Akivaizdu, kad užsienio investiciniai fondai kur kas populiaresni tarp Lietuvos investuotojų. Tai galima paaiškinti didesne fondų įvairove, garsiais visame pasaulyje žinomais vardais. Vis dėlto lietuviški fondai po truputį atsikovoja rinką. 2012 m. į lietuviškus fondus buvo pritraukta daugiau lėšų nei jų buvo išsiimta, o užsienio fonduose vienetų buvo išpirkta beveik 30 mln. Lt daugiau nei jų išplatinta“, – teigia V. Šapoka.

2012 m. pabaigoje 11 valdymo įmonių, prižiūrimų Lietuvos banko, buvo įsteigusios 33 investicinius fondus: 9 – akcijų, 2 – skolos vertybinių popierių, 7 – mišraus investavimo, 7 –nekilnojamojo turto, 6 – alternatyvaus investavimo ir 2 – privataus kapitalo.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bankų veiklos rodikliai: stabilios augimo tendencijos

Lietuvos bankų asociacija paskelbė apibendrintus šių metų trečiojo ketvirčio Lietuvoje veikiančių bankų finansinių grupių veiklos rodiklius. skaityti »

„Citadele“ bankas Lietuvoje per devynis 2016 m. mėnesius uždirbo 2 mln. eurų grynojo pelno

Per 9 š. m. mėnesius „Citadele“ bankas Lietuvoje uždirbo 2 mln. eurų grynojo pelno. skaityti »

Eurosistemai pratęsus skatinimo programą Lietuvoje toliau vyraus žemos palūkanos

Europos Centrinio Banko (ECB) valdančiajai tarybai nusprendus tęsti Eurosistemos išplėstinę turto pirkimo programą ir po 2017 metų kovo, artimiausiais metais išsilaikys palankios finansavimosi sąlygos Lietuvai, jos įmonėms ir gyventojams. skaityti »

„The Banker“ išrinko Šiaulių banką geriausiu 2016-ųjų Lietuvos banku

Didžiosios Britanijos dienraščio „The Financial Times“ leidžiamas žurnalas „The Banker“ Šiaulių banką pripažino geriausiu 2016 metų Lietuvos banku. skaityti »

Išleidęs obligacijas Latvijos bankas „Citadele“ pritraukė 40 mln. eurų

Gruodžio 6 d. Latvijos bankas AS „Citadele banka“ išleido obligacijas, kurių vertė – 40 mln. eurų. skaityti »

Trumpa bankomato istorija...

Automatinė pinigų gryninimo sistema „De La Rue“ – taip buvo pavadintas pirmasis Londone 1967 metais įrengtas grynųjų pinigų išdavimo automatas. skaityti »

Austrijos bankas naudos bekontakčius „Diebold Nixdorf“ bankomatus

Austrijos bankų grupė „Raiffeise Bank“ pasirašė susitarimą su bankomatų gamintoja „Diebold Nixdorf“ dėl 1 200 bekontakčių bankomatų įdiegimo bankų skyriuose. skaityti »

Europoje bus įgyvendinta bendra pervedimų sistema

Europos mokėjimų taryba patvirtino, kad 2017 m. lapkritį bus paleista bendra momentinių pervedimų sistema. skaityti »

„Ingenico“ pristatė plonytį mobilųjį mokėjimo terminalą nedidelėms prekyvietėms

Patikimų atsiskaitymo priemonių lyderė pasaulyje bendrovė „Ingenico“ parodoje „Trustech“, neseniai vykusioje Kanuose, pristatė naują mobiliojo atsiskaitymo sprendimą „Link/2500“. skaityti »

Patvirtinta, kad keturi bankai yra nacionalinės sisteminės svarbos įstaigos

AB SEB bankas, „Swedbank“, AB, AB DNB bankas ir AB Šiaulių bankas toliau yra laikomi nacionalinės sisteminės svarbos įstaigomis. skaityti »