Italija kuria bankų gelbėjimo fondą

Publikuota: 2016 m. balandžio 20 d. trečiadienis

Silpnesni Italijos bankai, draudikai ir aktyvus valdančios kompanijos susitarė su šalies valdžia dėl 5mlrd. eurų gelbėjimo fondo.

Planuojama, kad šios lėšos bus skirtos silpnoms kredito organizacijoms. Toks sprendimas priimtas investuotojams nerimaujant dėl bankų sektoriaus stabilumo. Daugiausia nerimo kelia negrąžinamų kreditų įtaka Italijos ekonomikos stabilumui – „blogųjų“ skolų apimtis siekia 360 mlrd. eurų. Be to, sektoriaus stabilumui kenkia ir Italijos bankų akcijų kotiravimas 2016 metais.

Naujasis fondas pavadintas „Atlante“. Senovės Graikijos mituose taip vadinamas dievas, laikantis ant pečių dangaus skliautą. Didieji Italijos bankai, tokie kaip „UniCredit“, „Intesa Sanpaolo“ ir „UBI Banca“, turės skirti šimtus milijonų eurų problemiškiems kreditoriams palaikyti.

Svarbu pabrėžti, kad Vyriausybė mainais sutiko imtis Europos normas atitinkančių bankroto įstatymų kūrimo. Tikimasi, kad tai palengvins Italijos bankams „blogųjų“ kreditų pardavimą. Taip pat planuojama, kad tai turėtų sumažinti pradelstų kreditų skaičių šalyje ir prisidėti prie silpnų finansinių bendrovių rekapitalizavimo.

Fondui vadovaus kompanija „Quaestio Capital Management“.

 

Šaltinis: gazetaslovo.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »