Italija kuria bankų gelbėjimo fondą

Publikuota: 2016 m. balandžio 20 d. trečiadienis

Silpnesni Italijos bankai, draudikai ir aktyvus valdančios kompanijos susitarė su šalies valdžia dėl 5mlrd. eurų gelbėjimo fondo.

Planuojama, kad šios lėšos bus skirtos silpnoms kredito organizacijoms. Toks sprendimas priimtas investuotojams nerimaujant dėl bankų sektoriaus stabilumo. Daugiausia nerimo kelia negrąžinamų kreditų įtaka Italijos ekonomikos stabilumui – „blogųjų“ skolų apimtis siekia 360 mlrd. eurų. Be to, sektoriaus stabilumui kenkia ir Italijos bankų akcijų kotiravimas 2016 metais.

Naujasis fondas pavadintas „Atlante“. Senovės Graikijos mituose taip vadinamas dievas, laikantis ant pečių dangaus skliautą. Didieji Italijos bankai, tokie kaip „UniCredit“, „Intesa Sanpaolo“ ir „UBI Banca“, turės skirti šimtus milijonų eurų problemiškiems kreditoriams palaikyti.

Svarbu pabrėžti, kad Vyriausybė mainais sutiko imtis Europos normas atitinkančių bankroto įstatymų kūrimo. Tikimasi, kad tai palengvins Italijos bankams „blogųjų“ kreditų pardavimą. Taip pat planuojama, kad tai turėtų sumažinti pradelstų kreditų skaičių šalyje ir prisidėti prie silpnų finansinių bendrovių rekapitalizavimo.

Fondui vadovaus kompanija „Quaestio Capital Management“.

 

Šaltinis: gazetaslovo.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Paskelbti nauji mobiliosios bankininkystės standartai

Tarptautinė standartizacijos organizacija išleido naują naudojimosi finansinėmis paslaugomis specifikaciją. skaityti »

Australijoje susimokėti bus galima patvirtinant tapatybę balsu

Australijos bankas ANZ netrukus pradės bandyti atsiskaitymų patvirtinimo balsu sistemą, kuri veiks per mobilųjį telefoną. skaityti »

Apsipirkti „Amazon“ bus galima ir neturint banko kortelės

„Amazon“ paskelbė pradėjusi teikti paslaugą „Amazon Cash“ tiems pirkėjams, kurie nori apsipirkti interneto parduotuvėje Amazon.com, tačiau neturi kreditinės kortelės. skaityti »

Anglijos bankas pinigų gamybai ruošiasi naudoti palmių aliejų

Po kritikos dėl gyvūnų taukų panaudojimo gaminant plastikinę 5 svarų sterlingų kupiūrą Anglijos bankas svarsto galimybę 20 svarų sterlingų kupiūros gamybai naudoti palmių aliejų. skaityti »

Estija išleis du kolekcinius eurus

Estijos banko stebėtojų taryba patvirtino dviejų atminties monetų dizainą. skaityti »

60 proc. europiečių per internetą apsiperka bent kartą per mėnesį

Kas ketvirtas prieigą prie interneto turintis europietis interneto parduotuvėje apsiperka bent kartą per savaitę. skaityti »

Futbolininkai baudas susimokės savo marškinėliais

„Mastercard“ bekontakčio atsiskaitymo technologija bus integruota į futbolo teisėjų korteles ir žaidėjų marškinėlius, kad pastarieji galėtų susimokėti už baudas tiesiog žaidimo lauke. skaityti »

Europos pirkėjai nebesidomi skaitmenine valiuta

Neseniai „Mastercard“ atliktas tyrimas rodo, kad Europos pirkėjai nenoriai naudojasi skaitmenine valiuta. skaityti »

Amerikoje grynuosius pinigus iš bankomato jau galima išsiimti be banko kortelės

Amerikos bankas „Wells Fargo & Co“ pasiūlė klientams galimybę išsiimti grynuosius pinigus iš bankomatų be banko kortelių, naudojantis vien išmaniuoju telefonu. skaityti »

Latvijos bankas išleido eurą su pirštine

Latvija išleido kolekcinę monetą, iliustruojančią pasaką apie pirštinaitę. skaityti »