Japonijos parduotuvėse bus atsiskaitoma nuskenavus delną

Publikuota: 2015 m. spalio 8 d. ketvirtadienis

Bendrovė JCB Japonijoje pradėjo testuoti naują atsiskaitymų sistemą. Jei tokia sistema bus įgyvendinta, atsiskaitant už prekes visai nereikės mokėjimo kortelių. Priėjimas prie bankomatų, atsiskaitymas parduotuvių kasose vyks pridedant delną prie skaitytuvo.

Keli šimtai JCB darbuotojų jau išmėgino naująją sistemą, atsiskaitydami per ją darbovietės kavinėje. Kliento delno atspaudas kartu su kreditinės kortelės duomenimis ir kitais mokėjimo rekvizitais registruojamas „Fujitsu“ duomenų bazėje.

Apsipirkimo metu pirkėjas prideda delną prie atspaudų skaitytuvo. Kompiuteris perduoda gautą vaizdą į serverį ir gauna mokėjimo kortelės numerį, kuris susietas su šiuo vaizdu. Po to sistema apdoroja mokėjimą. Kad atpažinimo procesas būtų spartesnis, sistema gali paprašyti ir slaptažodžio.

„Siekiame išbandyti šią paslaugą įvairiose šalyse, kad būtų galima sukurti unikalią biometrijos mokėjimų sistemą. Esu įsitikinęs, kad naujasis atsiskaitymo būdas atitinka mūsų klientų reikalavimus ir lūkesčius“, – teigia JCB viceprezidentas Tas Vatanabe.

„Fujitsu“ atstovai tvirtina, kad jau parduotų šių biometrijos sistemų skaičius pasiekė 470 tūkstančių. Šiais įrenginiais identifikacijos tikslais naudojasi jau daugiau nei 63 mln. žmonių 60-yje pasaulio šalių.

Ekspertų manymu, biometrijos technologijos su delno atspaudų atpažinimu vis populiarėja. Jos ne tik pakeis mokėjimo korteles, bet ir bus naudojamos priėjimui prie el. paslaugų. Jos taip pat turėtų pakeisti seifų ar namų raktus.

Šaltinis: payspacemagazine.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Europos komisija kuria „Blokchain“ observatoriją

Europos komisija investuoja 500 tūkst. eurų į „Blokchain“ tyrimo observatorijos kūrimą. skaityti »

Geriausiu 2016 metų banknotu išrinti Šveicarijos frankai

Geriausiu 2016 metų banknotu Tarptautinė banknotų draugija išrinko 50 Šveicarijos frankų kupiūrą. Jis išsiskiria vertikaliu dizainu. skaityti »

Bekontakčiai atsiskaitymai sparčiai populiarėja

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliosiomis atsiskaitymo paslaugomis iki 2017 m. vidurio naudosis daugiau nei 100 mln. žmonių. skaityti »

Įdomūs faktai apie pinigus

Kodėl monetos turi briaunas? Kiek pinigų šiuo metu yra pasaulyje? Kaip grynieji kinams padeda rasti sutuoktinį? skaityti »

„Ingenico“ atsiskaitymą per internetą pavers žaidimu

Žymi mokėjimo terminalų gamintoja „Ingenico“ nusprendė į mokėjimų patvirtinimo puslapius įdiegti loterijas ir įvairius žaidimus. skaityti »

Pirkėjai labiau pasitiki savo telefonais nei konsultantais

„Salsify“ atlikti tyrimai rodo, kad pirkėjai labiau pasitiki savo išmaniųjų telefonų teikiama informacija, nei prekybos centrų konsultantais. skaityti »

Ant bendros Baltijos šalių monetos – Lietuvos autoriaus sukurta kasos pynė

Kitąmet Baltijos valstybių šimtmečiui išleidžiamos pirmosios bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės monetos dizaino autoriumi tapo lietuvis Justas Petrulis. skaityti »

Japonija pripažino bitkoinus teisėta valiuta

Japonijos valdžia paskelbė, kad nuo balandžio 1 d. virtualioji valiuta bitkoinas oficialiai pripažįstama legaliu atsiskaitymo būdu. skaityti »

Anglai graibsto monetas su triušiuko atvaizdu

Didžiosios Britanijos monetų rūmai išleido kolekcinių monetų seriją Beatris Potter triušiuko Piterio pasakojimų motyvais. skaityti »

Europoje vis dar dominuoja grynieji

Skaitmeninių mokėjimo sistemų kūrėjai klysta, prognozuodami artėjantį grynųjų pinigų išnykimą. Naujausios apklausos rodo, kad žmonės mėgsta naudotis grynaisiais pinigais. skaityti »