Kinijoje ėmė veikti privatus internetinis bankas „WeBank“

Publikuota: 2015 m. sausio 8 d. ketvirtadienis

Viena iš didžiausių Kinijos interneto kompanijų „Tencent“ įkūrė pirmą šalyje privatų internetinį banką. Remiantis tos pačios įmonės sukurtos pokalbių programos „WeChat“ analogija, jis pavadintas „WeBank“ vardu.

2014 metais Kinijos valdžia leido įkurti penkis privačius bankus internete. Tarp patvirtintų projektų buvo ir kompanijos „Tencent“ bei „Alibaba“. Šios programos tikslas – supaprastinti prieigą prie kreditų smulkiajam verslui, kurio atstovams neretai sunku gauti paskolas iš valstybinių bankų.

„WeBank“ atidarymo ceremonijoje dalyvavo vienas iš Kinijos komunistų partijos lyderių, ir tai parodė, kad šalies valdžios atstovai laiko tokio banko atsiradimą rinkoje itin svarbiu. Politikas teigė, kad jų partijos tikslas yra mažinti kainas ir užtikrinti klientų praktinių poreikių tenkinimą bei pagreitinti finansų organizacijų reformas. Ceremonijos metu jis spustelėjo mygtuką ir taip išdavė pirmąjį kreditą – vilkiko vairuotojas gavo 35 tūkst. jenų.

Kinijos bankinį sektorių tradiciškai kontroliuoja valstybiniai bankai, todėl privačios finansų organizacijos, ypač internetinės, kuriamos nedažnai. Pastaruoju metu šalies vadovybė siekia sumažinti valdiškų bankų valdomą dalį ir įtaką, todėl tokios kompanijos kaip „Tencent“ ar „Alibaba“ tikisi pasinaudoti šiomis aplinkybėmis. Be to, vis mažiau šalies gyventojų pasitiki valdiškais bankais.

 

Šaltinis: 3dnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »