Kinijoje ėmė veikti privatus internetinis bankas „WeBank“

Publikuota: 2015 m. sausio 8 d. ketvirtadienis

Viena iš didžiausių Kinijos interneto kompanijų „Tencent“ įkūrė pirmą šalyje privatų internetinį banką. Remiantis tos pačios įmonės sukurtos pokalbių programos „WeChat“ analogija, jis pavadintas „WeBank“ vardu.

2014 metais Kinijos valdžia leido įkurti penkis privačius bankus internete. Tarp patvirtintų projektų buvo ir kompanijos „Tencent“ bei „Alibaba“. Šios programos tikslas – supaprastinti prieigą prie kreditų smulkiajam verslui, kurio atstovams neretai sunku gauti paskolas iš valstybinių bankų.

„WeBank“ atidarymo ceremonijoje dalyvavo vienas iš Kinijos komunistų partijos lyderių, ir tai parodė, kad šalies valdžios atstovai laiko tokio banko atsiradimą rinkoje itin svarbiu. Politikas teigė, kad jų partijos tikslas yra mažinti kainas ir užtikrinti klientų praktinių poreikių tenkinimą bei pagreitinti finansų organizacijų reformas. Ceremonijos metu jis spustelėjo mygtuką ir taip išdavė pirmąjį kreditą – vilkiko vairuotojas gavo 35 tūkst. jenų.

Kinijos bankinį sektorių tradiciškai kontroliuoja valstybiniai bankai, todėl privačios finansų organizacijos, ypač internetinės, kuriamos nedažnai. Pastaruoju metu šalies vadovybė siekia sumažinti valdiškų bankų valdomą dalį ir įtaką, todėl tokios kompanijos kaip „Tencent“ ar „Alibaba“ tikisi pasinaudoti šiomis aplinkybėmis. Be to, vis mažiau šalies gyventojų pasitiki valdiškais bankais.

 

Šaltinis: 3dnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Technologijos keičia lietuvių požiūrį į pinigų skolinimąsi

Lietuvos bankų klientai vis labiau pasitiki moderniomis technologijomis: jau kas trečiam yra patogu internetu sužinoti vartojimo paskolos sąlygas. skaityti »

Kodėl bankai klausia?

Pastaruoju metu viešumoje vis dažniau keliami klausimai, kokiais tikslais bankai prašo klientų užpildyti anketas, kuriose prašoma pateikti tam tikrus duomenis apie save. skaityti »

Siekdamas efektyvumo Lietuvos bankas veiklą sutelks Žirmūnuose

Siekdamas mažinti veiklos išlaidas, Lietuvos bankas iš Vilniaus centro persikels į sostinės Žirmūnų rajoną, kur ir šiandien dirba dalis banko padalinių, veikia pinigų saugykla bei klientų aptarnavimo kasos. skaityti »

„Globus“ tobulins pirkėjų aptarnavimą naudodama „Diebold Nixdorf“ technologijas

Europos mažmeninės prekybos lyderė „The Globus Group“ diegia jungtinės komercijos sprendimus. skaityti »

Finansinės drausmės kainai įvertinti – speciali skaičiuoklė internete

Siekdamas skatinti atsakingą skolinimąsi bei ugdyti visuomenę, „Citadele“ bankas pristatė elektroninę vartojimo kredito skaičiuoklę, kuri pagal asmens sąžiningai suvestus duomenis pateikia galimą gauti vartojimo kredito sumą, kredito palūkanų normą bei parodo asmens kredito reitingą. skaityti »

Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. skaityti »

Kolekcinės monetos skirtos nykstančioms arklių veislėms

Liepos 21 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 10 eurų ir 1,5 euro kolekcines monetas, skirtas lietuvių skalikui ir žemaitukui. skaityti »

Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. skaityti »

„Swift“ diegiamą „Blockchain“ technologiją testuoja 28 bankai

Dar 22 bankai prisijungė prie „Blockchain“ sistemos testavimo. skaityti »