Kinijoje ėmė veikti privatus internetinis bankas „WeBank“

Publikuota: 2015 m. sausio 8 d. ketvirtadienis

Viena iš didžiausių Kinijos interneto kompanijų „Tencent“ įkūrė pirmą šalyje privatų internetinį banką. Remiantis tos pačios įmonės sukurtos pokalbių programos „WeChat“ analogija, jis pavadintas „WeBank“ vardu.

2014 metais Kinijos valdžia leido įkurti penkis privačius bankus internete. Tarp patvirtintų projektų buvo ir kompanijos „Tencent“ bei „Alibaba“. Šios programos tikslas – supaprastinti prieigą prie kreditų smulkiajam verslui, kurio atstovams neretai sunku gauti paskolas iš valstybinių bankų.

„WeBank“ atidarymo ceremonijoje dalyvavo vienas iš Kinijos komunistų partijos lyderių, ir tai parodė, kad šalies valdžios atstovai laiko tokio banko atsiradimą rinkoje itin svarbiu. Politikas teigė, kad jų partijos tikslas yra mažinti kainas ir užtikrinti klientų praktinių poreikių tenkinimą bei pagreitinti finansų organizacijų reformas. Ceremonijos metu jis spustelėjo mygtuką ir taip išdavė pirmąjį kreditą – vilkiko vairuotojas gavo 35 tūkst. jenų.

Kinijos bankinį sektorių tradiciškai kontroliuoja valstybiniai bankai, todėl privačios finansų organizacijos, ypač internetinės, kuriamos nedažnai. Pastaruoju metu šalies vadovybė siekia sumažinti valdiškų bankų valdomą dalį ir įtaką, todėl tokios kompanijos kaip „Tencent“ ar „Alibaba“ tikisi pasinaudoti šiomis aplinkybėmis. Be to, vis mažiau šalies gyventojų pasitiki valdiškais bankais.

 

Šaltinis: 3dnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »