LAWIN dalyvauja tobulinant biomedicinos tyrimus reglamentuojantį įstatymą, kuris įteisins biobankų veiklą Lietuvoje

Publikuota: 2012 m. balandžio 3 d. antradienis

Lietuvos biotechnologijų verslas pradėjo plėtotis 1990 m. ir yra visuotinai pripažįstamas bei garsėja reikšmingais pasiekimais Centrinėje ir Vidurio Europoje. Siekiant toliau stiprinti ir skatinti šalies mokslo ir verslo potencialą šioje srityje, biomedžiagų (žmogaus audinių, ląstelių ir kt. mėginių) moksliniai tyrimai turėtų būti vykdomi ir skatinami, priimant rūpestingai subalansuotus šią sritį reglamentuojančius įstatymus. Šiuo metu galiojantys įstatymai nenumato galimybės rinkti ir kaupti biomedžiagą, jeigu tai nėra būtina konkretaus biomedicininio tyrimo tikslams. Tokia tvarka apriboja galimybes iš anksto rinkti ir saugoti biomedžiagas būsimiems tyrimams.

Norint išspręsti šią problemą ir paskatinti biomedicinos plėtrą šalyje, turi būti iš dalies keičiamas LR biomedicininių tyrimų etikos įstatymas. Tuo pačiu tikimasi, kad pakeitimais bus sukurtas pakankamas teisinis pagrindas būsimoms biobankų (atitinkamiems poreikiams pritaikytos infrastruktūros, skirtos rinkti, saugoti ir teikti biologinius išteklius) iniciatyvoms Lietuvoje. Tikimasi, kad būsimoji biobankų infrastruktūra paskatins šios srities inovacijas Lietuvoje ir Baltijos regione bei pavers Lietuvą svarbiausiu šio pobūdžio mokslinių tyrimų centru regione.

Nuo 2011 m. lapkričio LAWIN asocijuotas partneris prof. Dr. Mindaugas Kiškis yra paskirtas į Lietuvos Respublikos Seimo darbo grupę, rengiančią biobankų teisės aktus. LAWIN teisininkai Mindaugas Kiškis ir Edvinas Meškys aktyviai dalyvauja grupės darbe ir reikšmingai prisidėjo rengiant dokumentų, reglamentuosiančių būsimų biobankų veiklą, projektus. Modernus biobankas padidins Lietuvos biotechnologijų ir biomedicinos mokslo konkurencingumą bei sudarys galimybes inovatyviam mokslo ir verslo bendradarbiavimui su didžiausiomis tarptautinėmis biotechnologijų bendrovėmis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »