LAWIN dalyvauja tobulinant biomedicinos tyrimus reglamentuojantį įstatymą, kuris įteisins biobankų veiklą Lietuvoje

Publikuota: 2012 m. balandžio 3 d. antradienis

Lietuvos biotechnologijų verslas pradėjo plėtotis 1990 m. ir yra visuotinai pripažįstamas bei garsėja reikšmingais pasiekimais Centrinėje ir Vidurio Europoje. Siekiant toliau stiprinti ir skatinti šalies mokslo ir verslo potencialą šioje srityje, biomedžiagų (žmogaus audinių, ląstelių ir kt. mėginių) moksliniai tyrimai turėtų būti vykdomi ir skatinami, priimant rūpestingai subalansuotus šią sritį reglamentuojančius įstatymus. Šiuo metu galiojantys įstatymai nenumato galimybės rinkti ir kaupti biomedžiagą, jeigu tai nėra būtina konkretaus biomedicininio tyrimo tikslams. Tokia tvarka apriboja galimybes iš anksto rinkti ir saugoti biomedžiagas būsimiems tyrimams.

Norint išspręsti šią problemą ir paskatinti biomedicinos plėtrą šalyje, turi būti iš dalies keičiamas LR biomedicininių tyrimų etikos įstatymas. Tuo pačiu tikimasi, kad pakeitimais bus sukurtas pakankamas teisinis pagrindas būsimoms biobankų (atitinkamiems poreikiams pritaikytos infrastruktūros, skirtos rinkti, saugoti ir teikti biologinius išteklius) iniciatyvoms Lietuvoje. Tikimasi, kad būsimoji biobankų infrastruktūra paskatins šios srities inovacijas Lietuvoje ir Baltijos regione bei pavers Lietuvą svarbiausiu šio pobūdžio mokslinių tyrimų centru regione.

Nuo 2011 m. lapkričio LAWIN asocijuotas partneris prof. Dr. Mindaugas Kiškis yra paskirtas į Lietuvos Respublikos Seimo darbo grupę, rengiančią biobankų teisės aktus. LAWIN teisininkai Mindaugas Kiškis ir Edvinas Meškys aktyviai dalyvauja grupės darbe ir reikšmingai prisidėjo rengiant dokumentų, reglamentuosiančių būsimų biobankų veiklą, projektus. Modernus biobankas padidins Lietuvos biotechnologijų ir biomedicinos mokslo konkurencingumą bei sudarys galimybes inovatyviam mokslo ir verslo bendradarbiavimui su didžiausiomis tarptautinėmis biotechnologijų bendrovėmis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Mokėjimo terminalai stovi ir cerkvėse

Italijos cerkvėse stovi mokėjimo terminalai, kuriuose susimokėjus kreditine kortele, galima nusipirkti žvakutę. skaityti »

Gerk ir susimokėk už kelionę buteliu

Kelias dienas Londone už važiavimą metro buvo galima susimokėti... buteliu. skaityti »

Biometrijos technologijos daugiausiai naudojamos Azijoje

HSBC ataskaita „Trust in Technology“ parodė, kad Azija ir Artimieji Rytai lenkia Vakarų Europą biometrinės identifikacijos būdų naudojimu. skaityti »

Prekes bus galima įsigyti per virtualiosios realybės akinius

Mokėjimo procesų bendrovė „WorldPay“ sukūrė sistemą, kuria naudojantis per virtualiosios realybės įrenginį bus galima atlikti finansines operacijas. skaityti »

Rusijoje bankomatai klientus pažins iš veido

Stambiausi Rusijos bankai planuoja įdiegti į savo bankomatus sistemą, kuri pažins klientus iš veido. skaityti »

Lietuvoje populiarėja tarpusavio skolinimosi platformos

2017 m. pirmąjį ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos skolinimo apimtį sparčiai didino. skaityti »

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Šveicarijoje bus naudojama bendra bankomatų operacinė sistema

Šveicarijos bankai diegia standartizuotą operacinę sistemą, skirtą visiems šalies bankomatams. skaityti »

Išgėrei per daug – negalėsi pasinaudoti mokėjimo kortelėmis

Sukurta mobilioji programėlė „DrnkPay“, padėsianti kovoti su priklausomybe nuo alkoholio. skaityti »

Virtualiosios valiutos „Ethereum“ vertė staigiai išaugo

„Ethereum“ kaina per parą išaugo 25 proc. Dar metų pradžioje ši virtualioji valiuta kainavo vos 8 dolerius. „Ethereum“ išpopuliarino gamintojai ir verslo klientai. skaityti »